چگونه از مکان تصویر برداری عکس‌های آیفونتان با خبر شوید؟

مکان عکس ها

قبل از iOS نسخه‌ی 7، روش تصویری بسیار آسانی برای بررسی عکس‎ها و مکان تصویربرداری آنها روی نقشه وجود داشت. این ویژگی که مکان‎ها (Places) نام داشت در واقع بخشی از اپ عکس‎ها (Photos) به حساب می‎آمد. با اینکه مسلما این برنامه محدودیت‎هایی داشت اما در مجموع از اینکه می‎شد عکس‎ها را روی محل‎های گرفته شدنشان بر نقشه نگاه کرد، حس خوبی به کاربر منتقل می‎شد.

اما در نسخه 7 iOS، این ویژگی دیگر وجود ندارد و به جای آن از روشی دقیق‌تر برای نگاه کردن به مکان‎هایی که در آن عکس‎هایتان را گرفته‌اید، استفاده می‎شود. البته این در صورتی امکان پذیر است که گزینه‌ی Location Services در برنامه‌ی دوربین فعال باشد تا امکان جستجوی مکان مورد نظر فراهم در هنگام عکاسی باشد. اگر این خصوصیت به همزادش در نسخه‎های قبلی شباهت داشته باشد، روش دسترسی به آن احتمالا کمی نیاز به مهارت خواهد داشت. گیفت کارت

مکان تصویربرداری

در این مطلب، ما به شما آموزش خواهیم داد که چطور می‎توانید در همان اپلیکیشن Photos، کاری کنید تا عکس‎هایتان به صورت تصویری در مکان تصویربرداری آنها روی نقشه نمایان شوند:

قدم 1: برنامه‌ی photos را باز کرده و زبانه‌ی photos را انتخاب کنید.

قدم 2: در هر یک از مدل‌های نمایش Moments، Collection یا year که هستید، روی محل گرفته شدن عکس ضربه بزنید.

قدم 3: این کار باعث باز شدن Apple Maps خواهد شد، در حالی که دسته‎های عکس در هر مکانی که گرفته شده‌اند، روی نقشه نشان داده خواهند شد. می‎توانید روی هر کدام از دسته‎های عکس ضربه بزنید تا همه‌ی تصاویر را ببینید.

مکان تصویربرداری

برای داشتن تجربه‌ای بهتر، پیشنهاد می‎کنم که در مُد Year مکان‎ها را ببینید چون حوزه‌ی بیشتری را پوشش می‎دهد. از زمانی که آیفون 6 خریداری کردم، بیشتر وقتم را در کالیفرنیا و ایلینویز گذراندم به همین دلیل زیاد عکسی در جاهای دیگر نگرفته‎ام. اما اگر شما از iCloud Photo Library استفاده می‎کنید، یا در طی سال‎ها عکس‎های زیادی در مکان‎های مختلف گرفته‌اید پس این ویژگی، برای تجدید خاطره جاهایی که سفر کرده‌اید، خیلی به کارتان خواهد آمد.

idownloadblog

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.