آموزش همگام سازی ( sync ) بین آیفون و آیپد

سینک کردن یا همگام سازی همانطور که از نامش هم پیداست عملی است که  از طریق آن می توان داده ها را (هر چه که می خواهد باشد به ما چه!) بین چند دستگاه به طور همزمان در اختیار داشت خواه در سرور به صورت آنلاین در دسترس باشد یا از همین طریق درون استوریج های گجت های گوناگون بازگزاری شود. اکنون ما می خواهیم بدانیم که چطور می شود چند نگاره (معارفه؛ نگاره، تصویر – تصویر، نگاره :دی) را میان یک یا چند آیفون/آیپد به اشتراک گذاشت و کسی هم شک نکند!
با اپل سنتر همراه باشید

How to sync your iPhone and iPad

انتقال نگاره ها بین آیفون و آیپد و شاید هم برعکس، شاید به نظر خیلـــی آسان به نظر برسد اما در عین آسانی نیاز به دقت و آموزش دارد. اول این که باید هر دو دستگاه به اپل آیدی و آیکلاد یکسانی وصل باشند، بعد هم این که فقط تا وقتی یکپارچه و همگام هستند که به Wifi یا ارتباطات 3G/4G متصل باشند. در پائین دو شیوه متناسب با نیازتان توضیح داده می شود؛

670px-Transfer-Photos-from-iPhone-to-iPad-Step-1.

   Oانتقال اتوماتیک [تمامی] تصاویر

 • برای این کار ابتدا اپ تنظیمات آیفون تان را اجرا کنید.
  برای رسیدن به Photos & Camera در زیر Photo Stream صفحه را اسکرول کنید. سپس گزینه My Photo Stream را On کنید تا تمامی تصاویر گرفته شده با آیفونتان به دیگر دستگاه ها منتقل شوند. برای انتفال عکس این عمل {یعنی انتقال تصاویر از آیپد به آیفون} دقیقا همین عمل را تکرار کنید.

670px-Transfer-Photos-from-iPhone-to-iPad-Step-2

 • با رفتن به Settings >> iCloud از متصل بودن هر دو دستگاه به iCloud اطمینان حاصل پیدا کنید. اگر اپل آیدی موجود در لیست آیکلاد اصلی یکسان باشد، تصاویرتان به صورت خودکار همگام سازی (Sync) خواهد شد.

     Oانتقال تنها برخی از نگاره ها

670px-Transfer-Photos-from-iPhone-to-iPad-Step-4Bullet1

 • خب این از روش اول؛ حالا اگر می خواهید تنها یکسری از نگاره های مدنظرتان را از آیفون به آیپد منتقل کنید خب داستان یک جور دیگر می شود. بنابراین باید یک جریان نگاره ای (Photo Stream) بسازید. اما صبر کنید، قبل از آن مطمئن شوید که جریان های تصویری بر روی هر دو دستگاه فعال هستند. برای اطمینان حاصل کردن ابتدا به Settings رفته، سپس Photos & Camera، و بعداً Shared photo Streams را چک کنید.


670px-Transfer-Photos-from-iPhone-to-iPad-Step-4Bullet2
670px-Transfer-Photos-from-iPhone-to-iPad-Step-4Bullet3

 • یک جریان تصویری برای تصاویر به اشتراک گزاشته شده بین آیفون و آیپدتان بچینید.
  در آیفون، اپ تصاویر را باز کنید. در نوار افقی پیمایشی پائینی (Navigation) گزینه Photo Stream را لمس کنید.
  اکنون برای ایجاد یک جریان نگاره ای در گوشه پائینی دکمه + را فشار بدهید.
  برای جریان تصویری خود یک نام تایپ کنید و از قرار گرفتن / نگرفتن تصاویر در یک سایت همگانی (Public) یکی را برگزینید. اکنون با زدن گزینه Create انتخاب خود را کامل کنید.
 • نگاره ها را به جریان تصویری خود بیافزایید. در اپ فتو، در نوار نویگیشن پاینی، Albums را لمس کنید.
  گزینه Edit را برای جایگزاری تصاویری که مایل به قرار دادن آن ها در یک جریان نگاره ای هستید انتخاب کنید. اکنون گزینه Share را لمس کنید.

670px-Transfer-Photos-from-iPhone-to-iPad-Step-5Bullet1

 در گام بعد، Photo Stream را که باز می شود لمس کنید. سپس آن استریمی که می خواهید تصاویر به آن اضافه شوند را انتخاب کنید.

 • فوتو استریم های خود را مدیریت کنید.
  برای این کار کافی است بر روی یک نام جریان تصویری تپ بزنید و تصاویر آن را مشاهده کنید. اکنون با زدن گزینه Edit می توانید تصاویر را پاک کرده یا درون دیگر منابع به اشتراک بگذارید.

670px-Transfer-Photos-from-iPhone-to-iPad-Step-5Bullet2

 • اپ Photos را در آیپد اجرا کنید و فوتو استریم را در پائین لمس کنید، اکنون باید بتوانید جریان تصویری که به تازگی ساخته اید را به همراه تصاویر موجود در آیفون تان مشاهده کنید.

670px-Transfer-Photos-from-iPhone-to-iPad-Step-7
همچنین می توانید با طی مراحل گفته شده، نگاره ها را از آیپدتان نیز به درون استریم نگاره ای بیفزایید.

منبع : WikiHow

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا