دسته‌ها
آموزش

چگونه در مک، نرم‌افزار‌ها را همیشه بر روی داک نگه داریم

نگه داشتن نرم‌افزار‌ها بر روی داک

اگر نرم‌افزاری را از قسمت لانچ‌پد (Launchpad) باز کنید و آن نرم افزار در قسمت داک (Dock) تان نباشد، هنگام بستن، آن نرم‌افزار از داک‌تان پاک می‌شود. این پیامد اپ‌هایی‌ست که شما گاهاً استفاده می‌کنید، اما اگر در مک نرم‌افزاری هست که شما مدام از آنها استفاده می‌کنید، پس بهتر است آنرا همیشه در قسمت داک نگه‌داری کنید.

داک
برای این‌کار، عمدتا دو راه برای شما وجود دارد. راه اول آن است که به سادگی هرچه تمام‌تر، بر روی آیکون نرم‌افزار بر روی داک راست کلیک کنید، سپس به Options بروید و روی آیتم Keep In Dock کلیک کنید، با این کار نرم‌افزارتان تا ابد بر روی داک باقی خواهد‌ ماند، حتی هنگامی که برنامه را می‌بندید.

راه دوم برای این‌کار آن است که آیکون آن را از نقطه‌ای که قرار دارد، به جای دیگری از داک انتقال دهید، این کار باعث می‌شود که سیستم‌عامل بفهمد که شما قصد دارید نرم‌افزار مذکور را بر روی داک نگه دارید، وگرنه دلیل دیگری برای انتقال دادن آن بر روی داک نخواهید داشت. هنگام انجام دادن این کار تیک آیتم Keep in Dock خودبه‌خود زده می‌شود.

اگر هم می‌خواهید نرم‌افزاری را از داک‌تان پاک کنید، کافی‌ست بر روی آیکون نرم‌افزار راست کلیک کنید، به قسمت Options بروید و برروی Keep in Dock کلیک کنید تا تیک از کنار آن برداشته شود و هنگام بستن برنامه، آیکون نرم‌افزار از داک شما پاک خواهد شد، همچنین می‌توانید روی آیکون نگه داشته و آن را به فضای بیرون داک بکشید و اگر هم برنامه‌ی مورد نظر در حال اجرا نیست، بر روی آن راست کلیک کرده، به روی Options رفته و Remove From Dock را کلیک کنید.

ممکن است که این متن برای کاربران مک اطلاعات بدرد‌ نخوری باشد، اما از آنجایی که اپل به تازگی خیلی از محصولات مک خود را به فروش رسانده، ممکن است کاربرانی باشند که هنوز نمی‌توانند نحوه‌ی کار‌کرد داک ها را متوجه شوند.

idownloadblog

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *