چگونه صفحه بسته شده در گوگل کروم اندروید را دوباره باز کنیم

شرکت گوگل همواره در حال بروزرسانی مرورگر گوگل کروم برای موبایل و کامپیوتر است. پس پیشنهاد می کنم که همیشه این بروزرسانی ها را دنبال کنید تا از ترفندهای جدیدی که به نسخه های جدیدی اضافه می شود با خبر شوید .یکی  از جدید ترین ویژگی ها بازیابی صفحه های بسته شده می باشد که به تازگی به این مرورگر افزوده شده است.

آیا تا به حال اتفاق افتاده است که به صورت اتفاقی و ناخواسته صفحه ای در گوگل کروم را ببندید؟ اکنون روشی وجود دارد که این صفحه را بازگردانید. ولی باید خیلی سریع این کار را انجام دهید.

chrome

 

درست همین هفته شرکت گوگل یک لیستی از به روزرسانی در گوگل کروم های گوشی و کامپیوتر شخصی منتشر کرد. مثلا مهم ترین به روزرسانی که در گوگل کروم مربوط به کامپیوتر شخصی انجام داد حل مشکلات جست و جوی صوتی در این نرم افزار بود در حالیکه در گوشی های اندروید شامل باز کردن دوباره صفحه ای می باشد که اتفاقی آن را بسته ایم.

استفاده از این ویژگی خیلی راحت است اما اگر شما به این ویژگی توجه نکنید خیلی سریع  با یک اتفاق ساده کلیه اعمال شما در یک صفحه برای همیشه بسته شده و از بین خواهد رفت. خب، مسلما شما هم نمی خواهید این اتفاق ناگوار برای شما بیفتد.

بعد از به روزرسانی گوگل کروم برای اندروید می بینید که وقتی در این برنامه صفحه را بستید اگر دوباره وارد این برنامه شوید دکمه جدیدی به نام Undo ” در صفحه اصلی گوگل کروم می بینید. 

البته این دکمه فقط برای چند ثانیه دیده می شود و اگر سریع آن را لمس نکنید دیگر آن را نخواهید دید.

chrome_screenshot

 

البته اگر دکمه Undo محو شد نیازی نیست نگران شوید ، شما همیشه در این نسخه جدید گوگل کروم با فشار دادن دکمه منو می توانید به بخشی به نام Recently Closed یا صفحاتی که اخیرا بسته شده اند دسترسی پیدا کنید. 

cnet

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا