آموزش متوقف‎سازی آیفون از دانلود خودکار آپدیت‎ اپلیکیشن‎ها

ویژگی دانلود خودکار آپدیت اپلیکیشن‎ها، قابلیتی است که در iOS 7 معرفی شد و همان‎طور که اسم آن اشاره دارد اپلیکیشن‎های اپ‌استور شما را به صورت خودکار به‌روزرسانی می‎کند تا این اطمینان به وجود آید آن‎ها دارای آخرین نسخه بر روی دستگاه‎ شما می‎باشند. چنین قابلیتی برای اکثر کاربران راهی عالی برای به‌روز بودن بدون نیاز به انجام دادن کارها به صورت دستی محسوب می‎شود.

disable-automatic-app-updates

با این حال بعضی از کاربران دوست دارند کنترل اتفاقاتی که در دستگاه آن‎ها رخ می‎دهد را تحت اختیار خود داشته باشند و ممکن است بخواهند به‌روزرسانی خودکار اپلیکیشن‎ها را غیرفعال کنند. در این پست آموزشی ما به شما نشان خواهیم داد که چطور جلوی آیفون یا آی‎پد خود را برای دانلود خودکار آپدیت اپلیکیشن‎ها بگیرید.

چه زمانی آپدیت خودکار اپلیکیشن‎ها رخ می‎دهد؟

با نگاه به اسناد پشتیبانی اپل متوجه می‎شوید که جزئیاتی در رابطه با نحوه‎ی عمل به‌روزرسانی خودکار اپلیکیشن‎ها، سرعت تازه‎سازی آن‎ها و غیره وجود ندارد.

می‎توان فرض کرد که iOS نسبت به آپدیت اپلیکیشن‎ها در زمان‎های تصادفی و به صورت بی‌ملاحظه اقدام نمی‎کند، بلکه این کار بر اساس فرآیند‎های هوشمندانه‎ای صورت می‎گیرد. به‌عنوان مثال، البته نمی‎توان به طور یقین گفت، می‎توان فرض کرد که به‌روزرسانی اپلیکیشن‎ها در شب رخ می‎دهد، یعنی زمانی که دستگاه شما به یک شبکه‎ی وای‎فای مطمئن وصل است و به پریز زده شده و شارژ آن 100% است.

ممکن است چنین چیزی هم دقیقاً درست نباشد، ولی به احتمال زیاد با واقعیت فاصله‎ی چندانی ندارد چون باید شک داشت که iOS در طول روز، یعنی زمانی که در حال کار با گوشی خود هستید و تنها 20% شارژ دارد، به دنبال آپدیت‎ها بگردد.

نحوه‎ی غیرفعال‌سازی به‌روزرسانی خودکار اپلیکیشن‎ها

چه آیفون، آی‎پد یا آیپاد تاچ داشته باشید، شیوه‎ی انجام این کار به شکل زیر و برای تمامی آن‎ها مشابه است:

1) به مسیر Settings > App and iTunes Stores بروید.

2) آهسته روی دکمه‎ی آپدیت‎ها ضربه بزنید و تاگل آن را در حالت خاموش قرار دهید.

تمام شد!

شخصاً برای من فعال بودن این قابلیت مهم نیست، ولی می‎توانم درک کنم که سایرین طور دیگری فکر می‎کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا