چگونه مانع از رفتن مستقیم تماس‌های آیفون به پیامگیر صوتی شویم

آیا تا بحال به این مشکل بزرگ برخورد کرده‌اید که آیفون همه تماس‌ها را بلافاصه به پیام‌گیر صوتی متصل کند و تماس‌های مهم را از دست بدهید؟ این موضوع و این مشکل بزرگ ما را به این واداشت تا آموزشی در مورد راه‌حل‌ رفع آن برای شما تهیه کنیم. گاهی اوقات به دلایل نا مشخص در iOS 7 آیفون ناگهان بعضی یا همه تماس‌ها را به سرویس پیامگیر متصل می‌کند و شما را از تماس برقرار شده بی‌خبر می‌گذارد.

Missed-Calls-iPhone-720

خوشبختانه راه‌حل آسانی برای رفع این مشکل وجود دارد. در ابتدا کنترل سنتر را از پایین صفحه نمایش به سمت بالا بکشید و مطمئن شوید که گزینه Do Not Disturb که شکل آن هلال ماه است، فعال نباشد. البته اگر فعال باشد در نوار بالایی نوتیفیکیشن سنتر با همان علامت نیمه ماه وجود دارد. اگر این گزینه روشن است از کنترل آن را غیر فعال کنید.

Half-moon-iphone-calls-voicemail

این دلیل اصلی است که آیفون تماس‌ها را مستقیم به پیامگیر صوتی متصل می‌کند و شانس جواب دادن آن‌ها را از شما سلب می‌کند. در واقع زمانی که Do Not Disturb فعال باشد، تماس‌ها و هشدار‌های دریافتی بی‌صدا می‌شوند و آیکون ماه نیمه در استاتوس بار ظاهر می‌شود.

چگونه مانع از ارتباط مستقیم تماس‌ها با پیامگیر صوتی شویم

  1. اپلیکیشن تنظیمات را باز کنید.iPhone-calls-to-voicemail-1
  2. در پایین صفحه آیکونی بنفش رنگ را خواهید دید که شکل آن یک ماه نیمه است، بر روی آن تپ کنید.
  3. سپس در ابتدای صفحه گزینه Manual را غیر فعال کنید.iPhone-calls-to-voicemail-3

به همین راحتی. آیکون نیمه دیگر در بالای صفحه آیفون شما نباید حضور داشته باشد و اکنون می‌توانید با یک موبایل تماسی با آیفون خود برقرار کنید و از صحت دریافت تماس‌ها و نرفتن به پیامگیر صوتی اطمینان حاصل کنید. گاهی اوقات آیفون بر اساس نیاز‌های شما این گزینه را روشن می‌کند، اما با تغییری که در تنظیمات انجام دادیم آن را به حالتی دستی بردیم و از این پس ناگهان گوشی شما به سیستم صوتی متصل نمی‌شود.

با فعال کردن حالت Do Not Disturb به شما این امکان داده می‌شود که در زمان‌هایی مثل شب هنگام، در جلسه‌ یا در هر زمانی که نمی‌خواهید تماسی با شما برقرار شود و نوتیفیکیشن‌ها صدایی ایجاد نکنند، آیفون همه تماس‌ها و هشدار‌ها را به حالت سکوت ببرد و مانع از همه آن‌ها شود. بنابراین به یاد داشته باشید که پس از هر بار فعال کردن این حالت باید دوباره آن را بعد از مدت دلخواه غیر فعال کنید تا تماس‌ها و هشدار‌های گوشی را دریافت کنید.

macworld

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا