چگونه کامپیوتر خود را از طریق آیفون و یا آیپد غیر قابل اعتماد سازید؟

چگونه کامپیوترها و دستگاه های متصل شده را از طریق آیفون، آیپاد لمسی و آیپد خود، غیر قابل اعتماد سازید

پیام ها بصورت ناگهانی بر روی صفحه ظاهر می شوند تا شما دسترسی خود به دستگاه ios را تأیید نمایید. پیام مشابهی نیز، زمانی که دستگاه دیگری برای نخستین بار در حال تلاش برای دستیابی به فایل های دستگاه ios شماست، پدیدار می گردد.

1.iTunes-trust-this-computer-teaser-001

اما چنانچه شما بصورت تصادفی به یک کامپوتر اعتماد کنید، چه اتفاقی می افتد؟ آیا راه آسانی برای لغو این اعتماد وجود دارد؟ قبل از ios 8، به منظور حذف تمام اتصالات قابل اعتماد، لازم بود که شما دستگاه ios خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

اما راه جذاب تری برای انجام این کار در ios 8 و ios 9 وجود دارد. در این آموزش، ما قصد داریم تا کامپیوترها و دستگاه های غیر قابل اعتمادی را، که شما از طریق آیفون یا آیپد به آن ها اعتماد می کنید، پوشش دهیم.

یک دستگاه قابل اعتماد چیست؟

یک دستگاه قابل اعتماد می تواند به فایل ها و تنظیمات دستگاه ios شما، عکس های وارد شده، فیلم ها، مخاطبین و دیگر آیتم ها دسترسی داشته باشد.

چنانچه داده ی ذخیره شده ای بر روی دستگاهios شما وجود داشته باشد، قبل از اینکه رمز عبور را وارد نمایید و گزینه ی اعتماد به کامپیوتر و یا دستگاه متصل شده را انتخاب نمایید، در معرض نمایش قرار نمی گیرد.

اگر شما گزینه ی عدم اعتماد به کامپیوتر متصل شده را انتخاب کنید، شما همچنان قادر خواهید بود که دستگاه خود را از طریق یک کابل USB تغییر دهید، ولی کامپیوتر اجازه ی دسترسی به هیچ نوع محتوایی بر روی آیفون یا آیپد شما را ندارد.

چیزهایی که قبل از انتخاب گزینه ی “دستگاه های غیر قابل اعتماد” باید بدانید.

روش زیر درباره ی غیر قابل اعتماد نمودن دستگاه ها، تمام موقعیت ها و تنظیمات خصوصی شما را برای آیفون، آیپاد لمسی و یا آیپد تغییر خواهد داد، بنابراین شما نیاز دارید دوباره آن ها را ایجاد نمایید.

این روش اگرچه کمی دشوار است ولی در مقایسه با بازیابی کل دستگاه به تنظیمات کارخانه، همانند همان که در نسخه های پیش از ios 8 صورت می گرفت، بیشتر مورد پسند کاربران است.

یک مشکل کوچک دیگر: غیر قابل اعتماد ساختن یک کامپیوتر از روی دستگاه ios شما، پیام هشدار “به این کامپیوتر اعتماد کنید” را برای تمام کامپیوترهایی که دستگاه، قبلاً به آن ها متصل شده بود، تغییر خواهد داد.

اکنون اجازه دهید به آن بپردازیم.

چگونه کامپیوتر خود را از طریق آیفون و یا آیپد غیر قابل اعتماد سازید؟

مرحله 1 : تنظیمات را بر روی آیفون، آیپاد لمسی و یا آیپد خود، باز نمایید.

مرحله 2 : به قسمت General و گزینه ی Reset بروید.

2.iTunes-trust-this-computer-iPhone-screenshot-003

مرحله 3 : اکنون بر روی گزینه ی تنظیم مجدد محل سکونت و تنظیمات خصوصی ضربه بزنید. آنگاه از شما خواسته می شود تا رمز عبور دستگاه خود را وارد کنید، البته اگر از قبل آن را ایجاد کرده باشید.

3.iTunes-trust-this-computer-iPhone-screenshot-002

مرحله 4 : تأیید نمایید که مایل به تنظیم مجدد تمام موقعیت ها و تنظیمات خصوصی، بر روی دستگاه خود هستید.

4.iTunes-trust-this-computer-iPhone-screenshot-004

مرحله 5 : بعد از اتمام کار، تنظیمات را ببندید.

نکته: اکنون زمان مناسبی برای ایجاد مجدد موقعیت ها و ویژگی های خصوصی دلخواه است. فقط کافیست از بخش خصوصی در داخل برنامه ی تنظیمات دیدن نمایید تا موقعیت و تنظیمات خصوصی خود را، به آنچه که قبل از تغییر وجود داشت، برگردانید.

5.iTunes-trust-this-computer-iPhone-screenshot-001

اکنون زمانی که شما آیفون، آیپاد لمسی و یا آیپد خود را از طریق اتصال USB به iTunes متصل می نمایید، کادر محاوره ای آشنا، با 2 گزینه ی اعتماد و یا عدم اعتماد بر روی صفحه دستگاه ios شما پدیدار خواهد شد.

گزینه ی Trust را انتخاب کنید تا iTunes اجازه ی دسترسی به دستگاه ios را کسب کند.

اگر شما بر روی don’t Trust (عدم اعتماد)، ضربه بزنید هر دفعه که دستگاه شما به آن کامپیوتر متصل گردد، این پیام را خواهید دید. اگر دستگاه ios شما دارای قفل رمز عبور است، لازم است قبل از دیدن این پیام هشدار، قفل آن را باز نمایید.

اگر شما در حال همگام سازی دستگاه با iTunes هستید، Accept را کلیک نمایید.

روشی دیگر برای غیر قابل اعتماد سازی کامپیوترها از روی دستگاه ios

اگر شما ایده ی تنظیم مجدد ویژگی های خصوصی و موقعیت، برای حذف تمام اتصالات را دوست ندارید، می توانید به سادگی و با تنظیم مجدد تنظیمات شبکه ای خود، تمام کامپیوترها را غیر قابل اعتماد سازید.

به سادگی به قسمت Settings > General > Reset بر روی دستگاه ios خود بروید و بر روی گزینه ی Reset Network Settings ضربه بزنید. این کار همچنین تنظیمات شبکه و رمزهای ذخیره شده ی وای فای شما را، تغییر خواهد داد، بنابراین نیاز است که شما آن (تنظیمات) را در مرحله ی بعدی دوباره ایجاد کنید.

نکته: پاک کردن دستگاه شما، همچنین تمام کامپیوترهای متصل شده را غیر قابل اعتماد می سازد.

چه زمانی کامپیوتر را بصورت غیر قابل اعتماد درآورید؟

بعضی از موقعیت هایی که ممکن است نیاز به غیرقابل اعتماد کردن Mac و یا کامپیوتر ویندوز از روی آیفون، آیپاد لمسی و یا آیپد داشته باشند، شامل:

شما بصورت اتفاقی به یک کامپیوتر اعتماد کنید: اگر شما بصورت اتفاقی به یک کامپیوتر اعتماد کردید، با استفاده از ترفندهای بالا آن را بصورت غیر قابل اعتماد درآورید.

شما به کامپیوتر یک دوست اعتماد کردید: اگر من در حال انتقال رسانه ی یک دوست به آیفون 6 پلاس خود با ظرفیت 128 گیگابایت باشم و آن فایل خیلی بزرگ باشد، به همگام سازی آن با iTunes متوسل خواهم شد. پس از آن، کامپیوتر دوستم را از طریق آیفونم، غیر قابل اعتماد می سازم.

این ها فقط دو نمونه ی معمول از حالتی که ممکن است غیر قابل اعتماد ساختن کامپیوتر ضروری باشد، می باشند.

هر یک از کاربران نیازها و روش های خاص خود را، برای انجام امور دارد و ممکن است شما بخواهید به دلایلی غیر از دلایل فوق الذکر، تمام کامپیوترها را از روی دستگاه ios خود، غیر قابل اعتماد سازید.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا