چطور یک اپلیکیشن مک را که پاسخی از آن دریافت نمی‎شود را ببندید

اگر یک اپلیکیشن مک دیگر پاسخ ندهند، شما می‎توانید آن را مجبور به بستن کنید.

به صورت عادی، اپلیکیشن‎های مک بسیار رفتار خوبی از خود نشان می‎دهند، ولی هر فردی هر چند وقت یکبار می‎داند که اوضاع به هم می‎ریزد – واقعا به هم می‎ریزد- و اپلیکیشن به هرگونه چیزی پاسخ نشان نمی‎دهد.

گاهی اوقات اگر به مک چند دقیقه‎ای برای ریکاوری کردن فرصت دهید، نشانگر موس یا کنترل ورودی را دوباره در اختیار خواهید داشت و قادر به بستن اپلیکیشن خواهید بود. ولی اگر نتوانید چنین کاری کنید یک قابلیت از پیش تعبیه شده در OS X وجود دارد که اسم آن Force Quit می‎باشد و از آن می‎توانید استفاده کنید.

چطور یک اپلیکیشن گیر کرده را روی مک خود مجبور به بستن کنید

1- روی منویApple کلیک کنید.

2- Force Quit را انتخاب کنید (یا می‎توانید کلید‎های command, option و escape را روی کیبورد خود فشار دهید)

3- دیالوگ Force Quit Applications ظاهر می‎شود و به شما تمامی اپلیکیشن‎های باز را نشان می‎دهد (به طور معمول اگر عملکرد یکی متوقف شده است، شما “Not responding” را در کنار نام اپلیکیشن را مشاهده می‎کنید)

4- نام اپلیکیشنی که دوست دارید ببندید را انتخاب کنید.

5- روی دکمه‎ی Force Quit کلیک کنید.

6- مک از شما تایید کاری که می‎خواهید انجام دهید را می‎خواهد، با یک یادآوری به شما که تمامی کا‎ر‎های ذخیره نشده‎ی شما در هرگونه سند باز در آن اپلیکیشن از دست خواهد رفت. روی Force Quit برای بستن یا Cancel برای ادامه دادن کلیک کنید.

1.how-to-force-quit-1

ترفند: بستن اپلیکیشن فعال

اگر دوست دارید اپلیکیشنی که در آن هستید را ببندید، شما حتی نیاز به باز کردن بخش Force Quit نیستید. فقط کافی است به منوی Apple بروید و کلید شیفت را روی کیبورد خود پایین نگه دارید. آیتم منوی Force Quit باید در عوض “[Force Quit [app name” را بگوید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا