آیا آیفون 6 اس شما تراشه‎ی ساخت سامسونگ دارد یا TSMC

برای اولین بار، اپل موتوری که هدایت کننده‎ی دستگاه‎های جدیدش است را از دو منبع متفاوت تامین کرده است. هم سامسونگ و هم رقیب تایوانی آن کمپانی ساخت نیمه هادی (TSMC) قرارداد مربوط به ساخت سیستم بر روی تراشه‎ی A9 را برای آیفون‎های جدید 6 اس و 6 اس پلاس به دست آورند.

4

با آنکه این تراشه‎های به طور کلی قدرت گرافیکی و محاسبه‎ی مشابهی دارند، ولی هم تست‎های بنچمارک و هم واقعی با این حال تفاوت بارزی از نظر عمر باتری در تراشه‎ی ساخت TSCM نشان داده‎اند که به نسبت رقیب سامسونگی‎اش کارایی بیشتری دارد.

سوال این است که آیا آیفون 6 اس جدید شما دارای تراشه‎ی ساخت سامسونگ است یا TSMC؟ شما می‎توانید با طی کردن چند مرحله‎ی ساده‎ی زیر پی به این قضیه ببرید.

نحوه‎ی انجام آن چطور است؟

خیلی راحت با دانستن شناسه‎ی دستگاه‎ تان. خوشبختانه، اپ استور خانه‎ای برای یک سری ابزار مفید است که اجازه‎ی آنالیز سخت افزار دستگاه iOS شما را داده و در اختیار شما جزییات دقیقی در رابطه با اجزای به کار برده شده می‎دهند.

به منظور این آموزش، ما قصد استفاده از اپلیکیشن رایگانBattery Memory System Status Monitor، را داریم که دقیقا کاری که اسمش اشاره دارد انجام می‎دهد.

چطور تشخیص دهید که تراشه‎ی آیفون 6 اس شما ساخت سامسونگ سا TSMC است

گام اول: برنامه‎ی Battery Memory System Status Monitor را در دستگاه خود باز کنید.

گام دوم: روی دکمه‎ی دارای عنوان System در بالای صفحه‎ی نمایش آهسته ضربه بزنید.

گام سوم: عدد شناسه‎ی دستگاه خود را در زیر بخش Device → Model بررسی کنید:

• N71mAP: آیفون 6 اس دارای تراشه‎ی A9 ساخت TSMC

• N66mAP: آیفون 6 اس دارای تراشه‎ی A9 ساخت TSMC

• N71AP: آیفون 6 اس دارای تراشه‎ی A9 ساخت سامسونگ

• N66AP: آیفون 6 اس دارای تراشه‎ی A9 ساخت سامسونگ

به عنوان مثال دستگاه دارای شناسه‎ی “N71AP” دارای تراشه‎ی A9 است که توسط سامسونگ ساخته شده است.

5

خوب، تراشه‎ی گوشی شما ساخت کدام کارخانه است؟

اپلیکیشن‎های مشابه دیگر

علاوه بر Battery Memory System Status Monitor، برنامه‎ای به اسم Lirum Device Info، یک اپلیکیشن 2.99 دلاری، حتی داده‎هایی بیشتری در رابطه با مباحث نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه شما، ارائه می‎دهد. متاسفانه، این اپلیکیشن در عرض 24 ساعت به دلیل بعضی مشکلات با سخت افزار آیفون 6 اس، آیفون 6 اس پلاس و iPad Air 2 بیرون کشیده شد.

تیم کوچکی که پشت این اپلیکیشن قرار دارد در فیسبوک چنین نوشت که یک نسخه‎ی جدید از این برنامه رفع کننده‎ی این مشکلات خواهد بود و به آن یکسری ویژگی جدید اضافه خواهد شد ولی تا چند ماه دیگر عرضه نخواهد شد.

جدا از این دو اپلیکیشن، من استفاده از برنامه‎ی System Status به قیمت 2.99 دلار ساخت کمپانی Technet را توصیه می‎کنم که نیز در اختیار شما اطلاعات شناسه‎ی دستگاه مورد نیاز برای شناسایی نوع تراشه‌ی ساخته شده را قرار می‎دهد.

همچنین افراد می‎توانند از اپلیکیشن متن باز David Stockley استفاده کنند که مخصوصا برای تعیین نوع تراشه‎ی آیفون شما طراحی شده است. به یاد ولی داشته باشید که باید شناسه‎ی اپل خود را به عنوان یک توسعه دهنده ثبت کنید و دستورالعمل استفاده از آن به صورت کامل اینجا وجود دارد.

آیا ما بیش از حد نگران هستیم یا اینکه تفاوت عملکرد باتری بین تراشه‎های ساخت سامسونگ و TSMC بر دیدگاه شما در رابطه با آخرین گوشی‎های اپل تاثیر گذاشته است؟

 

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا