آموزش مخفی کردن تصاویر و عکس ها در آیفون و آیپد

خیلی از ما دوست داریم تصاویرمان را برای دیگران به نمایش بگذاریم، ولی زمان‌هایی هم هست که نمی‌خواهید سایرین تصاویر خاصی را ببینند، شاید چون این تصویر شخصی یا نامناسب باشد. در چنین شرایطی است که به خصوص اگر دوست فضول یا فرزندی داشته باشید که با موبایل شما بازی می‌کند، توانایی مخفی کردن تصاویر در آیفون ارزشمند می‌شود.

در این مطلب به شما می‌گوییم که چگونه تصاویر شخصی موجود در آیفون خود را در مقابل سایرین مخفی کنید و چگونه می‌توانید امنیت فایل‌هایی که می‌خواهید از دسترس دیگران دور نگه دارید را افزایش دهید.

مخفی کردن تصاویر آیفون با استفاده از ویژگی‌های خود دستگاه

سریع‌ترین راه برای مخفی کردن تصاویر موجود در آیفون ساده‌ترین آن‌هاست، چون به هیچ نرم‌افزار اضافه‌ای نیاز ندارد. این روش که در ادامه آن را توضیح می‌دهیم مستقیماً از طرف اپل معرفی شده و در آیپد و آیپاد تاچ هم کار می‌کند. البته به یاد داشته باشید که این روش به نمایش درآمدن تصاویر فقط در نماهای Moments ،Years و Collections را مخفی می‌کند. تصاویر مخفی شده هنوز هم در هنگام مشاهده‌ی در حالت Albums قابل دیدن خواهد بود.

 1. اپلیکیشن Photos را باز کنید.
 2. تصاویری که می‌خواهید مخفی کنید را لمس نمایید.
 3. از گوشه‌ی بالا چپ آیکن Share را لمس کرده و Hide را انتخاب نمایید.
 4. برای تایید تصمیم خود گزینه‌ی Hide Photo را لمس کنید. تصاویر مخفی شده در پوشه‌ی آلبومِ جدیدی به نام Hidden قرار می‌گیرد.
 5. اگر از iCloud Photo Library استفاده می‌کنید، همه‌ی تصاویری که در آیفون مخفی شده، در دستگاه‌های دیگر مثل آیپد، آیپاد تاچ، مک و iCloud.com هم مخفی می‌شود.

ظاهر کردن تصاویر مخفی شده‌ی آیفون با استفاده از ویژگی‌های خود دستگاه

ظاهر کردن مجدد تصاویر به سادگی مخفی کردن آن‌ها است، و آن را به طور مستقیم می‌توان از طریق خود آیفون انجام داد. انجام این کار روی iCloud Photo Library هم تاثیر می‌گذارد.

 1. اپلیکیشن Photos را باز کرده و به Albums بروید.
 2. پوشه‌ی Hidden را لمس کنید. (شاید برای پیدا کردن آن لازم باشد تا اسکرول کنید.)
 3. تصویری که می‌خواهید ظاهر کنید را انتخاب نمایید.
 4. آیکن Share را لمس و Unhide را انتخاب کنید.
 5. اگر همه‌ی تصاویر موجود در پوشه‌ی Hidden را ظاهر کنید، این پوشه به طور خودکار حذف می‌شود.

 

مخفی کردن تصاویر آیفون با استفاده از اپلیکیشن

اولین روشی که به شرح آن پرداختیم ساده‌ترین راه برای مخفی کردن تصاویر در آیفون است، اما ایمن‌ترین روش ممکن نیست. خوشبختانه، تعدادی اپلیکیشن وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید تصاویر و ویدیوهای خود را مخفی کنید. بسیاری از این اپلیکیشن‌ها به شما اجازه می‌دهد تا از رمز یا دیگر روش‌های امنیتی استفاده کنید تا دسترسی به فایل‌ها سخت‌تر شود. در ادامه چند مورد از اپلیکیشن‌های محبوبمان را به شما معرفی می‌کنیم.

 

 • Private Photo Vault

عملکرد Private Photo Vault مانند اسم آن است. این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا تصاویر را قفل کنید تا فقط خودتان یا کسانی که به آن‌ها اعتماد دارید بتوانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند. هم اپلیکیشن و هم آلبوم‌هایی که درون آن می‌سازید را می‌توانید با استفاده از رمزعبور ایمن کنید، و حتی می‌توانید یک رمزعبور تله مانند تعریف کنید تا مچ هر کسی که بدون اجازه‌ی شما بخواهد به عکس‌هایتان دسترسی پیدا کند را بگیرید. علاوه بر این می‌توانید تصاویر موجود در اپلیکیشن Photos را به این اپ ایمپورت یا اکسپورت نموده، آن‌ها را با آیتونز، ایمیل یا پیامک سینک کرده و کلی کار دیگر انجام دهید. این برنامه یک مرورگر خصوصی هم دارد که با استفاده از آن به طور مستقیم می‌توانید تصاویر را درون اپلیکیشن دانلود کنید. بهتر از همه این که اگر کسی به جز شما یا کسی که به او اعتماد دارید، بخواهد وارد گاو صندوق‌تان شود، اپلیکیشن به شما خبر می‌دهد. Private Photo Vault حتی از چهره‌ی کسی که خواسته به تصاویر شما دست پیدا کند عکس می‌گیرد و موقعیت GPS او را هم ثبت می‌کند.

این برنامه را همین الان از آیتونز دانلود کنید

 

 • Keep Safe Photo Vault

Keep Safe به میلیون‌ها نفر کمک می‌کند تا تصاویر خود را به راحتی و با حفظ ایمنی یک جا جمع کنند. این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا عکس‌های خود را از اپلیکیشن Photos ایمپورت، و آن‌ها را پشت یک رمز عددی یا Touch ID قفل کنید. بعد از ذخیره کردن تصاویر در این اپ، می‌توانید آن‌ها را از موبایلتان پاک نمایید تا فضای دستگاه آزاد شود. علاوه بر این می‌توانید آلبوم‌های جدید بسازید، با دوربین خودِ اپلیکیشن عکس بگیرید و آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید. ویژگی خاصی تحت عنوان Safe Send هم وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تا تصاویر خود را برای مدت محدودی با دیگران به اشتراک بگذارید. این برنامه رایگان است، ولی خرید نسخه‌ی پریمیوم آن به قیمت ۲۴ دلار ویژگی‌های اضافه‌ای مثل امکان استفاده از رمزهای جداگانه و بازیابی فایل‌های پاک شده را فراهم می‌کند. علاوه بر این قابلیتی موسوم به Secret Door هم وجود دارد که ظاهر Keep Safe را به شکل یک اپ کاملاً متفاوت تبدیل می‌کند که برای ظاهر شدن شکل اصلی آن باید یک سری کارهای خاص انجام دهید.

این برنامه را همین الان از آیتونز دانلود کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا