چگونه با USB به فایل های سیستمی آیفون دسترسی پیدا کنیم

یکی از جنبه های مهم  آنلاک کردن (جیلبریک)  دستگاه اپل برای بسیاری از طرفداران jailbreak  دسترسی به فایل های سیستمی داخلی است. این دسترسی می تواند برای تعدادی از دلایل باشد که فراتر از محدوده این مقاله است ، اما همینو بس که آن را بدون شک بخش مهمی از اصطلاح jailbreak میگویند.

توجه:

جیلبریک کردن دستگاه اصلا پیشنهاد نمیشود. جیلبریک کردن موجب آسیب دیدن دستگاه شما میشود و امنییت دستگاه شما نیز از بین میرود.

آخرین نرم افزار گروه سازنده jailbreak  در نسخه جدید ، دسترسی  به فایل های سیستم است ، این روش قبلاً تنها از طریق اتصال (SSH (Secure Shell بود. برای بسیاری از ما SSH یک راه کاملا قابل قبول است که برای دسترسی  به فایل های داخلی  بر روی آیفون یا آیپد است. با این حال ، برای سهولت و سادگی ،  بسیاری از مردم  وصل کردن دستگاه به کامپیوتر خود را از طریق USB و دسترسی به فایل فوری سیستمی ترجیح میدهند. این است که به عنوان پیش فرض با راه حل jailbreak جدید ارائه شده است ، اما ما قصد داریم به شما نشان دهین که چگونه این کار ممکن است.

USB-main-1

به منظور دسترسی به فایل سیستم از طریق نرم افزار شخصی  و اتصال USB ،  کاربران نیاز به نصب یک بسته ی نرم افزاری  بسیار کوچک از Cydia رو دارند. این ابزار توسط Jay Freeman با نام مستعار Saurik توسعه  و منتشر شده است  و بنابراین با اعتماد این مراحل ساده برای دانلود بسته نرم افزاری  را دنبال کنید :

قدم اول : راه اندازی Cydia  روی iOS 7.1 / 7.1.2 جیلبریک شده  و صبر همه بسته ها بارگزاری شده و به سربرگ جست و جو در پایین صفحه نمایش بروید.

قدم دوم : انتخاب نوار جست و جو در  Apple File Conduit “2″. بعد از کلمه اول در  نتایج جستجو ، بسته نرم افزاری باید مشاهده شود .

قدم سوم : انتخاب یک  بسته نرم افزاری  برای به دست آوردن دسترسی به اطلاعات اضافی.  نصب کنید و حالت کشیدن و یا فرمت روی آن را انجام دهید ، این روند را ادامه دهید.

Apple-File-Conduit-2-cydia

قدم چهارم : ریستارت کردن دستگاه پس از نصب.

داشتن Apple File Conduit “2″ (یک جایگزین مستقیم برای بسته بندی قدیمی) اجازه می دهد که ابزار های شخصی مانند iFunBox و یا iExplorer  بتوانند به سیستم فایل وقتی که دستگاه از از طریق USB متصل شده است دسترسی پیدا کنند. با این حال Saurik هشدار می دهد که این ابزار در حال حاضر یکپارچه  کار نمی کند و می گوید کسانی که آن را نصب کرده اند ممکن است مشکلات کوچکی را با خود به همراه داشته باشد . همچنین یک هشدار از لحاظ امنیتی ، به دلیل این که اجازه این نوع دسترسی را فراهم میکند ، به  افراد مخرب فرصت دسترسی از طریق USB اگر دستگاه در جای اشتباه باشد را میدهد. اگر شما با کسانی که با هشدارهای کوچک از مشاوره با Saurik موافق هستید به Cydia بروید و آن را دریافت کنید.

Redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا