آموزش پاک کردن موقعیت مکانی تصاویر در اینستاگرام

اینستاگرام، مانند بسیاری از اپلیکیشن‎های دیگر، به شما اجازه می‎دهد با تگ‎گذاری تصاویر خود محل گرفتن آن‎ها را مشخص کنید. چنین ویژگی‌ای بسیار جالب است که باعث می‎شود ردپایی از شما بر جا گذاشته شود، و همچنین از آن می‎توان در نقشه‎ی تصاویر پروفایلتان استفاده کرد تا یک نشانه‌ی بصری از جایی که تصاویرتان گرفته شده است در اختیار داشته باشید.

how-to-delete-instagram-location

ولی گاهی اوقات، مشخص کردن موقعیت مکانی می‎تواند باعث تجاوز به حریم خصوصی شود. شخصاً اخیراً متوجه شده‎ام که تعداد زیادی از تصاویر من در اینستگرام بر روی نقشه‎ی تصویر من به نحوی نشان داده شده‎اند که انگار در خانه‎ی من گرفته شده‎اند. گرچه من هرگز به صورت دستی نسبت به تگ‎‎گذاری این تصاویر اقدام نکرده‎ بودم، یک باگ (شاید دقیق‎تر بخواهم بگوییم، یک امر “نادیده گرفته شده”) در اپلیکیشن اینستاگرام موقعیت تمامی تصاویر آپلود شده‎ی من را محلی که آن‎ها را گرفته‎ام مشخص کرده است (اکثراً از خانه‎ام). این باگ از تاریخ ماه آگوست 2015 رفع شده است، ولی همچنان، تمامی تصاویر آپلود شده تا آن زمان روی نقشه‎ی تصویر من نشان داده می‎شوند، حتی با آنکه از اول آن‎ها را تگ‎گذاری نکرده بودم.

سخن کوتاه کنم، برای یک لحظه زمانی که متوجه شدم هر فردی می‎تواند با نگاه به نقشه‎ی تصویر من محل خانه‎ی من را بداند، حسابی ترسیدم. این ترس باعث شد که تمامی تصاویر را از نقشه‎ی تصویر خود پاک کنم، و متوجه شدم که شاید باید این ترفند را با سایرین نیز به اشتراک بگذارم تا مطمئن شوم شما نیز تصاویر آپلودی خود در اینستاگرام را از نظر حفظ حریم شخصی بررسی می‎کنید.

در این پست آموزشی، من به شما نشان خواهم داد که چطور موقعیت مکانی را از تصاویری که قبلاً تگ‎گذاری جغرافیایی کرده بودید حذف کنید. من همچنین به شما نشان خواهم داد که چطور داده‎های مکانی خود را از تصاویری که در نقشه‎ی تصاویر شما ظاهر می‎شوند، پاک کنید.

نحوه‎ی پاک‌کردن داده‎های مربوط به موقعیت مکانی تصاویر در اینستاگرام

فرض می‎کنیم که شما به صورت دستی موقعیت مکانی یک تصویر گرفته شده را مشخص کرده‎اید، حال من به شما نشان خواهم داد که چطور داده‎های مربوطه را پاک کنید. به یاد داشته باشید که این کار باعث پاک‌کردن تگ جغرافیایی می‎شود، و باعث می‎شود تصاویر از نقشه‎ی تصویر شما نیز پاک شوند.

1) به پروفایل خود در اینستاگرام بروید و تصویری که می‎خواهید موقعیت آن را پاک کنید، انتخاب کنید.

2) روی آیکونی که به صورت چند نقطه است آهسته ضربه بزنید و ویرایش را انتخاب کنید.

Instagram-delete-location-data

3) به دنبال وارد شدن در حالت ویرایش، روی Location درست زیر نام کاربری‎تان، آهسته ضربه بزنید. در این تصویر ما قصد پاک کردن “Oceanside Pier” را داریم. حالا Remove Location را انتخاب کنید.

instagram-remove-location

4) بر روی گزینه‎ی Done در گوشه‌ی بالا سمت راست آهسته ضربه بزنید تا تغییرات اعمال شده ذخیره شوند.

تمام شد! نه تنها مکان از خود تصویر حذف می‎شود، بلکه از نقشه‎ی تصویر شما هم پاک خواهد شد.

location-removed-from-instagram-photo

نحوه‎ی پاک‌کردن تصاویر از نقشه‎ی تصویر شما در اینستاگرام

اینجا اوضاع جالب می‎شود. با استفاده از نقشه‎ی تصویر، شما می‎توانید به عنوان مثال روی مکان منزل خود زوم کنید، و مطمئن شوید که هیچ تصویری مربوط به آن مکان تگ‌گذاری جغرافیایی نشده است.

رفتن به بخش نقشه‎ی تصویر راهی عالی به منظور پاک‌کردن انبوه داده‎های مربوط به مکان تصاویر گرفته شده‎ی شما نیز است. باید پذیرفت که چنین فرآیندی کاری گیج کننده است، ولی در چند مرحله،‎ آن را به شما نشان می‎دهم.

1) در اپلیکیشن اینستاگرام به پروفایل خود بروید و روی آیکون سنجاق کردن آهسته ضربه بزنید تا به نقشه‎ی تصویر خود بروید. به دنبال آن نقشه‎ای از جهان تصاویر تگ‎گذاری شده‎ی شما بر روی مکان‎هایی که در آن‎ها گرفته‎ شده‎اند بارگذاری می‎شود.

2) تا می‎توانید زوم کنید. هرچه بیشتر زوم کنید، بیشتر می‎توانید روی تصاویری که می‎خواهید داده‎های مربوط به موقعیت مکانی را از آن‎ها پاک کنید دقیق شوید. اگر می‎خواهید موقعیت مکانی را به طور کامل از تصاویر خود پاک کنید، تا می‎توانید به سمت بیرون زوم کنید. اگر می‎خواهید برای مجموعه‎ی خاصی از یک مکان خاص داده‎ها را پاک کنید، زوم کنید تا به مقیاس درست دست یابید.

view-instagram-photo-map

در مثال ما، من داده‎های موقعیت مکانی را از مجموعه‎ی کوچکی از تصاویر که در لاس‌وگاس گرفته شده‎ است پاک خواهم کرد، بنابراین روی آن موقعیت خاص زوم می‎کنم. همانطور که می‎توانید ببینید، 5 تصویر با تگ جغرافیایی مربوط به لاس‌وگاس وجود دارند.

3) روی دکمه‎ی ویرایش در گوشه‎ی سمت راست بالای صفحه آهسته ضربه بزنید. متوجه خواهید شد که علامتی که نشان از تعداد تصاویر (در مثال ما 5 عدد) دارد، سبز می‎شود.

Edit-instagram-photo-map

4) یک بار روی گروه تصویر آهسته ضربه بزنید، سپس روی دکمه‎ی ویرایشی که ظاهر می‎شود آهسته ضربه بزنید.

edit-location-data

5) لیستی از تصاویر تگ‌گذاری‌شده‌ی خود را در آن مکان مشاهده خواهید کرد. اینجا اوضاع گیج‌کننده می‎شود چون اینستاگرام به هیچ طریق نشان نمی‎دهد که عملکرد واقعی گزینه‎ی Deselect All و Select All ظاهر شده چیست. همچنین شما نمی‎توانید متوجه شوید که از چنین چیزی برای پاک‌کردن داده‎های مربوط به موقعیت مکانی استفاده می‎شود.

روی دکمه‎ی Deselect All در پایین صفحه آهسته ضربه بزنید، و سپس Done را انتخاب کنید. به دنبال انجام چنین کاری، به شکل موثری می‎توانید داده‎های مکانی این تصاویر را پاک کنید، و در همین حین آن‎ها را از نقشه‎ی تصاویر نیز حذف کنید.

select-photos-from-photo-map

6) اینستاگرام در نهایت مشخص می‎کند که این عمل در جهت حذف داده‎های مربوط به موقعیت مکانی این تصاویر است. کاری که باید بکنید تایید عمل پاک‌کردن است.

delete-photos-from-instagram-photo-map

بایستی داده‎های مربوط به موقعیت مکانی از این تصاویر حذف شده باشد. گرچه در فید اینستاگرام شما، این تصاویر همچنان وجود دارد، ولی مکان گرفتن هیچکدام از آن‎ها مشخص نخواهد بود، و همچنین از نقشه‎ی تصویر شما قابل مشاهده نیستند. اگر لازم باشد شما می‎توانید روند بالا را با موقعیت‎های متفاوت برای پاک کردن گروهی تگ‎های جغرافیایی از تصاویر بیشتری، تکرار کنید.

غیر فعال‌سازی دسترسی به موقعیت مکانی برای اپلیکیشن اینستاگرام

اگر می‎خواهید حریم شخصی خود را بالاتر ببرید و مطمئن شوید که اینستاگرام اصلاً نمی‎تواند به موقعیت شما دسترسی داشته باشد، می‎توانید این اولویت را از این اپلیکیشن، با رفتن به بخش تنظیمات اپلیکیشن و Instagram > Location > Never، بگیرید. بعد از انجام این کار، شما قادر به تگ‌گذاری جغرافیایی تصاویر مورد نظرتان نخواهید بود، ولی همچنین این اطمینان را دارید که اینستاگرام هرگز دیگر نمی‎تواند به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشد.

instagram-location-access

شخصاً، من زمان استفاده از این اپلیکیشن به آن اجازه‎ی دسترسی به موقعیت مکانی‎ام را می‎دهم. من زمان آپلود تصاویر به این شبکه‎ی اجتماعی از تگ‎گذاری مکانی‎هایی که می‎روم لذت می‎برم. فقط بیشتر احتیاط می‎کنم که چه تصاویری باید تگ‎گذاری شوند و چه تصاویری نشوند. اگر هنوز از نظر حریم خصوصی، تصاویر خود در اینستاگرام بررسی نکرده‎اید، قویاً پیشنهاد می‎کنم که چند دقیقه‎ای را صرف آن کنید.

همانند با همیشه، ما را از هرگونه سوال یا نظری که دارید در قسمت نظرات، مطلع سازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا