چگونه در iOS 7 و iOS 6 متن یک پیام را حذف و فوروارد کنیم

زمانی که iOS 7 در پاییز سال گذشته منتشر شد، بسیاری از قابلیت‌ها به اسم سادگی دور انداخته شدند. در بعضی موارد شاید این موضوع درست باشد اما هنوز حذف و ارسال متن پیام به دیگری (فوروارد کردن) در نسخه هفتم این سیستم عامل وجود دارد.

در iOS 6 چگونه پیام ها را به صورت تکی حذف یا فوروارد کنیم

برای اینکه این راهنمایی واضح‌تر شود نیاز است توضیح دهیم که در نسخه پیشین iOS (یعنی iOS 6 و قبل‌تر) توانایی حذف و فوروارد کردن متن پیام‌ها بسیار آشکار و در دسترس بود. وقتی که شما در گفتگو های اپ SMS یا iMessage می‌رفتید، در گوشه سمت راست و بالای صفحه می‌توانستید بر روی دکمه Edit آن گفتگو تپ کنید، سپس دو گزینه به نام‌های Delete برای حذف پیام و Forward برای ارسال پیام به دیگری ظاهر می شد. بنابراین با علامت زدن هر مربع رو به روی پیام می توانستید آن متن را حذف کنید یا برای دیگری ارسالش کنید. در نتیجه انجام این دو کار بسیار آسان می‌شد.

در iOS 7 دکمه Edit با دکمه Contact جایگزین شد. البته وجود این دکمه بد نیست و برای ایجاد تماس‌های فیس تایم، تماس‌های صوتی و غیره کاربرد داشت. مسلما بسیاری از کاربران از این ویژگی استفاده بیشتری دارند تا دکمه Edit برای حذف و ارسال پیام. اما با این تغییر، حذف پیام و یا ارسال پیام به دیگران کمی سخت‌تر شده است. اما هنوز این امکان وجود دارد، تنها کافیست بدانید که کجا بگردید یا کجا را تپ کنید.

در iOS 7 چگونه پیام ها را به صورت تکی حذف یا فوروارد کنیم

در این سه گام به شما نشان می دهیم که چگونه در iOS 7 باید پیام ها را حذف کرد یا برای دیگران ارسال کرد(فوروارد کرد).

گام اول: در اپلیکیشن Messages یک گفتگو را باز کنید و آن متن پیامی که دوست دارید پاک شود یا برای دیگری ارسال شود را پیدا کنید.

گام دوم: بر روی حبابی که پیام شما را در برگرفته لمس طولانی بکنید تا اینکه پنجره‌ای کوچک بر روی صفحه ظاهر شود. در این پنجره کوچک سه گزینه “…Copy” ،”More” و “Speak” را خواهید دید. بر روی “More…” تپ کنید.

041314-deletingmessagesios7-screen1

گام سوم: با انجام این تپ بر روی گزینه More شما همان صفحه آشنا با تعدادی مربع در جلوی هر پیام را خواهید دید. تیک مربع پیام دلخواه را بزنید و سپس در قسمت پایین صفحه نمایش دو آیکون برای حذف و فوردوارد پیام وجود خواهد داشت.

041314-deletingmessagesios7-screen2

به همین راحتی شما در iOS 7 نیز می توانید پیام های خود را حذف و یا فوروارد کنید.

macyourself

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا