چگونه برای آیتونز و اپ‌ استور مستمری برقرار کنیم؟

اخیراً متوجه شده‌ام در آیتونز یک ویژگی وجود دارد که امکان راه‌اندازی یک مستمری برای افراد دیگر را ایجاد می‌کند تا به مقدار مشخصی پول برای خرج ماهانه در آیتونز، اپ‌استور و یا آیبوک دسترسی داشته باشند.

        مستمری

مثال مناسبی برای این ویژگی، موردی است که والدین می‌توانند برای کودکانشان مستمری برقرار کنند. به این ترتیب، کودکان برای خرج ماهانه برای برنامه‌ها، فیلم‌ها، موزیک‌ها، کتاب‌ها و غیره به مقداری اعتبار دسترسی پیدا می‌کنند.

در این مطلب به شما نشان خواهم داد که چگونه ویژگی مستمری را در آیتونز فعال کنید تا بتوانید ماهانه مقداری اعتبار و مستمری به هرکس که می‌خواهید بفرستید…

درنظر داشته باشید که شما و گیرنده مستمری باید یک اپل آی‌دی معتبر داشته باشید. گیرنده قادر خواهد بود این اعتبار و مستمری را در آیتونز، اپ‌استور و یا آیببوک خرج کند. اگر گیرنده همه‎ی اعتبار و مستمری ماهانه را خرج نکند، باقیمانده به ماه بعد منتقل می‌شود. در آخر اینکه این ویژگی در همه کشورها ممکن است در دسترس نباشد.

اما چگونه این مستمری را راه‌اندازی کنیم

1) آیتونز را در رایانه و یا مک خود اجرا کنید.
2) در قسمت بالا سمت چپ بر روز آی‌دی آیتونز خود کلیک کنید (آدرس ایمیل ثبت شده در آیتونز)، و گزینه “حساب” را انتخاب کنید. این گزینه شما را به صفحه اطلاعات حسابتان می‌برد.

مستمری

3) به قسمت تنظیمات رفته و گزینه “راه‌اندازی یک مستمری” را انتخاب کنید. این گزینه شما را به صفحه‌ای می‌برد که در آن می‌توانید مستمری را راه‌‌اندازی کنید.

مستمری

4) در اینجا می‌توانید همه تنظیمات مستمری را انجام دهید. نام خود و گیرنده را وارد کنید. سپس مقدار مستمری را بین 10 تا 50 دلار در بازه‌های ده دلاری انتخاب کنید. می‌‌توانید ارسال مستمری را از حالا شروع کنید و یا مشخص کنید که از اول ماه انجام شود. البته این فقط برای این ماه است و برای ماه‌های آینده از اول ماه ارسال خواهد شد. در آخر، اپل آی‌دی گیرنده را وارد کنید (در صورت نیاز می‌توانید یکی ایجاد کنید)، یک پیغام شخصی برای گیرنده وارد کنید، و بر روی ادامه کلیک کنید.

مستمری

5) حالا قادر خواهید بود همه اطلاعات را بررسی کنید و مطمئن شوید همه را درست وارد کرده‌اید. اگر اشتباهی وجود دارد، بر روی دکمه بازگشت کلیک کنید و آن را اصلاح کنید. اگر همه چیز روبه‌راه است، برای ادامه بر روی خرید کلیک کنید.

مستمری

6) برای تأیید هویتتان خواسته می‌شود که رمز عبور اپل ایدی خود را وارد کنید، سپس بر روی راه‌اندازی کلیک کنید تا کار تمام شود. این قسمت فقط برای امنیت بیشتر است.

مستمری

7) در نهایت، پیغامی را خواهید دید مبنی بر این‌که مستمری آیتونز برای شما به طور صحیح راه‌اندازی شده است. در این موقع، می‌توانید انتخاب کنید که مستمری دیگری ایجاد کنید و یا بر روی “انجام شد” کلیک کنید و به زندگیتان ادامه دهید.

مستمری

چگونه مستمری ایجاد شده را معلق، ویرایش و یا باطل کنیم؟

زمانی که راه‌اندازی انجام شد، ویرایش، تعلیق و یا باطل کردن مستمری به همان اندازه که فکر می‌کنید راحت است.

1) در آیتونز بر روی اپل آی‌دی در بالا سمت چپ کلیک کنید.

مستمری

2) در این قسمت به پایین بروید و به دنبال مستمری‌ها بگردید و بر روی “مدیریت” کلیک کنید. این گزینه شما را به صفحه‌ای می‌برد که لیست همه مستمری‌های ایجاد شده را به شما نشان می‌دهد.

مستمری

3) در این مرحله، گزینه‌های زیادی پیش رو دارید. می‌توانید مقدار مستمری را تغییر دهید و بر روی “انجام شد” کلیک کنید، با کلیک بر روی “تعلیق” به طور موقت مستمری را به حالت تعلیق درآورید و در نهایت می‌توانید با کلیک بر روی “حذف”، مستمری را باطل کنید.

مستمری

بار دیگر، مستمری فروشگاه آیتونز در همه فروشگاه‌های اپل مانند آیتونز، اپ‌استور و فروشگاه آیبوک معتبر است. راه‌اندازی مستمری آیتونز روشی عالی برای دادن کمی آزادی برای خرید به فرزندانتان است و در عین حال خیالتان از بابت اینکه مبادا زیادی خرج کنند نیز راحت است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا