چطور حساسیت قابلیت لمس سه بعدی را تنظیم کنید

آیفون 6 اس یا 6 پلاس شما با استفاده از شبکه‎ای از 96 سنسور که تغییرات میکروسکوپی در فاصله‎ی بین شیشه‎ی پوشاننده و نور پشتی را می‎خوانند، قادر به این هستند تا درجات مختلفی از فشار را کشف کنند.

این ویژگی برجسته، که لمس سه بعدی نامیده می‎شود، به طور گسترده‎ای در تمامی بخش‎های سیستم عامل iOS 9 به کار گرفته می‎شود تا بواسطه‎ی آن به دنبال فشار بر روی آیکون‎های اپلیکیشن‎ها در صفحه‎ی Home پیش نمایشی از محتوای آن‎ها و منو‎هایشان به همراه میانبری برای انجام سریع کار‎های مختلف در اختیار کاربر قرار گیرد.

8

نظیر هر ویژگی جدید دیگر زمان می‎برد تا به لمس سه بعدی عادت کنیم. آیا شما این حساس را دارید که برای استفاده از این قابلیت باید فشار زیادی روی صفحه‎ی نمایش اعمال کنید؟ اگر جواب مثبت است، iOS 9 در اختیار شما امکان تغییر میزان فشاری که برای فعال کردن این امکان نیاز است را قرار می‎دهد.

نحوه‎ی تنظیم میزان حساسیت قابلیت لمس سه بعدی

گام اول: وارد بخش تنظیمات گوشی آیفون 6 اس یا 6 اس پلاس خود شوید.

گام دوم: به قسمت General → Accessibility → 3D Touch بروید.

گام سوم: اسلایدر حساسیت در بخش میزان3D Touch Sensitivity را بلغزانید تا میزان سختی فشاری که باید بر روی صفحه‎ی نمایش برای فعال کردن این ویژگی اعمال شود را تغییر دهید. شما می‎توانید از بین سطوح مختلف فشار یعنی اندک، متوسط، زیاد انتخاب کنید.

9

در توضیح این قابلیت آورده شده است “میزان فشار مورد نیاز برای فعال سازی لمس سه بعدی را تغییر دهید. حساسیت اندک میزان فشار مورد نیاز را کاهش و حساسیت زیاد آن را افزایش می‎دهد.”

به سمت پایین اسکرول کنید و روی تصویری که روی بخش به اسم “3D Touch Sensitivity Test” قرار گرفته فشار اعمال کنید تا سطح فعلی حساسیت انتخاب شده‎ی شما برای ویژگی‎هایی نظیر Peek and Pop تست شود.

شما می‎توانید در همین صفحه قابلیت لمس سه بعدی را خاموش یا روشن کنید.
idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا