آموزش تغییر شناسه‎ی اپل آی‌دی در دستگاه‌های iOS

بسیاری از ما برای شناسه‎ی اپل خود همان آدرس ایمیلی را داریم که سال‌ها پیش زمانی‌که اولین دستگاه اپل خود را خریداری کردیم، از آن استفاده کرده‎ایم. زمانی‌که یک دستگاه جدید از فروشگاه‎های اپل می‎خریم آن‌را برای وارد شدن به هر کدام از دستگاه‎های خود به کار می‎بریم یا برای بازگرداندن تنظیمات دستگاهی که داریم به تنظیمات کارخانه از آن استفاده می‌کنیم.

از طرف دیگر زمانه تغییر کرده است. گاهی اوقات ممکن است آدرس ایمیل جدیدی داشته باشید، و گاهی اوقات خواسته باشید از مورد جدیدی به منظور لاگین کردن به‌جای آدرس ایمیل قدیمی خود استفاده کنید. شاید آدرس ایمیلی ساخته باشید که حرفه‎ای‎تر به نظر می‎آید و به دنبال استفاده از آن هستید.

اپل راهی را در اختیار شما برای تغییر دادن آدرس ایمیل شناسه‎ی اپل‎تان قرار داده است تا بتوانید از چیزی متفاوت به منظور وارد شدن به هر دستگاهی که دارید استفاده کنید. در این پست آموزشی، ما به شما نشان خواهیم داد که چطور چنین کاری انجام می‎شود.

تغییر شناسه‎ی اپل آی‌دی شما

باید اعتراف کنم من هم جزو آن دسته از افرادی هستم که از ایمیل اصلی شناسه‎ی اپل خود راضی نبودم. زمان ساخت آن فکر می‎کردم جالب باشد، ولی خیلی زود به مرور زمان از آن خسته شدم. کمی که گذشت، دوست داشتم که شناسه‎ی اپل خودم را به چیزی…حرفه‎ای‌تر… تغییر دهم.

مطمئن هستم که افراد زیادی می‎توانند نظیر من باشند بنابراین به شما نشان خواهم داد که چطور این کار را انجام دهید، فقط کافی است مراحل زیر را طی کنید.

1) در همه‌ی دستگاه‌ها از شناسه‎ی اپل آی‌دی خود خارج شوید. درست است، همه‌جا. این قضیه شامل دستگاه‎های iOS شما، مک‎بوک‎های شما، حساب‎های iTunesتان، حساب‎های اپ استور، و هرجای دیگری که فکر می‎کنید وارد آن شده باشید، می‎شود.

2) سپس، از صفحه‎ی لاگین کردن به شناسه‎ی اپل، بازدید کنید، باید با اطلاعات فعلی شناسه‎ی اپل آی‌دی خود در این صفحه لاگین کنید، این کار را انجام دهید.

Screen-Shot-2016-04-19-at-1.19.48-AM

3) به دنبال این کار وارد صفحه‎ای خواهید شد که اطلاعات حساب شناسه‎ی اپل آی‌دی شما آنجا قرار دارد. زیر بخش حساب بر روی دکمه‎ی ویرایش در جناح سمت راست صفحه کلیک کنید.

Apple-ID-Edit-Account-Information

4) در صفحه‎ی بعد کادرهایی مربوط به اطلاعات حساب شما به چشم می‎خورد. روی دکمه‎ی تغییر دادن آدرس ایمیل کلیک کنید.

Apple-ID-Change-Email-Address-Button

5) یک پنجره‎ی پاپ‎آپ ظاهر می‎شود به همراه کادری که در آن آدرس ایمیلی که می‎خواهید با شناسه‎ی اپل آی‌دی خود استفاده کنید در آن وارد کنید و سپس روی دکمه‎ی ادامه دادن کلیک کنید.

Apple-ID-Continue-Changing-Email

6) حالا کد تاییدی به آدرس ایمیلی که وارد کرده‎اید، ارسال می‎شود. صندوق پستی (و پوشه‎ی اسپم خود) را بررسی کنید و به دنبال کد تایید بگردید. از این کد برای ثابت کردن به اپل که آدرس ایمیل مال شما است استفاده می‎کنید، این کد را داخل فرم ریست شناسه‎ی اپل به منظور کامل کردن فرآیند تغییر شناسه‎ی اپل کپی/پیست کنید.

7) دوباره با شناسه‎ی اپل آی‌دی جدید خود وارد دستگاه‎های iOS و مک خود شوید.

تمام شد! حالا شما برای شناسه‎ی اپل خود یک آدرس ایمیل جدید دارید که می‎توانید از آن برای وارد شدن به اپ استور، iTunes Store، و سایر سرویس‎های اپل استفاده کنید.

لطفاً به یاد داشته باشید که ایمیل شناسه‎ی اپل شما متفاوت با ایمیل آی‎کلاد شما است، و ایمیل آی‎کلاد شما بعد از تغییر شناسه‎ی اپل‎تان همان یکی قبلی باقی خواهد ماند.

جمع‎بندی

حالا که از نحوه‎ی عوض کردن شناسه‎ی اپل آی‌دی خود مطلع هستید، می‎توانید ایمیل خجالت‎آوری که دارید را به چیز بهتری تغییر دهید. از این ایمیل جدید به منظور وارد شدن به تمامی دستگا‎ها و سرویس‎های اپل استفاده می‎شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا