نحوه استفاده از Siri در ساعت اپل

نظیر آیفون و آیپد، Siri در ساعت اپل هم می‎تواند به شما کمک کند اطلاعات مختلف را پیدا کنید و کارها را انجام دهید. برخلاف نسخه‎های موجود در آیفون و آیپد، فعلا هیچگونه فیدبک صدایی وجود ندارد. در عوض، Siri از طریق فیدبک لمسی صفحه و متن روی صفحه نمایش ساعت اپل عمل می‎کند. این دستیار هوشمند بر روی ساعت اپل کار می‎کند ولی نیاز به کمی تنظیمات دارد، حتی اگر با نحوه استفاده آن بر روی آیفون و آیپد آشنا باشید.

2

نحوه به فرا خواندن Siri در ساعت اپل

برای فرا خواندن Siri در ساعت اپل در واقع سه راه وجود دارد:

• آهسته ضربه زدن روی صفحه ساعت و گفتن Hey Siri
• بلند کردن مچ و گفتن Hey Siri
• فشار دادن تاج دیجیتال و نگه داشتن آن تا شاخص شنوایی در انتهای صفحه نمایان شود

چطور بدانید که چه زمانی Siri برای پاسخ شما آماده است

از آنجاییکه هیچگونه فیدبک قابل شنیدنی برای Siri بر روی ساعت اپل وجود ندارد، Siri به نحوی طراحی شده است که شما از طریق فیدبک لمسی صفحه بدانید، این دستیار هوشمند منتظر پاسخ شما است. شما بر روی مچ خود زمانی که Siri فعال می‎شود، یا در زمان‎هایی که منتظر اطلاعات بیشتر است، یک نوع نبض کوچک حس خواهید کرد.

نکاتی برای بیشترین بهره را بردن از Siri در ساعت اپل

• زمان به فرا خواندن آن از طریق تاج دیجیتال، تاج را نگه دارید و زمانی که سوالتان تمام شد آن را رها کنید، با آنکه می‎توانید با رها کردن تاج دیجیتال نیز از Siri سوال کنید، ولی اگر تاج دیجیتال را به طور کامل تا زمانی که گفتن فرمان خود را تمام نکرده‎اید نگه دارید، احتمال بیشتری وجود دارد که Siri فرمان شما را به طور کامل درک کند.
• برای پاسخ به Siri یا ادامه دادن یک مکالمه، تاج دیجیتال را فشار دهید و نگه دارید و صحبت کنید، یا مجدد Hey Siri بگویید و صحبت کنید.

استفاده از Siri در حالیکه از محدوده بلوتوث خارج هستید

برای استفاده از Siri از سوی ساعت اپل خود، یک ارتباط بلوتوثی با آیفون شما به طور معمول نیاز است. ولی زمانی که از این محدوده خارج می‎شوید و ارتباط قطع می‎شود، چه باید کرد؟ خبر‎ خوب این است که با آنکه شما نمی‎توانید به طور مستقیم یک کانکشن بلوتوث را از ساعت اپل خود پیکربندی کنید، ولی ساعت اپل می‎تواند به همان شبکه‎ی Wi-Fi که با آیفون در ارتباط است متصل شود تا از Siri بتواند استفاده کند.

اگر ساعت اپل و آیفون شما به همان شبکه‎ی وای فای متصل باشند، شما می‎توانید از Siri بدون متصل بودن به آیفون خود از طریق بلوتوث استفاده کنید. دانستن این امر عالی است، چون محدوده عمل وای فای بسیار وسیع‎تر از بلوتوث است. به عنوان مثال، اگر شما بیرون از خانه باشید و آیفون شما در خانه باشد، چکار خواهید کرد؟ به احتمال زیاد از محدوده عمل بلوتوث خارج شده‎اید، ولی هنوز میتوانید به لطف ارتباط وای‏‎‎ فای از Siri استفاده کرد.

از Siri در ساعت اپل چه چیزی بپرسید؟

گرچه ویژگی‎های همپوشانی کننده زیادی بین Siri در ساعت اپل و Siri در آیوفن وجود دارد، ولی همانطور که اشاره شد همه آن ویژگی‎های موجود در آیفون در ساعت اپل وجود ندارد. برای اینکه بدانید چه فرمان‎هایی بر روی ساعت اپل کاربردی هستند، Siri را فرا بخوانید و بگویید “Help”. این فرمان یک لیست از موضوعاتی که در اختیار شما مثال‎هایی در رابطه با فرمان‎هایی که می‎توانید برای Siri بر روی ساعت اپل استفاده کنید، قرار می‎دهد.

1

ممکن است Siri بر روی ساعت اپل به قدرتمندی یا پرگویی نسخه‎ی روی آیفون نباشد، ولی هنوز یکی از بخش‎های اصلی استفاده از ساعت اپل به شمار می‎رود. با توجه به چنین امری، فکر خوبی است که با Siri بر روی ساعت اپل آشنا شوید تا بتوانید بیشترین بهره را از ساعت خود ببرید.

اگر شما از این مقاله آموزشی خوشتان آمده است و می‎خواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با ساعت اپل داشته باشید، حتما از راهنمای ساعت اپل ما استفاده کنید. نظر شما در رابطه با Siri در ساعت اپل چیست؟ افکار خود را با ما از طریق نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا