آموزش ساخت زنگ گوشی برای آیفون (تمامی مدل‎ها)

زمانی که بحث زنگ گوشی آیفون به میان می‎آید، کاربران، تنها از بین زنگ‎های Chimes و Ripple قابلیت انتخاب دارند. با توجه به این‎که کاربران آیفون دوست دارند زنگ گوشی دلخواه خود را داشته باشند، چه انتخابی می‎تواند از آهنگ مورد علاقه‌ی آن‎ها بهتر باشد؟ البته، فردی نیست که دوست داشته باشد برای زنگ گوشی پول پرداخت کند، و با آن‎که چندین اپلیکیشن وجود دارد که به کاربران کمک می‎کنند زنگ گوشی‎های خود را بسازند، بسیاری از افراد خبر ندارند که شما این کار را به طور کامل می‎توانید با آی‎تیونز انجام دهید. انجام این کار می‎تواند کمی مشکل باشد، چون باید فایل‎ها را کپی کنید، پسوند را تغییر دهید و غیره، ولی زمانی که با این روش آشنا شدید، انجام آن ساده و سریع صورت می‎گیرد. مقاله زیر راهنمایی در جهت ساخت زنگ گوشی برای آیفون با استفاده از آی‎تیونز است، می‎خواهد این زنگ یک قطعه آهنگ جاز ملایم باشد یا آخرین آهنگ مشهوری که خوانده شده است.

مرحله‌ی اول: آی‎تیونز را باز و آپدیت کنید

برای شروع، در سیستم‎عامل مک یا ویندوز، آی‎تیونز را باز کنید و مطمئن شوید که قبل از ادامه دادن، از آخرین نسخه‎ی آی‎‏تیونز، استفاده می‎کنید. به منظور انجام این کار در مک، در نوار ابزار اصلی اپلیکیشن بر روی آی‎تیونز کلیک کنید و گزینه‌ی Check for Updates را از منوی کشویی انتخاب کنید. اگر از ویندوز استفاده می‎کنید، بر روی گزینه‌ی Help که در نوار منوی اصلی زیر دکمه‎های playback قرار دارند کلیک کنید، و گزینه‎ی Check for Updates را در انتهای لیست انتخاب کنید.

مرحله‌ی دوم: یک آهنگ انتخاب کنید

آهنگی که دوست دارید زنگ جدید آیفون‎تان باشد را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که زنگ‎های آیفون به طور دائم در چرخه‎های زمانی 30 ثانیه‎ای (یا کمتر) قرار می‎گیرند، بنابراین آهنگی انتخاب نکنید که بعداً پشیمان شوید. زمانی که آهنگ مورد نظر خود را انتخاب کردید، زمان شروع و پایان را یادداشت یا به ذهن بسپارید، منظور بازه‎ی زمانی 30 ثانیه‎ای است که دوست دارید زنگ گوشی شما باشد.

مرحله‌ی سوم: زمان‎های شروع و پایان را اضافه کنید

یکی از قابلیت‎های کمتر شناخته شده‎ی آی‎تیونز قابلیت این نرم‎افزار در برش زدن آهنگ‎ها و ویدئوها است، که به شما اجازه می‎دهد زمان‎های خاصی را برای شروع و پایان آن‎ها انتخاب کنید. بدین وسیله، ما قسمتی که می‎خواهیم زنگ آیفون باشد را انتخاب می‎کنیم. ابتدا بر روی آهنگی که می‎خواهید راست کلیک یا کنترل را نگه داشته و کلیک کنید و از لیست ظاهر شده گزینه‌ی Get info را انتخاب کنید.


بعد از آن، در بالای پنجره‎ی باز شده بر روی زبانه‎ی Options کلیک کنید. در این بخش باید کادرهایی برای زمان شروع و پایان باشد. زمان‎های مورد نظر خود را وارد کنید. به یاد داشته باشید که حداکثر مدت زمان زنگ گوشی 30 ثانیه است، بنابراین حد شروع و پایان باید 30 ثانیه یا کمتر از آن باشد. سپس در پایین بر روی گزینه‌ی Ok کلیک کنید.

مرحله‌ی چهار: یک فرمت AAC به وجود آورید

AAC فرمت صوتی است که اپل ترجیح می‎دهد برای دستگاه‎های خود استفاده کند، این فرمت صوتی کیفیت صدای مشابهی با Mp3 دارد ولی فضای ذخیره‎سازی کمتری را اشغال می‎کند. علاوه بر این، آی‎تیونز گزینه‎ای برای ایجاد یک فرمت AAC از هر آهنگی که انتخاب می‎کنند را در اختیار کاربران قرار می‎دهد، که در صرفه‎جویی در حافظه‎‌ی داخلی و ایجاد یک زنگ گوشی، بسیار عالی است. زمانی که زمان شروع و پایان را مشخص کردید، به بخش فایل، Convert بروید و گزینه‌ی Convert to AAC Version را انتخاب کنید. به دنبال این کار نسخه‎ای از آن بخش خاص از آهنگ شما ایجاد می‎شود. سپس این نسخه به صورت خودکار در کتابخانه‎ی آی‎تیونز شما، مستقیماً زیر آهنگ اصلی، ظاهر خواهد شد.

مرحله‌ی پنجم: فایل را کپی و نسخه‌ی قدیمی را پاک کنید

بر روی نسخه‎ی AAC ایجاد شده از آهنگ خود کلیک و آن را بر روی دسکتاپ یا محل مورد نظر خود بکشید. به دنبال این کار یک نسخه‎ی کپی از آن فایل ایجاد خواهد شد.

در این‎جا دیگر نیازی به آهنگ کوتاه شده نیست. مگر این‎که بخواهید به دلیلی این نسخه‎ی 30 ثانیه‎ای را نگه دارید، چون می‎توانید فایل را برای خالی کردن فضای زائد اشغال شده پاک کنید. بر روی فایل با فرمت AAC در آی‎تیونز کلیک راست، گزینه‌ی پاک کردن را انتخاب و سپس بر روی گزینه‌ی Delete File کلیک کنید.

مرحله‌ی ششم: پسوند را تغییر دهید

فایل‎های AAC معمولاً از پسوند “.m4a” استفاده می‎کنند که ممکن است زمان کلیک کردن بر روی فایل AAC ایجاد شده، این قضیه را متوجه شده باشید. ولی برای زنگ‎های گوشی، آی‎تیونز از پسوند “m4r” استفاده می‎کند که مشابه با .m4a ولی با نامی متفاوت است. در نتیجه باید پسوند را تغییر دهید. به محل ذخیره‎سازی فایل بروید، بر روی نام فایل کلیک کنید و پسوند را از “.m4a” به “.m4r” تغییر دهید. در پنجره‌ی ظاهر شده برای تأیید تغییرات بر روی گزینه‌ی Yes یا Use .m4r کلیک کنید.

بعضی از کاربران ویندوز ممکن است به این صورت قادر به تغییر پسوند فایل نباشند. علت این است که سیستم آن‎ها پسوند فایل‎ها را نشان نمی‎دهد. بنابراین، کنترل پنل را از منوی استارت باز کرده، در ویندوز 10 می‎توانید Control Panel app را نیز جستجو کنید، و Appearance and Personalization را انتخاب کنید. اپل شاپ

سپس بر روی File Explorer Options کلیک کنید.

بعد از آن بر روی زبانه‎ی View کلیک کنید، تیک کادر “Hide extensions for known file types” را بردارید و بر روی دکمه‎ی Apply در پایین پنجره کلیک کنید. حال باید قادر به دیدن پسوند فایل‎ها و ویرایش آن‎ها باشید.

مرحله‌ی 7: اضافه کردن فایل به آی‎تیونز

از آن‎جایی‎که پسوند فایل تغییر یافته است، بایستی آن‎ را دوباره به آی‎تیونز اضافه کنید. برای انجام این کار از زبانه‎ی File گزینه‎ی Add File to Library را انتخاب کنید.

سپس به محل ذخیره‎سازی فایل بروید، آن را انتخاب و بر روی گزینه‎ی Open کلیک کنید. چون آی‎تیونز فایل‎های .m4r را به عنوان زنگ گوشی می‎شناسد، به صورت خودکار فایل را به بخش Tones در آی‎تیونز اضافه می‎کند. تنها کاری که حالا باید بکنید همگام سازی آیفون‎تان با آی‎تیونز است.

مرحله‌ی هشتم: همگام‎سازی آیفون با آی‎تیونز

با استفاده از یک کابل یو‎اس‎بی یا شبکه‌ی وایرلس خود آیفون را به کتابخانه آی‎تیونز خود متصل کنید. سپس بر روی آیکون آیفون در گوشه‌ی بالا سمت چپ کلیک و قسمت Tones را از نوار مسیریابی سمت چپ انتخاب و گزینه‌ی All tones یا Selected tones را تیک بزنید. سپس بر روی دکمه‎ی خاکستری Sync در گوشه‎ی پایین سمت راست کلیک کنید.

مرحله‌ی نهم: انتخاب زنگ گوشی

از صفحه‎ی “هوم” آیفون وارد بخش تنظیمات شوید، در نزدیکی انتهای منوی ظاهر شده، گزینه‎ی Sounds and the Ringtone را انتخاب کنید. سپس زنگ گوشی مورد نظر خود را از بالای لیست ظاهر شده انتخاب کنید. هم‎چنین، به یاد داشته باشید که همواره می‎توانید زنگ جدید خود را به عنوان زنگ پیامک، صندوق پستی یا ایمیل علاوه بر صدای نوتیفیکیشن‎ برای پست‎های فیس‎بوک و توئیت‎ها انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا