چگونه تصحیح خودکار را در iOS غیر فعال کنیم؟

آیفون دارای قابلیتی است که به کمک آن می‌توانید با صرفه‌جویی در زمان از پیشنهادها و تصحیحات آن در کلماتی که تایپ می‌کنید استفاده کنید.

اگرچه ویژگی Auto-Correction برای تایپ سریع حیاتی است اما اگر انتخاب کلمات، شیوه‌ی تایپ یا دایره‌ی لغات شما فراتر از فرهنگ لغت داخلی iOS باشد، این قابلیت به قابلیتی آزاردهنده تبدیل می‌شود.

iOS-autocorrect-image-001

باور نمی‌کنید؟ کافی است به وبسایت www.damnyouautocorrect.com رفته و بزرگترین مشکلات آن را ببینید. با در نظر گرفتن این شرایط، با راهنمای این پست می‌توانید به سرعت این قابلیت را غیر فعال کنید.

آیا تا به حال نوشته‌های شما به طور خودکار تصحیح شده‌اند؟

آیفون، آیپاد تاچ و آیپد دارای قابلیتی برای پیشنهاد تصحیح کلماتی است که در فرهنگ لغت دستگاه پیدا نمی‌شود. هنگامی که کلمات اشتباه می‌نویسید پس از گذاشتن نقطه یا زدن دکمه‌ی Space یا Return عبارت تایپ شده‌ی شما به طور خودکار تصحیح می‌شود.

به علاوه iOS برای کلماتی که زیر آن‌ها با رنگ قرمز خط کشیده می‌شود هم جایگزینی پیشنهاد می‌کند که با انتخاب گزینه‌ی x می‌توانید این پیشنهاد را رد کنید. حال اگر یک پیشنهاد را بیش از ۳ بار رد کنید، iOS از این به بعد ارائه‌ی این پیشنهاد را متوقف می‌کند.

شخصاً به عنوان کسی که انگلیسی زبان مادری‌ام نیست، همیشه قابلیت Auto-Correction را فعال نگه می‌دارم، اما آن دسته از افرادی که می‌خواهند این قابلیت را غیر فعال کنند با کمک این آموزش به راحتی می‌توانند این کار را انجام دهند.

چگونه تصحیح خودکار را در آیفون و آیپد غیر فعال کنیم؟

۱) به مسیر Settings → General → Keyboard بروید.

۲) سوئیچ Auto-Correction را به OFF تغییر دهید.

iOS-9-disable-Auto-Correction-iPhone-screenshot-001

انجام این کار باعث غیر فعال شدن قابلیت تصحیح خودکار در دستگاه شما می‌شود. با این کار ویژگی مذکور از تمامی کیبوردهای نرم افزاری موجود در دستگاه، از جمله کیبوردهای شخص ثالث حذف می‌شود.

دیگر ویژگی‌های کاربردی صفحه کلید

برای غیر فعال کردن بررسی کننده‌ی تلفظ iOS از مسیر Settings → General → Keyboard سوئیچ مربوط به Check Spelling را از بخش English به حالت OFF درآورید.

نکته: کسانی که اغلب از یک سری کلمات استفاده می‌کنند اما نمی‌خواهند آن‌ها به طور خودکار تصحیح شوند باید از مسیر Settings → General → Keyboard → Text Replacement برای آن میانبری ایجاد کرده اما فیلد Shortcut را خالی بگذارند.

اگر می‌خواهید آیفون قبل از دریافت تاییدیه‌ای از جانب شما برای تصحیح، یک بار کلمه را بخواند به مسیر Settings → General → Accessibility بروید و گزینه‌ی Speak Auto-Text را به ON تغییر دهید.

ریست کردن فرهنگ لغت کیبورد iOS

آیا آیفون شما به طور پیوسته به تصحیح کلماتی که درست نیست می‌پردازد؟ برای حل این مشکل می‌توانید پایگاه داده‌ی فرهنگ لغت مربوط به آن را به تنظیمات کارخانه برگردانید. برای این کار به مسیر Settings → General → Reset → Reset Keyboard Dictionary بروید.

iOS-9-Reset-Keyboard-Dictionary-iPhone-screenshot-001

اگر نیاز به رمز عبور وجود داشت آن را وارد کرده و گزینه‌ی Reset Keyboard Dictionary را انتخاب کنید تا تایید شود. با این کار iOS همه‌ی کلمات و عباراتی را که به صورت دستی وارد کردید از حافظه‌ی آن پاک می‌کند.

تصحیح خودکار و پیشگویی

قابلیت پیشگویی (Predictive) که تنها برای چند زبان محدود موجود است، کلمه‌ی بعدی‌ای که ممکن است شما تایپ کنید را حدس می‌زند. این ویژگی با کار روزمره‌ی شما باهوش‌تر می‌شود.

اگر شما قابلیت Auto-Correction را فعال نگه دارید و پیشگویی متن را غیر فعال کنید (Settings → General → Keyboard → Predictive)، ممکن است همچنان تصحیح کلمات اشتباه را در دستگاه خود مشاهده کنید. همچنین به سرعت می‌توانید قابلیت پیشگویی را در کیبورد QuickType آیفون با سوایپ کردن به سمت پایین در کیبورد اصلی فعال یا غیر فعال کنید.

برای این که ویژگی تصحیح خودکار را به طور کامل غیر فعال کنید باید هم Auto-Correction و هم Check Spelling را با استفاده از راهنماهای بالا خاموش کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا