چگونه اتفاقات تقویم iOS 7.1 را در بخش اعلانات نمایش دهیم

همانطور که مطلع هستید آپدیت iOS 7.1 چند وقتی است که منتشر شده و شاید خیلی از افراد اکنون این نسخه را بر روی دستگاه‌های مبتنی بر iOS خود نصب کرده‌اند. این آپدیت مهم چند ویژگی جالب را به این سیستم عامل اضافه کرده است، یکی از این ویژگی‌ها عمده، گسترش و بهبود نمایش تقویم iOS 7.1 است.

iOS-7-Calendar-Notification-Center-list-view-001

اما یکی از ویژگی‌های جزیی تقویم iOS 7.1 لیست کردن اتفاقات یا تو دو هایی است که شما به آن می‌دهید. این تقویم می‌تواند کار‌های روزانه شما را با بیشترین جزییات در بخش اعلانات (Notification Center) دستگاه iOS نمایش دهد.

همانطور که در تصویر بالا مشخص است، کار‌های روزانه با بیشترین جزییات در بخش اعلانات به نمایش درآمده است. نشان دادن زمان واقعی شما و زمان انجام کار بعدی در بخش اعلانات دو شکل متفاوت دارد. در تصویر زیر یکی از این اشکال مشخص است، با توجه به این تصویر مشخص است که خط قرمز افقی سعی در نشان دادن زمان فعلی شما دارد و قصد دارد احساس سر رسیدن انجام کار بعد را به شما منتقل کند.

iOS-7-Calendar-events-view-view-screenshot-001

قابلیت نمایش برنامه‌های روزانه یکی از ویژگی‌های جدید iOS 7.1 است.

نسخه‌های قبلی این سیستم عامل می‌توانستند برنامه‌های روزانه شما را به صورت ماهانه و در خود اپلیکیشن تقویم نشان دهند و دسترسی به برنامه‌های روزانه را دشوار و غیر دسترس می‌کرد. در آخرین آپدیت ارائه شده تقویم iOS 7.1 شما به راحتی می‌توانید در بخش اعلانات همه کار‌های روزانه را با بیشترین جزییات به صورت لیست شده در اختیار داشته باشید.

زمانی که هفت ماه پیش iOS 7 منتشر شد، این ویژگی به صورت عجیبی ناپدید شد، اما هفت ماه بعد در نسخه iOS 7.1 این ویژگی بسیار کاربردی دوباره به این سیستم عامل بازگشت. لیست کردن برنامه های روزانه خود از طریق تقویم iOS 7.1 در بخش اعلانات، از دو طریق انجام می‌شود، یکی برای دستگاه آیفون است و دیگری برای آیپد.

چگونه باید به برنامه‌‌های روزانه تقویم iOS 7.1 در بخش اعلانات دسترسی پیدا کرد؟

نمایش لیست گونه تقویم iOS 7.1 در آیفون

iOS-7-Calendar-events-view-view-screenshot-007

iOS-7-Calendar-events-view-view-screenshot-006

1) اپلیکیشن تقویم (Calendar) را در آیفون باز کنید.

2) در بخش نمایش روز های ماه بر روی آیکون سمت چپ جستجو تپ کنید (در تصویر بالا مشخص شده). اگر هیچ رویدادی در آن روز وجود ندارد، بر روی روزی تپ کنید که با چند رویداد به صورت لیست نمایش داده شود.

3) با انجام اینکار به ظاهر صفحه نمایش تغییر می‌کند تا به شما نمایی از برنامه روزانه بدهد. با تپ بر روی علامت بازگشت می توانید به صفحه اصلی برگردید.

چگونگی نمایش لیست گونه تقویم iOS 7.1 در آیپد

1) اپلیکیشن تقویم iOS 7.1 را از آیپد خود باز کنید.

2) در هر گونه نمایش (روزانه، هفتگی، ماهانه یا سالیانه) بر روی آیکون ذره بین در گوشه سمت راست و بالای صفحه تپ کنید.

iOS-7-Calendar-events-view-view-screenshot-009

با انجام اینکار یک پنل قابل اسکرول باز خواهد شد و همه رویداد‌های تقویم را نمایش خواهد داد.

iOS-7-Calendar-events-view-view-screenshot-008

با استفاده از فیلد جستجوی‌ در بالای پنل می‌توانید به دنیال رویداد مورد نظر خود بگردید، با لمس دکمه Today در پایین پنل می‌توانید به برنامه امروز وارد شوید، همچنین می‌توانید جزییات هر رویدادی را ویرایش کنید.

لازم است اپل ویرایش و فعال کردن این ویژگی را بسیار واضح‌تر کند، ما به شما حق می‌دهیم که برای انجام اینکار گیج شده باشید. امیدواریم در نسخه‌های آینده iOS اپل طرز فعال سازی، اضافه کردن رویداد و ویرایش جزییات را آسان‌تر و سر راست‌تر از تقویم iOS 7.1 کند.

با این همه، وجود این ویژگی در تقویم iOS 7.1  برای نشان دادن برنامه‌های روزانه در اعلانات سیستم بسیار کاربردی و لذت بخش است، امیدواریم این آموزش را دنبال کرده باشید و با فعال کردن این ویژگی رویداد‌ها و برنامه‌های روزانه خود را با جزییات کامل در بخش اعلانات آیفون و ایپد خود داشته باشید.

نظر شما در مورد این ویژگی چیست؟ دوست دارید این ویژگی بیشتر تکامل پیدا کند؟ نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا