نحوه ارسال سریع اس ام اس گروهی در آیفون

همه ما می‌دانیم که چگونه iMessage یا اس ام اس گروهی به دوستان خود بفرستیم: اپلیکیشن Messages را باز می‌کنیم و اسم مخاطبی که می‌خواهیم در اس ام اس گروهی باشد را تایپ می‌کنیم. اگر به تعداد انگشت شماری از مخاطبین بخواهیم اس ام اس گروهی بفرستیم کاری ندارد و آسان است، اما اگر بخواهید مثلا اس ام اس را به 25 نفر بفرستید، اضافه کردن هر کدام از آن ها به این گروه می تواند بسیار وقت گیر باشد.

مثل همیشه اپ استور راه حلی برای این مشکل دارد. امروز به شما نشان می‌دهیم که چگونه با شیوه‌ای کارآمد و سریع در آیفون اس ام اس گروهی به مخاطبین خود بفرستیم. برای اینکار ما از اپلیکیشنی به نام Connect استفاده خواهیم کرد، این اپلیکیشن رایگان است و می‌توانید هم اکنون آن را از اپ استور دانلود کنید. البته به منظور ارسال اس ام اس گروهی اپلیکیشن‌های دیگری نیز وجود دارد، که در انتهای مطلب لینک آن ها را قرار داده‌ایم، اما در این مطلب ما از Connect استفاده خواهیم کرد که هم رایگان است و هم به خوبی کار خود را انجام می‌دهد.

پیش نیاز: قبل از اینکه به نحوه ارسال اس ام اس گروهی بپردازیم، شما کاربران عزیز ابتدا باید مخاطبین گروهی ساخته باشید. ما اخیرا چند دوره آموزشی در مورد ساخت مخاطبین گروهی داشتیم. اگر شما نمی‌دانید که چگونه گروه‌های مخاطبین بسازید این مطالب را بخوانید:

توجه کنید که دریافت کنندگان اس ام اس گروهی پیام شما را به عنوان MMS دریافت خواهند کرد، حتی اگر بر روی دستگاه‌ آن ها فعال نباشد. با در نظر گرفتن این نکته، شما باید مطمئن شوید که اپراتور سیم کارت شما اجازه ارسال MMS را خواهد داد و البته باید توجه داشته باشید که ارسال MMS ممکن است هزینه‌ای بیشتر از اس ام اس داشته باشد.

چگونه در آیفون اس ام اس گروهی بفرستیم

1) برنامه Connect را از اپ استور دانلود کنید یا اپلیکیشن شبیه به آن را (در پایین پست آمده است)، بعد اپلیکیشن را باز کنید و اجازه دسترسی به مخاطبین را بدهید.

2) در لیست نشان داده شده، گروه مخاطبینی که می‌خواهید به آن‌ها اس ام اس گروهی بفرستید را انتخاب کنید.

3) بر روی اسم گروه تپ کنید و دست خود را نگه دارید.

send-text-to-group

4) به شما چندین گزینه پیشنهاد خواهد شد، بر روی گزینه Message تپ کنید.

send-sms-to-group

5) همه مخاطبین در گروه به صورت خودکار علامت خورده‌اند. این بدین معنی است که تمام مخاطبین حاضر در آن گروه اس ام اس گروهی شما را دریافت می‌کنند. ممکن است بخواهید بعضی از آن‌ها اس ام اسی دریافت نکنند، پس مطمئن شوید مخاطبی که دوست دارید اس ام اس دریافت کند تیک خورده باشد. سپس در سمت بالا و راست بر روی OK تپ کنید.

send-group-text-iPhone

توجه داشته باشید که ممکن است قبلا برای بعضی مخاطبین چند شماره ذخیره کرده‌اید، پس این شماره‌ها در زیر اسم این شخص لیست می‌شوند و شما باید یکی از شماره ها را برای ارسال اس ام اس گروهی انتخاب کنید. اپلیکیشن شماره انتخابی شما را در آینده به عنوان پیشفرض در نظر می‌گیرد و دیگر از شما سوال نخواهد کرد.

send-group-sms-iPhone

6) صفحه جدید ارسال MMS بر روی صفحه خواهد آمد، اسم‌های مخاطبین انتخابی به طور خودکار نوشته خواهد شد. اکنون تنها لازم است اس ام اس خود را تایپ کنید و بر روی دکمه Send تپ کنید.

how-to-send-sms-to-group

7) اگر می‌خواهید این مکالمه را در آینده داشته باشید، کافیست به اپلیکیشن Messages بروید در آنجا اس ام اس گروهی وجود دارد. بنابراین شما در آینده نیز می‌توانید به راحتی پیام خود را به آن گروه بفرستید.

Group-sms-conversation-iPhone-1024x905

اما باید این نکته را بگوییم که شما نمی‌توانید کسی را از آن مکالمه حذف کنید، اگر بخواهید اینکار را انجام دهید، مجبورید تا یک گروه ارسال اس ام اس جدید بسازید. برای ساخت گروه اس ام اس تازه مراحل بالا رو دوباره انجام دهید.

برنامه‌های دیگر برای فرستادن اس ام اس گروهی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا