آموزش دو شیوه برای نصب iOS 7.1 روی آیفون و آیپد

این آموزش آیفون به شما کاربران نحوه نصب iOS 7.1 که به تازگی عرضه شده را نشان می‌دهد.  آپدیت iOS 7.1 برای دستگاه‌های; آیفون 5s، آیفون 5c، آیفون 5، آیفون 4s، آیفون 4، آیپد Air، آیپد مینی با نمایشگر رتینا، آیپد مینی، نسل سوم و چهارم آیپد، آیپد 2 و نسل پنجم آیپاد تاچ به تازگی عرضه شده است. آی او اس 7.1 یک آپدیت رایگان برای همه دستگاه‌هایی است که قبلا iOS 7 را اجرا می‌کردند.

ما در این آموزش آیفون به شما می‌گوییم که چگونه برای آپدیت و نصب iOS 7.1 آماده شوید و چگونه بر روی این دستگاه‌های پشتیبانی شده توسط اپل این آپدیت را اجرا کنید. این ایده خوبی است که انجام آپدیت و نصب iOS 7.1 را در خانه انجام دهید تا از هرگونه اتفاق ناخواسته جلوگیری شود. شانس بسیار کمرنگی وجود دارد که با نصب iOS 7.1 دستگاه شما دچار مشکل شود، اما بهتر است اینکار را در محل کار یا به همراه تلفن انجام ندهید.

iOS 7.1 در ساعت یک بعد از ظهر روز 10 مارس منتشر شد و کاربران می‌توانند به همراه آیفون یا آیپد خود به طور مستقیم این آپدیت را انجام دهند و یا اینکه از طریق آیتونز این آپدیت را دانلود کنند و آی او اس 7.1 را نصب کنند.

برای نصب iOS 7.1 آماده شوید

آپدیت iOS 7.1 هم‌اکنون برای نصب کردن آماده است، اما قبل از اینکار و دانلود این آپدیت باید چند کار را انجام دهید. ما قبلا ۵ نکته در مورد انتشار iOS 7.1 گفته بودیم که پیشنهاد می‌کنم این مطلب را بخوانید. بهترین کاری که باید بکنید گرفتن بکاپ از آیفون و آیپد است.

انجام آپدیت و نصب iOS 7.1 چقدر زمان می‌برد

هیچ جواب ثابتی به این سوال وجود ندارد، و نمی‌توان گفت نصب iOS 7.1 چقدر زمان می‌برد، زمان انجام اینکار کاملا بستگی به سرعت اینترنت شما دارد. ما پیشنهاد می‌کنیم برای 1 ساعت برنامه ریزی کنید اما ممکن است بیشتر از این مدت نیز زمان ببرد.

چگونگه iOS 7.1 اپل را نصب کنیم

نیازی نیست که حتما برای آپدیت و نصب iOS 7.1 دستگاه را به کامپیوتر متصل کنید، اما این یک انتخاب است که در صورت پیدا نکردن هیچ آپدیتی در آیفون و آیپد باید اینکار را انجام داد.

مهمترین چیزی که شما باید قبل از نصب iOS 7.1 به آن توجه داشته باشید این است که در هنگام فرآیند نصب به هیچ وجه نمی‌توانید از آیفون یا آیپد خود استفاده کنید. این بدین معنی است که شما نمی‌توانید وبگردی کنید، ایمیل بخوانید، تماس بگیرید یا پیام بفرستید. بعد از اتمام دانلود آپدیت قادر خواهید بود اینکارها را انجام دهید، همچنین در زمان ریبوت شدن گوشی برای نصب iOS 7.1 برای مدت 10 تا 15 دقیقه نمی‌توانید از گوشی یا تبلت خود استفاده کنید.

How-to-Install-IOS-7.1-Step-1-620x183

برای شروع روند آپدیت Settings را باز کنید

1. اپلیکیشن تنظیمات را باز کنید. در صفحه خانگی آیفون می‌توانید آیکون Settings را ببینید. بعد از لمس تنظیمات، به صفحه زیر وارد می‌شوید.

How-to-Install-iOS-7.1-on-iPhone-or-iPad-620x550

نحوه نصب iOS 7.1

بعد به قسمت General بروید و بر روی Software Update تپ کنید. آیفون یا آیپد شما به دنبال آپدیت خواهد گشت. ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا دستگاه آپدیت iOS 7.1 را بیابد.

How-to-install-iOS-7.1-Download-620x257

بر روی Download and install تپ کنید تا نصب iOS 7.1 آغاز شود

2. بر روی Download and Install تپ کنید. همین که این گزینه را لمس کردید آپدیت شروع می‌شود. در دستگاه‌های مختلف حجم دانلود بین 265 مگ تا 1.4 گیگ می‌باشد. این حجم را باید با اینترنت وای فای دانلود کنید. به یاد داشته باشید که قبل از شروع به آپدیت باتری دستگاه باید حداقل 50 درصد شارژ باشد تا آپدیت و نصب iOS 7.1 به صورت کامل انجام شود.

How-to-install-iOS-7.1-Step-3-620x454

دانلود ممکن است زمان‌بر باشد

3. صبر کنید تا دانلود کامل شود. همانطور که گفتیم وابسته به سرعت کانکشن اینترنت شما این زمان متفاوت است، همچنین فاکتور‌های دیگر مد نظر، سرور‌های اپل و دیگر عوامل است. بعد از اتمام دانلود شما می‌توانید از دستگاه خود استفاده کنید، اما برای زمان شروع نصب iOS 7.1 آماده باشید.

iOS-7.1-Install-Progress-620x451

قبل از اتمام آپدیت شما این صفحه را خواهید دید.

4. صبر کنید تا نصب کامل شود. زمانی که آیفون یا آیپد برای نصب iOS 7.1 ریبوت شود شما لوگو کوچکی از اپل به همراه نواری که نشانگر روند انجام فعالیت است را مشاهده خواهید کرد. ممکن است این نوار دو بار کامل شود تا دستگاه آماده استفاده شود. زمانی که آیفون یا آیپد وارد صفحه قفل شد، آپدیت iOS 7.1 کامل شده و دستگاه آماده استفاده است.

چگونه از طریق آیتونز iOS 7.1 را نصب کنیم

اگر شما نمی‌توانید از طریق خود دستگاه و تنظیمات آپدیت و نصب iOS 7.1 را انجام دهید پس بهتر است دستگاه را به آیتونز متصل کنید. با اینکار همان فایل iOS 7.1 نصب خواهد شد، و در هر دو راه همان ویژگی‌ها و از بین بردن باگ‌ها را داراست. برای اینکار دستگاه را به کامپیوتر وصل کنید و آیتونز را باز کنید.

اگر نیاز دارید ابتدا از آیفون و آیپد خود بکاپ بگیرید. وقتی که اینکار را انجام دادید، بر روی آیکون آیفون یا آیپد در بالا و سمت راست کلیک کنید. در این صفحه شما باید گزینه با نام Check for Update را ببینید، بر روی آن کلیک کنید.

How-to-install-iOS-7.1-iTunes

برای نصب iOS 7.1 می‌توانید از آیتونز استفاده کنید

آیتونز آپدیت iOS 7.1 را پیدا می‌کند و به شما پیشنهاد می‌کند که این آپدیت را بر روی آیفون یا آیپد خود نصب کنید.

5 پاسخ

Leave a Comment