بهترین راه فروش یک آیفون در سایت Craigslist چیست؟

چطور آیفون خود را مثل یک فرد حرفه‎ای در سایت Craigslist بفروشید

همانطور که بسیاری از شما می‎دانید، من به نوعی معتاد به سایت Craigslist هستم. من عملا در طول سالیان سال صدها کالا را در این سایت فروخته‎ام، و هرگز به یاد نمی‎آورم مشکلات بزرگی با یک تراکنش داشته باشم.

از آنجاییکه آیفون‎های 6 اس و 6 اس پلاس جدید در چند هفته‎ی آتی عرضه می‎شوند، بسیاری از مردم حالا علاقه مند به فروختن آیفون فعلی خود برای سرمایه گذاری برای خرید آیفون جدید هستند.

Sell-iPhone-Craigslist-Tips-1024x736

 

چنین حرکتی هوشمندانه است، چون قیمت آخرین نسل آیفون‎ها افت خواهد داشت و زمانی که آیفون‎های جدید بیرون آیند این افت ادامه پیدا خواهد کرد.

بنابراین بهترین راه فروش یک آیفون در سایت Craigslist چیست؟ من در پادکست‎هایمان، یعنی بیایید در رابطه با iOS باهم صحبت کنیم، چنین موضوعی را بارها‎ مطرح کرده‎‎ام، ولی حالا من به طور کامل نحوه‎ی داشتن یک موفقیت کامل در این سایت را شرح خواهم داد.

صادق باشید

صداقت همیشه بهترین چیز است. در رابطه با شرایط آیفون خود حرف راست را بزنید.

دروغ نگویید و سعی نکنید مشکلات بارز دستگاه را مخفی کنید. چنین چیزی یعنی صداقت داشتن در چیزی که می‏‎‎فروشید در وقت، شرمساری و چیز‎‎هایی که به طور بالقوه با آن روبرو می‎شوید، صرفه جویی می‎کند. سعی نکنید مردم را گول بزنید. چنین چیزی اصلا خوب نیست و عواقب آن دامن گیر خود شما خواهد شد.

اوه، و لطفا قابلیت Find My iPhone را خواهشا خاموش کنید!

شماره تلفن موقتی داشته باشید

با تمام حرف‎های بالا، ولی باز هم شما باید از عقل سلیم پیروی کنید. بهتر است شماره‎‎ی واقعی خود را در سایت Craigslist یا هرگونه وب سایت مشابه ارائه ندهید.

آخرین چیزی که شما می‎خواهید این است که شخصی تلفن واقعی شما را بگیرد و در رابطه با آیفونی که 2 هفته قبل فروخته‎اید، مزاحم شما شود.

من از Google Voice به عنوان شماره تلفن موقتی خود استفاده می‎کنم و کار هم می‎کند.

من این شماره را در تمامی پست‎های Craigslist خود قرار داده‎ام، که باعث می‎شود مشتریان بالقوه با دانستن اینکه می‎توانند با شما تماس برقرار کنند، بیشتر احساس راحتی کنند.

لحاظ کردن یک شماره تلفن همچنین به مشتریان اجازه‎ می‎دهد برای شما پیام ارسال کنند و زمانی که شما یک پیام دریافت کردید، شما خواهید دانست که این پیام ارتباط مستقیمی با فعالیت فروش شما در Craigslist دارد. چنین راهی، روشی عالی برای فیلتر کردن Craigslist از سایر بخش‎های زندگی شما است.

آدرس ایمیل موقتی داشته باشید

زمانی که اکانت Craigslist خود را ایجاد می‎کنید، یک آدرس ایمیل موقعی ایجاد کنید که تنها برای فعالیت‎تان در این سایت ایجاد شده باشد. قاعده‎ای که در بالا اشاره شد اینجا هم به کار گرفته می‎شود.

مردم اگر شما ایمیل خود را تبلیغ کنید احساس راحتی بیشتری در انجام معامله با شما خواهند داشت. داشتن یک آدرس ایمیل مخصوص به این سایت باعث می‎شود فعالیت فروش و تبلیغات شما در این سایت از زندگی روزمره جدا شود.

تاکید بر پیام دادن

در پست خود تاکید کنید که پیام کوتاه را ترجیح می‎دهد.

شماره تلفن شما فقط برای موارد ضروری آنجا است، ولی مشخص کنید که می‎خواهید در رابطه با فروش‎های بالقوه با پیام در ارتباط با افراد باشید. پیام دادن به شما اجازه می‎دهد سریع تر چیز‎های بیخود را فیلتر کنید و درخواست‎های حقیقی را از اسپم‎ها جدا کنید.

مدعی باشید ولی رفتار دوستانه‎ای داشته باشید

سعی کنید که تبلیغ و پست شما کوتاه و مختصر نباشد ولی با اینحال انتظارات شما را به صورت کامل بیان کند. اجازه دهید خریدار بداند که شما خواهان پیشنهادات پرت نیستید، و به سادگی آن‎ها را نادیده می‎گیرد، چنین چیزی را در تبلیغ خود ذکر کنید.

به یاد داشته باشید که این آیفون و زندگی شما است که اینجا با آن سر و کار دارید. از خود دفاع کنید و اجازه دهید مردم از محتوای پیام شما متوجه شوند که به دنبال معامله کردن هستید.

مردم سعی خواهند کرد که در Craigslist شما را تست کنید، سپس به دنبال انجام معامله خواهند بود. چنین چیزی مشکلی ندارد ولی زود تحت تاثیر قرار نگیرید.

چیزی را با چیزی عوض نکنید

باورتان نمی‎شود اگر تعداد دفعاتی که افراد از من خواسته‎اند تعویض کنم را بگویم.

من در Craigslist چیزی با چیزی با کسی عوض نمی‎کنم. هرگز اینچنین نبوده و نخواهد هم بود. من تنها نقد معامله می‎کنم. اگر شما هم اینچنین هستید حتما با حروف بزرگ برجسته این موضوع را اظهار کنید. به خریداران بالقوه بگویید که شما هرگونه درخواستی در رابطه با عوض کردن را نادیده می‎گیرید.

تصاویر فوق العاده بگیرید

بدون تصویر تبلیغی را پست نکنید. اگر عکسی نگذارید، 90% اوقات پست شما نادیده گرفته می‎شود، حتی اگر مشکلی نداشته باشد. پست خوبی ارسال کنید، تصاویری شفاف با نور خوب از آیفون خود ارسال کنید. اگر اداره‎ی شما شبیه سیاه چال یک فیلم ترسناک است، برای گرفتن عکس بیرون بروید.

مشکلات آیفون خود را نشان دهید و سعی نداشته باشید آن‎ها را مخفی کنید. در رابطه با ظاهر و شرایط آیفون خود صادق باشید تا مردم نیز با شما راحت باشند.

از هرچیزی که در رابطه با آیفون شما است عکس بگیرید، از جمله جعبه و لوازم جانبی آن. حتی نوشتن آدرس ایمیل روی یک تکه کاغذ و لحاظ کردن آن در تصویر نیز ممکن است کمک بخش باشد، چون باعث می‎شود تبلیغ شما حالت درست بودن را به خود بگیرد.

زمانی که تصاویر خود را در سایت Craigslist پست می‎کنید، مطمئن باشید تصویری را آپلود کنید که به بهترین نحو آیفون شما را ابتدا توصیف کند. اولین عکس آپلود شده به عنوان تصویر پیش فرض تبلیغ شما استفاده خواهد شد. این تصویر، عکسی است که در لیست‎های Craigslist نشان داده خواهد شد.

استفاده از لیست کردن موارد

مردم عاشق این هستند که نکات مهم را به صورت لیست بندی شده داشته باشند. بهترین بخش‎های آیفون خود را مشخص کنید و اینکه چرا خریدار معامله‎ی شیرینی خواهد داشت. چیزهایی نظیر فضای ذخیره سازی، شرایط، سیستم عامل و غیره را لحاظ کنید. به آن‎ها اجازه دهید بدانند که آیا این دستگاه تا بحال افتاده است یا خیر.

جزییات کوچکی نظیر این می‎توانند بسیار موثر باشند.

از تیتری خلاصه و دقیق استفاده کنید

سعی نکنید همه چیز را در تیتر توضیح دهید، متن تبلیغ برای توضیح باید باشد. خلاصه ولی توصیف گر باشید. شرایط آیفون خود را در انتهای تبلیغ توضیح دهید.

قیمت

آیفون خود را به شیوه‎ای قیمت گذاری کنید که جای کمی هم برای چانه زدن گذاشته باشید. داشتن یک معامله‎ی شیرین در ذات انسان است، و گرچه چندباری برای من پیش آمده است، ولی کم است که فردی که خریدار کالای شما است، دقیقا به همان قیمت خواهان آن باشد.

اگر می‎خواهید آیفون خود را به قیمت 350 دلار بفروشید آن را 400 دلار قیمت گذاری کنید. انعطاف پذیر باشید. اجازه دهید زمانی که شما قیمت آخر خود را اعلام می‎کنید خریداران بالقوه از این موضوع با خبر شوند.

در یک مکان عمومی شلوغ قرار بگذارید

به خریداران بالقوه تاکید داشته باشید که شما تنها در مکان عمومی برای انجام فروش قرار خواهید گذاشت. بازارهای خرید، بانک‎ها و خواربار فروشی‎های مکان‎هایی خوب هستند. شما خواهان این هستید که جایی بروید که افراد زیادی هستند و مکانی روشن است. در پارکینگ قرار نگذارید و همیشه در فضای بسته معامله را انجام دهید.

من عاشق بازار‎های خرید هستم، چون بزرگ هستند، افراد زیادی در دل خود دارند، ماشین‎های زیادی در اطراف دیده می‎شود و راه‎های خروجی زیادی در صورتی که فردی بخواهد احمقانه عمل کند، در اختیار دارند.

تحت هیچ شرایطی افراد را به خانه‎ی خود دعوت نکنید یا به خانه‎ی آن‎ها نروید. در مناطق مشکوک حتی در بخش‎های عمومی، قرار نگذارید.

به هنگام شب قرار نگذارید، حتی اگر فرد پافشاری بر این دارد که سه شیفت کار می‎کند و او تنها می‎تواند تنها شما را ساعت 4 بعد از ظهر وقت استراحتش ببیند. از عقل سلیم پیروی کنید. اگر تنها در این لیست یک چیز باشد که نباید از آن تخطی کنید، همین منطقی بودن است.

قرار فروش

زمانی که شخصی خریدار کالای شما است، وقت گذاشتن قرار است. امیدوارم که قانون اصلی را رعایت کرده باشید یعنی قرار گذاشتن در یک مکان عمومی با وجود مردم زیاد. سر وقت بیایید.

به نظر من همیشه بهتر است چند دقیقه‎ای قبل از خریدار بیایید، تا فرصت آسوده بودن، بررسی اطراف، و راحتی را داشته باشید. حتی در یک مکان عمومی که افراد زیادی در آن به چشم می‎خورند، باز هم شما نیاز به این دارید که هوشمندانه عمل کنید و حواستان باشد. زود رسیدن به شما در انجام این امر کمک می‎کند.

خنده بر لبان خود داشته باشید، رفتار دوستانه‎ای داشته باشید، به چشمان آن‎ها نگاه کنید و معامله را انجام دهید.

کالا را نشان دهید، اجازه دهید خریدار آن را بررسی کند. وقت را برای چانه زدن هدر نکنید. شما باید تنها قیمتی که روی آن توافق کرده‎اید را قبول کنید. اگر شخصی می‎خواهد چانه بزند، به او بگویید چنین چیزی را تحمل نمی‎کنید. اگر پافشاری کردند، فقط آنجا را ترک کنید.

به یاد داشته باشید، تا زمانی که پول در دستان شما نباشد، هنوز آن آیفون شما است. اجازه ندهید فردی شما را وادار به قبول قیمت و شرایطی کند که با آن راحت نیستید.

پول خود را بعد از معامله فورا بشمارید، دست طرف را اگر احساس راحتی در این کار داشتید فشار دهید و آنجا را ترک کنید. اگر فرد اندکی مشکوک به نظر ‎آید، من همیشه اجازه می‎دهم خریدار اول برود، تا بدین واسطه مورد تعقیب قرار نگیرم.

یا شما همیشه می‎تواند در اطراف چرخی بزنید و مدتی خود را مشغول انجام دیدار از محیط و کارهای دیگه بکنید.

Craigslist بهتر از eBay است

Craigslist شهرت بدی دارد، ولی موفقیت‎ عالی در استفاده از آن داشته‎ام. من کالا‎های بی شماری را در این سایت فروخته‎‎ام و هیچوقت مشکل حاد واقعی نداشته‎‎ام.

مهم ترین چیز استفاده از منطق است. اگر حس خوبی در رابطه با یک معامله ندارید، حتی اگر از تمامی باید و نباید‎ها عبور کرده‎اید و همه چیز را رعایت کرده‎اید، آن را کنسل کنید. شما همیشه می‎توانید روز دیگری فروش را انجام دهید و نباید هرگز تحت فشار بودن برای فروش چیزی را حس کنید.

حقیقت این است که سایت Craigslist اگر از آن به شیوه‎ی درستی استفاده کنید به مقدار زیادی امن است. eBay پر از آدم‎های شیاد است، و گرفتن پولتان ممکن است برای همیشه طول بکشد.

حتی زمانی که شما پول خود را می‎گیرید، همیشه بحث و جدل وجود دارد، که می‎تواند باعث خشم و ضرر شود، و یک طرف دیگر قضیه هم PayPal است که می‎تواند همه نوع مشکلی باشد.

من هرگز از eBay استفاده نمی‎کنم مگر اینکه آخرین جایی باشد که بتوان به آن مراجعه کرد.

اگر در یک منطقه‎ی شهری زندگی می‎کنید، ده‎ها مشتری بالقوه آنجا وجود دارد که می‎توانند روز شما را بسازند. ترفند تنها پیدا کردن مشتری درست است.

آیا تابحال آیفون خود را در سایت Craigslist فروخته‎اید؟ تجربه شما چطور بوده است؟

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا