پیدا کردن یک عبارت خاص در صفحات مرورگر سافاری برای آیفون

با iOS7، مرورگر سافاری، کادر اختصاصی جستجوی خود را جهت استفاده از نوار جستجو در بالای مرورگر حذف کرد، مشابه با مرورگر کروم گوگل. ولی آیا شما می‎دانستید که این کادر به شما اجازه می‎دهد به آسانی یک کلمه یا اصطلاح خاص را در صفحه‎ی وب پیدا کنید؟

من از این ویژگی برای این استفاده می‎کنم که در مقالات طولانی بدون نیاز به خواندن کل آن‎ها، به بخش مورد نظر خودم بروم.

در این پست، من به شما نشان خواهم داد که چطور در بین صفحات وب در مرورگر سافاری برای iOS جستجو کنید.

نحوه‎ی جستجو در میان صفحات وب در مرورگر سافاری برای iOS

گام اول: مرورگر سافاری را روی دستگاه iOS خود باز کنید.

گام دوم: یک صفحه‎ی وب را باز کنید.

گام سوم: بر روی کادر آدرس در بالای مرورگر، آهسته ضربه بزنید و کلمه یا اصطلاحی که می‎خواهید در صفحه‎ی وب فعلی جستجو شود را وارد کنید. از روی صفحه کلید اینتر را فشار ندهید.

گام چهارم: در منوی باز شده زیر کادر جستجو، به سمت پایین اسکرول کنید و روی Find درست زیر تیتر On This Page آهسته ضربه بزنید. سافاری طبق عکس زیر، اولین باری که آن کلمه یا اصطلاح در صفحه قید شده است را مشخص می‎کند.

Safari-for-iOS-search-inside-webpage-iPhone-screenshot-001

 

روی دکمه‎ی پایین آهسته ضربه بزنید تا دیگر موارد را پیدا کنید.

شما همچنین می‎توانید یک کلمه یا اصطلاح خاص، روی صفحه‎ی فعلی را با انتخاب گزینه‎ی Find on Page در منوی Share سافاری پیدا کنید.
Safari-for-iOS-search-inside-webpage-iPhone-screenshot-0011

یک کادر جستجو باز می‎شود.

حالا کلمه یا اصطلاح را وارد کنید و سافاری به صورت خودکار اولین باری که آن کلمه یا اصطلاح قید شده است را به رنگ زرد نشان می‎دهد. روی دکمه‎ی پایین آهسته ضربه بزنید تا دیگر موارد را پیدا کنید.

نکته: اگر قصد دارید از این گزینه به دفعات استفاده کنید، ممکن است ایده‎ی خوبی باشد که آن را در موقعیت یکی از اولین گزینه‎هایی قرار دهید که در منوی Share می‎بینید. فقط کافی است که آیکون More را در منوی مذکور انتخاب و گزینه‎ی Find On Page را به بالای لیست بکشید.

Safari-for-iOS-search-inside-webpage-iPhone-screenshot-002

شما با آهسته ضربه‌زدن روی یک آیکون و نگه‌داشتن آن می‎توانید ترتیب آیکون‎های این منو را عوض کنید و آن را در منو به یک موقعیت جدیدی بکشید.

آیا شما از این ترفند خوشتان آمد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا