آموزش غیرفعال کردن مرکز اعلانات در صفحه قفل آیفون و آیپد

اپل برای مسائل امنیتی و حریم شخصی بسیار اهمیت قائل است، هر کدام از ما دوست داریم در آیفون و آیپد حریم شخصی‌مان رعایت شود و کسی به سادگی نتواند به پیام‌ها یا اطلاعایه‌های شبکه اجتماعی و غیره دسترسی داشته باشد.

در حالت عادی وقتی که صفحه نمایش را قفل می‌کنیم، می‌توان با پایین کشیدن نوار اعلانات به تمام پیام ها یا اطلاعیه‌هایی که دریافت کرده‌ایم دسترسی داشت (بر خلاف اندروید). این موضوع برای بسیاری از افراد خوشحال کننده است زیرا دیگر نیازی نیست حتما صفحه قفل را باز کرد تا اجازه دسترسی به مرکز اعلانات را پیدا کرد ، اما برای بسیاری نیز ناراحت کننده است زیرا در این حالت هر کسی حتی اگر ما صفحه گوشی را قفل کرده باشیم می‌تواند پیام‌های رسیده یا هر اطلاعیه‌ای را بخواند.

مرکز اعلانات (نوتیفیکیشن سنتر) سیستم عامل iOS تمام اعلان‌هایی که در دستگاه آیفون یا آیپد دریافت کرده‌اید را در یک مکان مشخص و در دسترس  نشان می‌دهد. به صورت پیش‌‌فرض شما می‌توانید در صفحه قفل آیفون یا آیپد خود با پایین کشیدن دست به پایین به این مرکز اعلانات دسترسی پیدا کنید تا اگر پیام یا هر نوتیفیکیشن دیگری دریافت کرده‌اید قابل مشاهده شود.

اما اگر به هر دلیلی امنیتی یا شخصی، ترجیح می‌دهید در صفحه قفل آیفون و آیپد نتوان به این مرکز اعلانات دسترسی پیدا کرد، یک راه حل بسیار آسان برای غیر فعال کردن مزکز اعلانات در صفحه قفل وجود دارد.

چگونه مرکز اعلانات را در صفحه قفل iOS غیر فعال کنیم

1. قدم اول: اپلیکیشن تنظیمات (Settings ) را در آیفون یا آیپد خود باز کنید.

2. قدم دوم: قسمت Notification Center را لمس کنید.

3. قدم سوم: در زیر بخش Access On Lock screen، گزینه‌های Notifications View و Today View را خاموش کنید.

اکنون دیگر شما قادر به دسترسی مرکز اعلانات در صفحه قفل نخواهید بود.البته اگر خواستید رویداد‌های روزانه خود را در صفحه قفل مشاهده کنید می‌توانید گزینه Today View را دوباره روشن کنید. اگر دوست ندارید مرکز اعلانات یا همان نوتیفیکیشن سنتر از صفحه قفل دستگاه قابل دسترسی نباشد تنها Notifications View را خاموش کنید.

آیا شما نیز از اینطور گزینه ها برای امنیت و دلایل شخصی استفاده می‌کنید؟

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا