آموزش روش پرینت اسناد آفیس ماکروسافت در آیپد

همانطور که احتمالا باخبر هستید مجموعه برنامه آفیس ماکروسافت هم‌اکنون در دسترس کاربران آیپد برای دانلود و استفاده قرار گرفته است. این اپلیکیشن رایگان است اما برای ادیت و ساخت اسناد جدید، شما باید حتما یک حساب ماکروسافت در OneDrive داشته باشید. مجموعه آفیس ورد، اکسل و پاور پوینت در آیپد بسیار عالی هستند اما یک ویژگی بسیار مفید در نسخه اول این برنامه از یاد رفته است. این ویژگی قابلیت پرینت اسناد آفیس به وسیله آیپد است، هیچ قابلیتی موجود در برنامه وجود ندارد که از طریق خود این برنامه‌ها بتوان پرینت اسناد آفیس را انجام داد. ممکن است شما نیاز شدیدی به پرینت اسناد از طریق آیپد نداشته باشید، اما ماکروسافت قول داده است تا در نسخه آینده این برنامه این ویژگی به همراه آپدیت به این برنامه ارزشمند اضافه شود.

OpenIn-620x465

بنابراین زمانی که شما نیاز به پرینت اسناد از طریق آیپد داشتید از چه طریق اینکار را انجام خواهید داد؟ جواب این سوال پیدا کردن اپلیکیشنی میانجی است که اینکار را برای شما انجام دهد. اپلیکیشن‌های زیادی برای اینکار وجود دارد اما در اینجا می‌خواهیم بر روی دو برنامه که می‌تواند دو راه متفاوت را برای چگونگی پرینت اسناد آفیس از طریق آیپد معرفی کند تمرکز کنیم.

برنامه printer Pro برای پرینت اسناد آفیس

برنامه اول Printer Pro نام دارد و به وسیله readdle ساخته شده است. نسخه اصلی این اپلکیشن 7 دلار قیمت دارد، گرچه نسخه‌ای از برنامه PrinterPro با مدت زمان محدود رایگان می‌توان را نیز می‌توان دانلود کرد که برای امتحان پرینت اسناد آفیس می‌توان از آن استفاده کرد. این برنامه با بیشتر اپ‌هایی که ممکن است در آن اسناد بسازید و پرینت بگیرید به خوبی کار می‌کند.

برای استفاده از Printer Pro آن را دانلود کنید و سپس بر روی Add Printer تپ کنید و پرینتر خود را به لیست اضافه کنید.

IMG_0164-465x620

دوباره باید اشاره کنیم که نسخه رایگانی برای این برنامه وجود دارد که به وسیله آن می‌توانید نحوه پرینت اسناد آفیس را امتحان کنید. اگر نسخه رایگان را دانلود کردید و بعد آن را به نسخه پولی ارتقا داید، نسخه پولی می‌تواند اسناد موجود در نسخه قبل را به خود ایمپورت یا وارد کند.

همین که شما به وسیله آفیس ماکروسافت یک سند بسازید، اپلیکیشن این سند را به درون اکانت OneDrive شما اضافه می‌کند. می‌توانید برنامه OneDrive را باز کنید و سند دلخواه خود را انتخاب و سپس باز کنید. همین که وارد سند خود شدید به قسمت پایین و سمت چپ صفحه نمایش بروید و بر روی سه دایره موجود در نوار وظیفه تپ کنید.

IMG_0161-465x620

با اینکار به شما گزینه‌هایی برای انتقال یا تغییر نام سند داده می‌شود، همچنین شما می‌توانید این سند را در برنامه دیگری باز کنید. برای انتخاب برنامه دلخواه، سپس پنجره‌ای بر روی صفحه نمایان می‌شود و شما می‌توانید گزینه‌های موجود را با اسکرول به سمت چپ بررسی کنید و برنامه موجود برای باز شدن آن سند را مشاهده کنید. تا زمانی که برنامه Printer Pro را نیافتید به اسکرول ادامه دهید سپس آن را انتخاب کنید. سند شما در برنامه Printer Pro باز خواهد شد.

IMG_0163-465x620

چند گزینه برای نوع پرینت در اختیار شما گذاشته می‌شود و شما می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید، همچنین می‌توانید انتخاب کنید که کدام پرنیتر این سند را پرینت بگیرد. زمانی که همه گزینه‌ها را بررسی و انتخاب کردید بر روی دکمه بزرگ آبی ضربه بزنید و صفحه مورد نظر شما پرینت خواهد شد.

برنامه Thin Print Cloud Printer برای پرینت اسناد آفیس

برنامه جایگزین برای پرینت اسناد آفیس نیز می‌تواند Thin Print Cloud Printer باشد. زمانی که برنامه را دانلود کردید لازم است تا اکانت خود را بسازید و یک برنامه کوچک برای کامپیوتر خود دانلود کنید تا بدین وسیله به پرینتر متصل شوید. مشخص نیست چرا این موارد ضروری است زیرا پرینت‌های وایرلس نیازی به این کار ندارند، در هر صورت باید اینکار ها را انجام دهید.

زمانی که اکانت خود را ساختید و برنامه کم حجم را بر روی سیستم دسکتاپ خود دانلود کردید، مطابق روش قبل سند موجود را از وان درایو انتخاب کنید و بر روی Open in Another App تپ کنید و سپس ThinPrint را انتخاب کنید. در نهایت سند شما پرینت خواهد شد.

IMG_0162-465x620

البته که می‌توان از طریق وان درایو در کامپیوتر نیز این سند را انتخاب کرد و آن را پرینت گرفت. بسیاری از افراد از موجود نبودن گزینه پرینت اسناد آفیس در نسخه اول آفیس ماکروسافت انتقاد کرده‌اند و امیدواریم به زودی این قابلیت به برنامه اضافه شود تا نیاز به هیچ برنامه میانجی و غیر بومی نباشد و مستقیم از طریق خود برنامه اکسل، ورد و پاور پوینت بتوان پرینت اسناد آفیس را انجام داد.

لازم به ذکر است که چندین برنامه دیگر نیز وجود دارد که به خوبی همین اپلیکیشن‌ها کار خود را انجام می‌دهند. بعضی از این برنامه‌ها مثل Printer Pro Lite نسخه‌ای رایگان هستند که می‌توانید از آن‌ها برای پرینت اسناد آفیس قبل از خرید نسخه پولی و برای مدت محدودی استفاده کنید.

لینک دانلود برنامه‌های پرینت اسناد آفیس:

دانلود برنامه Printer Pro (نسخه پولی)

دانلود برنامه Printer Pro Lite (نسخه رایگان)

دانلود برنامه Thin Print Cloud Printer

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا