چگونه در نسخه آخر مک از تماس صوتی FaceTime استفاده کنیم

شما حتما مطلعید که در این هفته اپل به روز رسانی جدیدی برای سیستم عامل مک OS X Mavericks منتشر کرد. نسخه قبلی به علت حفره امنیتی با نام GoToFail بد نام شده است. اما در کنار این مشکل، این نسخه توانسته تعداد زیادی بهبود در عملکرد و چند ویژگی جدید به همراه خود داشته باشد. یکی از این بهبود ها و ویژگی‌های جدید توانایی برقراری تماس صوتی و تصویری FaceTime در سیستم عامل مک است.

FaceTime، سرویس ارتباطی صوت و ویدیو اپل است که بر روی همه دستگاه‌های iOS وجود دارد. توانایی برقراری تماس صوتی و تماس ویدویی به وسیله سرویس FaceTime اکنون بر روی مک نیز در دسترس است. تماس صوتی FaceTime همراه با iOS 7 به دستگاه‌های موبایل اپل اضافه شد.

FaceTime_and_Edit_Post_‹_Gotta_Be_Mobile_—_WordPress-620x558

FaceTime به کاربران اجازه می‌دهد به یکدیگر متصل شوند و تماس صوتی برقرار کنند. این تکنولوژی انحصاری اپل است که با سرویس‌هایی همچون اسکایپ، واتز اپ و هنگ اوت به رقابت می‌‌پردازد.

استفاده از تماس صوتی FaceTime در مک

در ابتدا مطمئن شوید که سیستم عامل خود را به نسخه 10.9.2 آپدیت کرده باشید. اگر آپدیت نکرده‌اید فروشگاه برنامه مک را برای بروزرسانی جدید چک کنید و خیلی زود این آپدیت با ارزش را دانلود کنید. (توجه داشته باشید شما در هر صورت باید این آپدیت را انجام دهید تا نقض امنیتی GoToFail را رفع کنید، حالا چه تماس FaceTime را بخواهید و چه نخواهید. )

سپس FaceTime را باز کنید. شما متوجه خواهید شد که دوربین iSight فعال شده و چهره خود را در سمت راست این برنامه مشاهده خواهید کرد و در سمت چپ لیست مخاطبین شما حاضر است و می‌توانید در هر لحظه دلخواه با آن‌ها تماس بگیرید.

FaceTime_and_Edit_Post_‹_Gotta_Be_Mobile_—_WordPress-2-476x620

در کنار اسم مخاطب، می‌توانید به وسیله دو آیکون‌ اقدام به تماس کنید. یکی عکس یک تلفن است و دیگری شکل یک دوربین می‌باشد. یا آیکون تلفن تماس صوتی و با دوربین تماس ویدیویی برقرار کنید.

شما از FaceTime استفاده می‌کنید تا به وسیله آن از طریق مک صحبت کنید. البته که مخاطبین شما نیز می‌توانند با داشتن این برنامه و از این طریق با شما ارتباط برقرار کنند.

FaceTime دارای قابلیتی است که به شما اجازه می‌دهد کاربرانی را بلاک کنید تا نتوانند با شما تماس بگیرند و یا حتی می‌توانید از سرویس Call Waiting استفاده کرد، به این صورت که در حال صحبت با یک مخاطب، دیگری را در صف انتظار نگه دارید. اگر دوست ندارید تماسی دریافت کنید تنها کافیست این برنامه را ببندید و یا از منو FaceTime گزینه Turn FaceTime Off را کلیک کنید.

gottabemobile

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا