12 راه برای صرفه جویی در مصرف باتری در iOS 9

12 راه برای صرفه جویی در مصرف باتری دستگاه های تحت سیستم عامل iOS 9

با انتشار سیستم عامل iOS 9 و ویزگی های جالب آن شاید بسیاری از کاربران وقت زیادی را برای سرگرم شدن خود با ویژگی این سیستم عامل بگذارند . در گوشی های هوشمند بیشتر مشتریان به صفحه نمایش یا پردازنده آن توجه دارند اما عمر باتری گوشی نیز یکی از عومل مهم است . ما در این مقاله به شما 12 راه برای کم کردن مصرف و عمر بیشتر باتری را به شما خواهیم گفت تا زمان بیشتری را برای لذت بردن از ویژگی های سیستم عامل iOS 9 داشته باشید.
ios9-battery-life-tips

1. Single out the battery offenders ( غیر فعال کردن نرم افزارهایی که از باتری استفاده می کنند )

با این ابزار شما امکان آن را خواهید داشت که مطلع شوید هر برنامه چند درصد از میزان شارژ گوشی شما را استفاده خواهد کرد و عمر باتری شما را کوتاه تر می کند . در iOS 8 تنها نام برنامه ها نوشته می شود ولی در سیستم عامل iOS 9 درصد آن ها نیز نوشته شده است و کار شما را بسیار آسان تر خواهد کرد.
battery-culprits-ios9
حالا می دانید که کدام برنامه شارژ گوشی شما را استفاده می کند و سعی خواهید کرد که از آن برنامه کمتر ساتفاده کنید تا در مواقع مورد نیاز باتری شما به اندازه کافی شارژ داشته باشد . معمولا موارد مربوط به سیستم عامل مثل Home & Lock Screen بیشترین مصرف باتری را به خود اختصاص می دهند
برای دسترسی به این تنظیمات ، مسیر زیرا را دنبال کنید :
Settings > General > Battery

2. Activate Lower Power Mode ( فعال کردن حالت Lower Power Mode )

اپل می گوید که با سیستم عامل iOS 9 شما می توانید تا 1 ساعت از باتری خود استفاده کنید ، البته این موضوع در مورد آیفون های جدید صدق نمی کند . شما با فعال کردن Lower Power Mode می توانید میزان استفاده از باتری را از 1 به 3 ساعت افزایش دهید.
low-power-modeios9
این ویژگی بسیاری از کارکرد های گوشی از جمله : دانلود های خودکار ، چک کردن خودکار ایمیل ها و افکت های ویژه ، رفرش کردن پس زمینه (بک گراند) و بسیاری از جلوه ها که باعث کاهش عمر باتری می شود را کاهش می دهد .
برای فعال کردن این ویژگی ، مسیر زیر را دنبال کنید :
Settings > General > Battery > Lower Power Mode

3. Axe and manage location services

سرویس های مکان یابی از GPS بهره برده و می توانند برای نمایش موقعیت شما در نقشه مفید ظاهر شوند. اما همین سرویس ها در پس زمینه بسته به موقعیتی که در آن قرار دارید، تبلیغات مختلفی را برای شما به نمایش در می آورند و در همین زمان، آیفون یا آیپد برای یافتن موقعیت مکانی شما دائما در حال مصرف دیتاست. این موارد مصرف باتری را به شدت بالا می برند.

برای دسترسی به این تنظیمات ، مسیر زیرا را دنبال کنید :

 Settings > Privacy > Location Services

4. Disable Bluetooth ( غیر فعال کردن بلوتوث )

بلوتوث یکی از اتصالات بی سیم قدیمی و بزرگ است . با استفاده از این ویژگی شما می توانید به اسپیکر و هدفون وایرلس ، یا AirDropping متصل شوید . با روشن کردن بلوتوث که یکی از پروتکل های مهم بی سیم به شما می آید ، میزان استفاده از باتری شما چند برابر می شود . بنابراین اگر قصد افزایش عمر باتری خود را دارید کمتر از این ویژگی استفاده کرده و سعی کنید آن را غیر فعال کنید.
برای دسترسی به این تنظیمات ، مسیر زیرا را دنبال کنید :
Settings > Bluetooth

5. Chill out with the widgets ( خنک کردن باتری به صورت هوشمند )

اپل در نهایت برای سیستم عامل iOS 8 نرم افزاری هوشمند را برای خنک کردن دستگاه و صرفه جویی در باتری منتشر کرد . شما زمانی به این نرم افزار های هوشمند احتیاج خواهید داشت که قصد میزان استفاده زیادی از باتری را داشته باشید . به طور مثال اگر قصد باری کردن دارید باید از این نرم افزار های کاربردی استفاده کنید . شاید خیلی وقت ها دستگاه شما بیش از حد داغ می کند و داغی آن غیر قابل تحمل است و یا خیلی سریع شارژ تمام می کند ، در این مواقع این نرم افزار ها به کمک شما خواهد آمد.

6. Curb Background App Refresh ( محدود کردن رفرش کردن پس زمینه )

متاسفانه پس زمینه (بک گراند) گوشی شما در هر لحظه رفرش و به روز رسانی می شود . به طوری که جدیدترین اطلاعات همیشه در بک گراند شما به نمایش گذاشته می شود ، به طور مثال می توان به هشدار ها یا اطلاعات ساعت و … اشاره کرد . همین موضوع باعث استفاده زیادی از باتری می شود . ما به شما توصیه می کنیم به تنظیمات آن رفته و این ویژگی را غیر فعال کنید.
اپلیکیشن هایی که با مصرف اینترنت در پس زمینه بروز می شوند، حتی زمانی که از آنها استفاده نمی کنید هم می توانند عمر باتری شما را کاهش دهند. البته بعضی از آنها مفیدند اما بعضی دیگر خیر. مثلا بروزرسانی لحظه به لحظه یک اپلیکیشن مسیریابی مطمئنا می تواند کاربردی باشد.
برای دسترسی به این تنظیمات ، مسیر زیرا را دنبال کنید :
Settings > General > Background App Refresh

 7. Turn off the fancy animations ( خاموش کردن انیمیشن های فانتزی )

انیمیشن های فانتزی بر روی صفحه نمایش بسیار حجم زیادی دارند و در نهایت باعث میزان استفاده زیادی از باتری می شوند که شما باید این قابلیت را غیر فعال کنید.
برای دسترسی به این تنظیمات ، مسیر زیرا را دنبال کنید :
Settings > General > Accessibility > Reduce Motion

8. Prune the Accessibility settings ( محدود کردن تنظیمات دسترسی )

برای افزایش عمر باتری نیاز است که تنظیمات تصویری صفحه نمایش را تغییر دهید . این تنظیمات شامل رنگ ، شفافیت ، لرزش های غیر ضروری (ویبره) یا اطلاعیه ها با آهنگ های زنگ می باشد.
accessibility-ios9
تنظیمات مربوط به سیاه و سفید کردن گوشی ( جایگزین رنگی )
Settings > General > Accessibility > Grayscale
کاهش شدت رنگ
Settings > General > Accessibility > Increase Contrast
 
کاهش شفافیت
Settings > General > Accessibility > Increase Contrast > Reduce Transparency
تنظیمات اطلاعیه ها با اهنگ های زنگ و لرزش ( ویبره – Vibration )
Settings > General > Accessibility > Vibration

9. Shut down auto app updates ( خاموش کردن به روز رسانی خودکار برنامه ها )

در سیستم عامل ها برخی از برنامه ها به طور خودکار به روز رسانی می شوند و فایل هایی را دانلود می کنند که در کاهش باتری نیز تاثیر گذارند . شما با غیر فعال کردن این ویژگی ، عمر باتری خود را افزایش دهید.
برای دسترسی به این تنظیمات ، مسیر زیرا را دنبال کنید :
Settings > App and iTunes Stores > Automatic Downloads

10. Lower the brightness ( کاهش روشنایی )

توجه داشته باشید که روشنایی کامل صفحه نمایش بخش زیادی از شارژ شما را کم خواهد کرد و باعث عمر کوتاه باتری شما می شود . واقعیت این است که شما نیاز به 100% نور صفحه نمایش گوشی ندارید و در صورت استفاده برای باتری شما مضر خواهد بود ، شما به راحتی و در قسمت کشویی گوشی می توانید روشنایی گوشی خود را کاهش دهید ، البته از طریق تنظیمات نیز می توانید این کار را انجام دهید و روشنایی گوشی خود را تنظیم و کنترل کنید.
 MarcoPiunti-Getty-brightness
برای دسترسی به این تنظیمات ، مسیر زیرا را دنبال کنید :
Settings > Display & Brightness
حتی اگر گوشی شما 50% روشنایی داشته باشد ، باز هم برای دستگاه های تحت سیستم عامل iOS زیاد است . برای صرفه جویی بهتر در مصرف باتری ، حداقل میزان روشنایی را برای گوشی خود در نظر بگیرید.

11. Don’t use Live Photos as wallpapers ( از تصاویر Live Photos برای پس زمینه گوشی خود استفاده نکنید )

 آیفون های جدید دارای ویژگی جدید Live Photos هستند که دارای تصاویر زیبا و سرگرم کننده است اما بر خلاف این زیبایی چشمگیر ، حجم زیادی دارند و اگر شما برای تصویر پس زمینه گوشی خود انتخاب کنید میزان شارژ زیادی را مصرف خواهد کرد و در مصرف باتری صرفه جویی نخواهد شد و حدود 1 تا 5 درصد نیاز به باتری گوشی شما دارد.

12. Switch 3D Touch off ( خاموش کردن ویژگی تاچ 3 بعدی ) 

تاچ 3 بعدی یکی از بخش های اصلی آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس است . اگر شما نیاز به شارژ زیادی دارید و می خواهید در مصرف باتری خود صرفه جویی کنید ، با غیر فعال کردن این ویژگی چنین کاری را انجام دهید و میزان شارژ بیشتر یداشته باشید.
 
برای غیر فعال کردن این ویژگی ، مسیر زیر را دنبال کنید :
Settings > General > Accessibility > 3D Touch

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا