ضبط تماس‌های تلفنی، بدون نیاز به جیلبریک یا برنامه‌های اضافی

اپل در ضمینه‌ی تضمین حریم خصوصی تماس‌های تلفنی شما عملکرد قابل قبولی داشته است. برای مثال، زمانی که یک تماس دریافت کرده یا آن را برقرار می‌کنید، نمی‌توانید صدا را از طریق AirPlay به یک اپلیکیشن ضبط صدا مثل Vidyo بفرستید. به همین خاطر است که برنامه‌های زیادی در این زمینه در اپ استور مشاهده نمی‌شوند.

iPhone-6-Wi-Fi-Calling-teaser-001

با این حال مدت‌هاست که دستگاه‌های جیلبریک شده به آسانی می‌توانند تماس‌های تلفنی خود را ضبط کنند، اما تکلیف دستگاه‌های جیلبریک نشده چه می‌شود؟

خوشبختانه با استفاده از Voicemail می‌توان به راه حلی دست‌یافت که اپل به هیچ‌وجه نمی‌تواند با آن مقابله کرده و جلوی ضبط کردن تلفن‌های شما را بگیرد.

مواد مورد نیاز:

به طور خلاصه این ترفند از Voicemail اپراتور سیم‌کارت شما به عنوان یک ابزار برای ضبط این تماس‌ها استفاده می‌کند، سپس این صداهای ضبط شده به زبانه‌ی Voicemail اپلیکیشن Phone منتقل خواهند شد. این روش برای تماس‌های تلفنی استاندارد، تماس‌های مبتنی بر Wi-Fi و FaceTime قابل استفاده است.

به همین منظور اپراتور شما باید از قابلیت Visual Voicemail آیفون و تماس‌گیری سه-روشه پشتیبانی کرده و در ضمن آیفون شما باید به اینترنت سیم‌کارت هم متصل باشد. علاوه بر این بهتر است ویژگی Call Waiting را از بخش Settings → Phone → Call Waiting غیر فعال کنید.

البته ممکن اپراتورها یا قوانین شبکه‌ای مختص به یک منطقه، محدودیت‌هایی مثل حجم پیام‌های ورودی Voicemail یا اندازه‌ی طول هر پیام داشته باشند.

و در آخر این که نسخه‌ی iOS آیفون شما باید 9.0 یا بالاتر باشد، چون نسخه‌های قبلی iOS نمی‌توانند صداهای ضبط شده را به صورت فایل‌های صوتی استخراج کنند؛ بنابراین اگر می‌خواهید Voicemailها را به منظور ویرایش از اپلیکیشن Phone به اپلیکیشن Voice Mail بفرستید باید به این نکته توجه کنید.

چگونه تماس‌های تلفنی را بر روی آیفون ضبط کنیم؟

۱) با آیفون خود به یک نفر زنگ بزنید.

۲) زمانی‌که تماس برقرار شد، از روی صفحه گزینه‌ی Add Call را انتخاب کنید.

iOS-9-Phone-app-Now-Calling-screen-Add-Call-iPhone-screenshot-001

۳) حالا شماره‌ی تلفنی را که از طریق آن به شخص موردنظر زنگ زدید وارد کنید. از آن‌جایی که هم اکنون در حال تماس با شخص دیگری هستید، دستگاه، شما را مستقیماً به Voicemail شخصی‌تان منتقل می‌کند.

۴) بعد از این‌که پیام ابتدایی پخش شد و Visual Voicemail شروع به ضبط کردن تماس کرد، بر روی دکمه‌ی Merge Calls موجود در صفحه تپ کنید.

iOS-9-Phone-app-Now-Calling-screen-Merge-Calls-iPhone-screenshot-001

اکنون آیفون دو تماس ابتدایی شما را با یکدیگر ادغام کرده و به Voicemail شما می‌فرستد، یعنی گفتگوی شما از هم‌اینک بر روی Voicemailتان ذخیره می‌شود.

۵) تماس را قطع کنید و از داخل اپلیکیشن Phone به زبانه‌ی Voicemail بروید. آنگاه صبر کنید تا گفتگوی ضبط شده‌ی شما به شکل یک پیام Voicemail نشان داده شود.

نکته: برای این که پیام‌های Voicemail جدید بر روی آیفون شما دانلود شوند باید اینترنت سیم کارت دستگاه خود را وصل کنید.

۶) گفتگوی ضبط شده را انتخاب کرده و دکمه‌ی Share را لمس کنید.

iOS_9_Voicemail_sharing_iPhone_screenshot_002

۷) شما می‌توانید فایل‌های صوتی خود را به صورت بی‌سیم از طریق AirDrop به مک خود منتقل کرده و آن‌ها را به پیام‌های iMessage یا ایمیل پیوست کنید. یا این‌که آن‌ها را مستقیماً به یادداشت‌های موبایل خود منتقل کرده یا آن‌ها را با استفاده از منوی Share به یک اپلیکیشن دیگر مثل دراپ‌باکس بفرستید.

نکته: می‌توانید این گفتگوهای ضبط شده را برای ویرایشات بیشتر به برنامه‌ی Voice Memos خود اپل هم منتقل کنید. علاوه بر این‌ها، شما می‌توانید از این فایل‌های صوتی برای هر کاری که دوست دارید استفاده کنید.

کار تمام شد. نظر شما در مورد این ترفند چیست؟

چند تذکر:

اوّل از همه این روش، تماس‌های تلفنیِِ با کیفیت بالا (HD) را به صورت فایل‌های صوتی با کیفیت معمولی ضبط می‌کند. مضاف بر این، Voicemailهای شما به صورت فایل‌های M4A در دستگاه ذخیره می‌شوند، بنابراین احتمالاً نیاز باشد تا این فایل‌ها را به وسیله‌ی آیتونز به قالب MP3 درآورید.

صرفاً جهت اطلاع، اپلیکیشن مشابهی برای همین کار در اپ استور وجود دارد که 9.99 دلار قیمت گذاری شده است.

آیا ضبط تماس‌های تلفنی در محل زندگی شما قانونی است؟

باید در نظر داشته باشید که ضبط تماس‌های تلفنی در برخی از مناطق و کشورها بدون رضایت صریح طرف مقابل، غیرقانونی است. بنابراین حتماً زمانی که خواستید مکالمه‌های خود را ضبط کنید، در نظر داشته باشید که این فایل‌های صوتی می‌توانند شما را به دردسر انداخته و به عنوان یک مدرک در دادگاه علیه شما استفاده شوند.

برای این که در امان باشید، بهتر است همیشه در ابتدا به طور مشخص به طرف مقابل مکالمه‌ی خود بگویید که در حال ضبط مکالمه هستید. عبارتی مثل «این گفتگو ضبط خواهد شد» کافی به نظر می‌رسد. اگر طرف مقابل بعد از شنیدن این عبارت همچنان در پشت خط باقی بماند این حرکت به منزله‌ی رضایت او تلقی می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا