چگونه با ویژگی AirPrint مک با هر پرینتری کار کنیم

AirPrint مک ویژگی بسیار عالی است که به دستگاه‌های آیفون و آیپد اجازه می‌دهد تا به هر پرینتری که قابلیت وای فای داشته باشد دستگاه خود را متصل کنید و شروع به پرینت مطالب خود کنید، با این روش شما به هیچ کابلی مورد استفاده نیست و از نصب هر درایوری بی‌نیاز می‌شوید. متاسفانه هر پرینتری از ویژگی AirPlay بهره نمی‌برد، مخصوصا پرینتر‌های قدیمی. با توجه به این موضوع باید چکار کرد؟ تنها کافیست نسخه‌ای از برنامه Printopia دانلود کنید و سپس شروع به استفاده از پرینتر توسط ویژگی AirPrint مک کنید.

چگونه باید Printopia را دانلود کنم؟

برای دانلود این برنامه شما دو انتخاب دارید، در اصل دو نسخه از این برنامه موجود است. برنامه اول برای استفاده‌های خانگی و کم است و نسخه دوم در سازمان‌ها و مدارس مورد استفاده قرار می‌گیرد. انتخاب خود را انجام دهید و سپس یکی از این نسخه‌ها را بخرید. البته شما می‌توانید به صورت رایگان تا یک هفته به استفاده از این برنامه بپردازید و اگر راضی بودید سپس وجه خرید آن را پرداخت کنید و نسخه برنامه با محدودیت زمانی خود را به نسخه پولی و بدون محدودیت زمانی تبدیل کنید.

printopia_preferences_pane_mac

به وسیله برنامه Printopia نه تنها می‌توانید به صورت مستقیم هر چیزی را از پرینتر خود پرینت بگیرد، حتی می‌توانید هر موردی را در سرویس ابری دراپ باکس، اور نوت و خیلی از سرویس های دیگر که به اشتراک گذاشته شده را پرینت بگیرید. اگر بخواهید می‌توانید در یک پوشه خاص مک موارد مورد نیاز خود را ذخیره کنید. برای اینکه Printopia به خوبی کار خود را انجام دهد تنها لازم است مطمئن شوید که پرینتر به دستگاه مک شما متصل است و چراغ سبز رنگ share درست شبیه به تصویر بالا روشن باشد. Printopia همچنین می‌تواند از طریق کابل یا وای فای نیز متصل شود.

چگونه از AirPrint مک همراه با Printopia استفاده کنیم

printopia_mac_ios_screens

همین که برنامه Printopia را نصب کردید و بر روی مک خود آن را اجرا کردید، نیازی نیست هیچ برنامه‌ای را بر روی سیستم عامل iOS نصب کنید. این برنامه با همان روش AirPrint مک کار خواهد کرد. در هر برنامه‌ای که از قابلیت پرینت مطالب پشتیبانی می‌کند تنها لازم است تا گزینه Print را بزنید، نه تنها باید پرینترهایی که بصورت رسمی توانایی ایرپرینت را دارند مشاهده کنید بلکه هر پرینتری که قبلا مطالبی را با Printopia منتشر کرده را مشاهده خواهید کرد، همچنین گزینه‌ای وجود دارد که شما می‌توانید اسناد را به دراپ باکس، پوشه مخصوص خود در مک و یا هر بخش دیگری که پیش‌تر تنظمیم کرده‌اید بفرستید.

تا مدت زمانی که شما با همان شبکه وای فای هستید و برنامه Printopia در سیستم عامل مک شما اجرا است شما می‌توانید به راحتی کار خود را ادامه دهید و نیازی نیست دوباره پیکر‌بندی‌ها لازم را انجام دهید.

اگر از این برنامه استفاده کردید، لطفا از تجربیات استفاده آن برای ما بنویسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا