نحوه ساخت پس زمینه موزاییکی و تار برای گوشی و تبلت

پیش نیاز = فوتوشاپ

در این پست به شما آموزش می دهیم که چگونه با استفاده از برخی قابلیت های فتوشاپ مانند اسمارت آبجکت ، فیلتر کردن و لایه های تنظیمی یک عکس را به صورت موزاییکی و تار درآورید. می دانید که قرار دادن چنین تصاویری به عنوان پس زمینه زیبایی دستگاه شما را چندین برابر می کند. این ویژگی برای ساخت پس زمینه برای گوشی ، تبلت و دسکتاپ لب تاب و کامپیوتر شما یک فتوگرافی ایده آل محسوب می شود.

 

1) ابتدا یک داکیومن جدید در برنامه فتوشاپ با ابعاد 2000 در 3000 پیکسل ایجاد کنید. این تصویر قادر خواهد بود اکثر زمینه های مربوط به دستگاه های شما را از نظر رزولوشن پوشش دهد.

Tutorial-1

 

2) در مرحله بعدی یک عکس با کیفیت را که میخواهید روی آن در داکیومنتی که ایجاد کردید کار کنید باز کنید. مطمئین شوید که لایه های عکس مورد نظر به اسمارت آبجکت تبدیل شده اند. شما می توانید عکس را مناسب با دستگاهتان تغییر اندازه دهید برای اینکار روی آن راست کلیک کرده و گزینه ‘Free Transform’ را انتخاب کنید. این تغییر اندازه را به حدی کنید که عکس کل داکیومنت را پوشش دهد.

Tutorial-2

 

3) روی عکس مورد نظر فیلتر های Gaussian Blur با شعاع 250 پیکسل را به کار گیرید. این لایه را کپی کرده و با عنوان Image 2 آن را ذخیره کنید ( سپس روی همین عکس Image 2 کار خواهید کرد.)

Tutorial-32

 

4) در صفحه مربوط به Image 2 این مراحل را طی کنید: Filer > Pixelate > Crystallize

حالا عکس را کپی کرده و عکس جدید را با عنوان Image 3 ذخیره کنید. مطمئن شوید که ترتیب قرار گیری عکس ها از بالا به پایین از سومی به اولی است. ( از تصویر سوم به عنوان مرجع استفاده کنید)

Tutorial-41

 

Tutorial-5

 

5) در مرحله بعد در لایه مربوط به Image 2 این مراحل را طی کنید:  Filter > Stylize > Find Edges

در قسمت بالای لایه Image 2 ، یک لایه تنظیمی جدید ایجاد کرده و سپس آن را به صورت برعکس تنظیم کنید. در لایه جدیدی که ایجاد کرده اید راست کلیک کرده و گزینه ‘Create clipping mask’ را انتخاب کنید. همین کار را در لایه تنظیمی Hue/Saturation انجام داده و میزان خلوص رنگ یا  Saturation value را تا 100- کاهش دهید. باید تصویر شما مشابه عکس زیر شود:

Tutorial-6

 

به یاد داشته باشید که در لایه تنظیمی Hue/Saturation  یک لایه روکش برشی یا clipping mask ایجاد کنید:

Tutorial-7

 

6) لایه سوم را خاموش کنید. سپس Blending Mode یا لایه آمیخته تصویر دوم را به عنوان صفحه نمایش انتخاب کنید. در اینجا به شما تمام تغییراتی که ایجاد کرده اید نشان می دهد.

Tutorial-8

 

7) حال شما باید لایه سه را روشن کرده و مانند کاری که قبلا انجام دادید یک لایه تنظیمی Hue/Saturation با میزان خلوص رنگ 100- ایجاد کنید. روی لایه جدید راست کلیک کرده و یک لایه برشی از تصویر سوم ایجاد کنید. سپس  Blending Mode مربوط به تصویر سوم را به عنوان Overlay انتخاب کرده و در این مرحله موفق شده اید یک تصویر موزایکی و تار از عکسی که دارید بسازید و آن را به عنوان تصویر زمینه خود انتخاب کنید.

Tutorial-9

 

Tutorial-10

 

تصویر نهایی:

Tutorial-Outcome

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا