چگونه در آیفون خود هشدار لرزشی بسازیم یا سفارشی کنیم

به صورت پیش‌فرض گوشی هوشمند آیفون شما تنها در دو زمان با لرزش به شما هشدار می‌دهد، اول در زمان دریافت پیام‌های متنی که با دو پالس کوتاه و سریع دستگاه میلرزد و دوم هشدار‌های مستمر در زمان زنگ خوردن گوشی.  باقی نوتیفیکیشن‌ها تنها از طریق یک ویبره یا لرزش به شما اطلاع می‌دهند.

اما اگر شما این روش را دوست نداشته باشید و بخواهید آن را تغییر دهید چه کاری باید انجام دهید؟آیا می‌توان هشدار لرزشی خاصی برای یک نوتیفیکیشن خاص تنظیم کرد؟ بله امکان دارد. شما می‌توانید طوری هشدار‌های لرزشی را تنظیم کنید که بدون هیچ نگاهی به گوشی هوشمند متوجه نوع آن نوتیفیکیشن شوید. تنها لازم است این سه بخش از آموزش این مطلب را دنبال کنید:

 • چگونه هشدار لرزشی جدیدی در آیفون بسازیم
 • چگونه هشدار لرزشی بعضی برنامه‌ها را غیر فعال کنیم
 • چگونه هشدار‌های لرزشی ساخته شده را حذف کنیم

چگونه الگوی لرزشی جدید در آیفون بسازیم

 1. وارد اپلیکیشن تنظیمات آیفون خود شوید.
 2. بر روی Sounds تپ کنید.
 3. در زیر بخش Sounds and Vibration Patterns ، بخش هشداری که دوست دارید به صورت دلخواه برای آن الگوی لرزشی جدید بسازید را انتخاب کنید و آن را لمس کنید. برای مثال در این بخش ما Ringtone را انتخاب می‌کنیم.
 4. بر روی Vibration در بالای صفحه تپ کنید.
 5. به پایین صفحه بیایید و بر روی Create New Vibration تپ کنید.
 6. اکنون با تپ بر روی مرکز صفحه می‌توانید فواصل هشدار لرزشی دلخواه خود را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید لرزش ادامه دار باشد انگشت خود را نگه دارید. وقتی که آن را رها می‌کنید متوقف می‌شود.
 7. زمانی که هشدار لرزشی دلخواه را ساختید بر روی Stop تپ کنید.
 8. الگوی انتخابی خود را Play کنید تا از نوع آن مطمئن شوید. اگر از نوع هشدار لرزشی ساخته شده راضی هستید بر روی Save تپ کنید.
 9. اکنون به صفحه قبل بازگردید و الگوی لرزشی جدید را برای آن نوع هشدار دلخواه انتخاب کنید.

vibration_alerts_iphone_howto1vibration_alerts_iphone_howto2vibration_alerts_iphone_howto3

می‌توانید تمام این مراحل را برای دیگر هشدار‌های تلفن خود همچون پیام های دریافتی و دیگر بخش‌ها تکرار کنید و الگوی ارتعاشی خاص خود را بسازید. هر نوع الگوی لرزشی که از این پس بسازید در زیر بخش Custom ظاهر خواهد شد.

چگونه هشدار لرزشی یک برنامه را غیر فعال کنیم

 1. اپلیکیشن Settings را در آیفون خود انتخاب کنید.
 2. به بخش Sounds وارد شوید.
 3. در زیر قسمت Sounds and Vibration Patterns هر کدام از بخش‌هایی که می‌خواهید هشدار لرزشی آن غیر فعال شود را انتخاب کنید.
 4. بر روی Vibration تپ کنید.
 5. به پایین صفحه بیایید و گزینه None را انتخاب کنید.

vibration_alerts_iphone_howto1vibration_alerts_iphone_howto4

به همین راحتی، این بخش هنوز هشدار صوتی خود را پخش خواهد کرد اما دیگر ویبره و لرزشی برای این بخش در کار نخواهد بود. در اینجا ما Ringtone را انتخاب کرده بودیم، پس از این به بعد گوشی ما در هنگام زنگ خوردن صدا را پخش می‌کند اما لرزشی ایجاد نمی‌شود.

چگونه الگوی لرزشی ساخته شده را حذف کنیم

 1. به اپلیکیشن تنظیمات آیفون بروید.
 2. بر روی بخش Sounds تپ کنید.
 3. در زیر قسمت Sounds and Vibration Patterns، هر آلرتی که می‌خواهید را انتخاب کنید. اگر قصد حذف کردن دارید فرقی نمی‌کند کدام را انتخاب کنید. برای مثال در اینجا من Ringtone را انتخاب می‌کنم.
 4. به بالای صفحه مراجعه کنید و بر روی Vibration تپ کنید.
 5. در گوشه راست و بالای صفحه بر روی Edit تپ کنید.
 6. اکنون هر کدام از الگو‌های لرزشی که دوست ندارید را پاک کنید و بعد بر روی Done در گوشه سمت راست و بالای صفحه تپ کنید.

vibration_alerts_iphone_howto1vibration_alerts_iphone_howto5

به همین راحتی شما توانستید یک الگوی لرزشی جدید برای بخش مورد نظر خود بسازید، یا لرزش یک قسمت را غیر فعال کنید یا اینکه در صورت پشیمان شدن الگوی ارتعاشی ساخته شده را پاک کنید. آیا شما از این روش برای ساخت هشداردهی خاص از طریق ویبره دستگاه استفاده می‌کنید؟ اگر استفاده می‌کنید تا بحال به شما کمک کرده است؟ در بخش نظرات با ما باشید.

imore

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.