چگونه تاچ آیدی را برای آیتونز و اپ استور غیر فعال کنیم؟

تاچ آیدی راه بسیار راحت و بسیار امنی برای باز کردن قفل آیفون 5s است که به شما هم راحتی در باز شدن گوشی و امنیت در باز نشدن گوشی توسط دیگر افراد را اهدا می‌کند. به صورت پیش فرض شما می‌توانید از این اثر انگشت خوان برای خرید از فروشگاه اپ استور و خرید از آیتونز نیز استفاده کنید. با این حال ممکن است زیاد به این موارد نیازی نداشته باشید یا اینکه دیگر اعضای خانواده با اثر انگشت به آیفون شما دسترسی داشته باشند و شما نخواهید که توسط آن‌ها چیزی از پول اکانت شما کم شود و خریداری کنند. یا بسیار ساده ممکن است با خرید از طریق تاچ آیدی راحت نباشید. این گزینه را خاموش کنید تا دیگر نگرانی در این مورد وجود نداشته باشد.

چگونه تاچ آیدی برای خرید از اپ استور و آیتونز را غیر فعال کنیم

  1. اپلیکیشن تنظیمات یا همان Settings را باز کنید.
  2. بر روی گزینه Touch ID & Passcode بروید و آن را لمس کنید.
  3. رمز عبور خود را بنویسید.
  4. در این صفحه بر روز گزینه دایره مقابل iTunes and app Store تپ کنید تا غیر فعال شود.

touch_id_disable_app_store_howto

با انجام این اعمال، شما کار خود را به درستی انجام داده‌اید. اکنون هر دو آیتونز و اپ استور دیگر از تاچ آیدی استفاده نخواهند کرد و برای ورود به هر دو این اپلیکیشن‌ها مطابق معمول باید رمز عبور خود را وارد کنید.

اما اگر از این کار پشیمان شدید یا حس کردی که در زمانی به کار شما خواهد آمد، با دوباره رفتن به مسیری که در بالا گفته شد می‌توانید دوباره تاچ آیدی را برای خرید از آیتونز و اپ استور مورد استفاده قرار بدهید. اما مطمئنا کاربران ایرانی زیاد از این مورد استفاده‌ای ندارند و از انجام این آموزش و خاموش کردن تاچ آیدی برای خرید از آیتونز و اپ استور پشیمان نخواهند شد.

آیا شما از تاچ آیدی استفاده می‌کنید؟ آیا برای خرید اپلیکیشن از اپ استور یا خرید آهنگ از آیتونز نیز از تاچ آیدی استفاده می‌کنید؟

آیا دلیلی برای خاموش کردن این امکان تاچ آیدی دارید؟ در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا