چگونه با سینک دراپ‌ باکس فضای بیشتری در مک ایجاد کنیم

بسیاری از افراد در حال روی آوردن به سرویس‌های ابری هستند. ذخیره ساز‌های ابری به شما کمک می‌کند تا اسناد، تصاویر و به طور کل فایل‌های مورد نیاز شما که ممکن است در هر زمان و مکانی به آن‌ها نیاز پیدا کنید، در خود نگه دارند. فضا‌های ابری مانند دراپ‌ باکس، گوگل درایو، وان‌درایو و غیره همگی می‌توانند مقداری فضا را به همین منظور در اختیار شما قرار دهند. بسیاری از فایل‌های ما همچون عکس‌های پرحجم و فایل‌های گرافیکی ممکن است در  هر زمانی لازم شوند، پس بهتر است در این فضاها نگه داری شوند.

مطمئنا کسانی که یکی از مک‌بوک‌های اپل را دارند تا کنون با مشکل کمبود حافظه مواجه شده‌اند. دسترسی به این سرویس‌های اشتراک گذاری بسیار کمک کننده است. با این حال ممکن است بعضی از دارندگان مک‌بوک نیز همه فضای حافظه خود را نیاز نداشته باشند و حتی مقدار زیادی فضای خالی در اختیار داشته باشند.

اما محتوی این مطلب بیشتر متوجه افرادی خواهد بود که مشکل کمبود حافظه در مک‌بوک دارند. خوشبختانه سرویس ابری دراپ‌ باکس این موضوع را در نظر گرفته است. با فعال کردن ویژگی سینک انتخابی شما خواهید توانست فایل‌های یک پوشه خاص را با cropbox خود به اشتراک بگذارید. اگر به آن فایل‌ها نیاز پیدا کردید تنها داشتن یک مرورگر کافی خواهد بود.

چگونگی همگام سازی فایل‌ها‌ی انتخابی پوشه‌ها با دراپ‌ باکس

  1. به منو بروید و بر روی آیکون دراپ‌ باکس کلیک کنید.
  2. بر روی چرخ دنده‌ای که در سمت راست و پایین پنجره وجود دارد کلیک کنید.
  3. به بخش  Preferences بروید.
  4. بر روی آیکون Account کلیک کنید.
  5. در کنار گزینه Selective Sync بر روی دکمه Change Settings کلیک کنید.
  6. پوشه‌هایی که دوست داریدبه صورت محلی بر روی کامپیوتر شما کپی شوند را تیک بزنید.
  7. بر روی دکمه Update کلیک کنید.
  8. دراپ‌ باکس از شما خواهد پرسید که آیا دوست دارید تنظیمات سینک انتخابی آپدیت شود. بر روی Update کلیک کنید.
  9. dropbox فورا پوشه‌های تیک نخورده پاک خواهد کرد.

dropbox_settingsdropbox_preferencesdropbox_change_settingsdropbox_updatedropbox_selective_sync_update

از این پس به هر فایلی نیاز داشته باشید با باز کردن مرورگر و وارد شدن به اکانت دراپ‌ باکس می‌توانید فایل دلخواه را دانلود کنید و در اختیار داشته باشید.

با انجام اینکار و ذخیره فایل‌های پوشه های تیک زده شما به حجم بیشتری در مک خود دسترسی خواهید داشت. همه فایل‌های انتقال یافته به اکانت دراپ‌باکس شما در دسترس هستند و در هر زمان و هر وسیله‌ای که دارای یک مرورگر باشد شما می‌توانید به فایل خود دسترسی پیدا کنید. پس پیشنهاد ما این است اگر فضای ذخیره‌سازی زیادی در مک‌بوک شما باقی نمانده، اکانت دراپ‌ باکس خود را ارتقا دهید و فضای بیشتری را برای اشتراک فایل های خود اختصاص دهید. البته این یک کار کمک‌کننده است، اما اگر با مشکل شما با کمبود حافظه ذخیره‌سازی جدی است، باید یک فکر اساسی کرد، شاید نیاز باشد یک هارد اکسترنال تهیه کنید.

imore

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا