چگونه Three Wi-Fi Calling را در آیفون فعال کنیم

پس از دوره‌ای انتظار و امیدواری، Three سرانجام قابلیت تماس با وای‌فای را در آیفون فراهم نمود. اگر یک آیفون دارید و بر روی شبکه‌ی Three هم حضور دارید، می‌توانید تماس و پیام‌هایتان را با استفاده از ارتباط وای‌فای ردوبدل کنید و لزومی ندارد که از نرم‌افزار جداگانه‌ی کمپانی یعنی InTouch استفاده نمایید.

این سرویس با هر آیفونی که از سال 2014 معرفی شده همخوانی دارد که شامل آیفون 5c، آیفون 5s، آیفون 6، آیفون 6s، آیفون SE و آیفون 7 می‌شود و البته تمامی مدل‌های پلاس این دستگاه‌ها را نیز دربر می‌گیرد.

قبل از این‌که به سمت این شکل از تماس سوئیچ کنید، باید مطمئن شوید که آخرین نسخه از نرم‌افزار را در اختیار دارید. برای به‌روزرسانی از این دستورالعمل‌های پیروی کنید:

  1. به مسیر Settings > General > Software Update بروید.
  2. هرنوع به‌روزرسانی نرم‌افزاری را دریافت و نصب کنید و درصورتی که هیچ موردی مشاهده نمی‌کنید، به سراغ مرحله‌ی بعدی بروید.

اگر آخرین نسخه از نرم‌افزار را دارید، باید مطمئن شوید که جدیدترین بسته‌ی نرم‌افزاری حامل را نیز نصب کرده‌اید. چنین فرایندی همواره به صورت پیش‌فرض در به‌روزرسانی نرم‌افزاری لحاظ نشده است و باید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. به مسیر Settings > General > About بروید.
  2. چند ثانیه‌ای منتظر بمانید تا پیغامی با عنوان «Carrier update available» ظاهر شود.

وقتی که آخرین نسخه‌ی نرم‌افزار و حامل را دریافت کردید، مراحل ساده‌ی زیر را پی بگیرید:

  1. به مسیر Settings > Phone بروید.
  2. گزینه‌ی «Wi-Fi Calling» را انتخاب کنید.
  3. گزینه‌ی «Wi-Fi Calling on This iPhone» را به حالت روشن یا On دربیاورید.
  4. تایید کنید که می‌خواهید این ویژگی فعال شود.

زمانی که فعال شد و در صورت وصل‌شدن به شبکه‌ی وای‌فای، باید نام شبکه‌ی شما در نوار وضعیت از «Three UK» به «Three WiFi Call» تغییر کرده باشد.

هر زمان که این پیغام را در نوار وضعیتتان مشاهده کردید، بدانید که پیام‌ها و تماس‌هایتان بر روی وای‌فای انجام می‌گیرند که معمولاً کیفیت بهتری را برای تماستان در پی خواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا