دسترسی به Wallet و Apple Pay از بخش قفل صفحه‎ی نمایش

آن دسته از افرادی که از سرویس Apple Pay استفاده کرده‎اند می‎توانند شهادت دهند که پرداخت با آیفون از این ساده تر نمی‎توانسته است باشد. فقط کافی است که دستگاه خود را نزدیک کارت خوان بدون تماس (contactless reader) با انگشت خود روی Touch ID بگیرید تا پول خدمات یا کالایی که خریداری کرده‎اید را پرداخت کنید.

13

به نظر شما ولی عالی نمی‎شد اگر می‎توانستید هرگونه کارت اعتباری که دارید را از اکانت Apple Pay خود در قفل صفحه‎ی نمایش انتخاب کنید بدون اینکه نیاز به باز کردن قفل باشد؟

به لطف iOS 9، شما می‎توانید با دو بار ضربه زدن روی دکمه‎ی Home به کیف خرید خود بدون باز کردن آیفون دسترسی داشته باشید، ویژگی‎ که اندکی از ویژگی‎های مربوط به ساعت اپل قرض گرفته شده است. شما سپس به راحتی می‎توانید کارت اعتباری خود را انتخاب و از طریق Touch ID خرید خود را معتبر و به پایان برسانید.

نحوه‎ی فعال سازی کیف خرید (Wallet) از بخش قفل صفحه‎ی نمایش در iOS 9 در چند مرحله‎ی ساده در زیر توضیح داده شده است.

چطور به کیف خرید از قفل صفحه‎ی نمایش آیفون دسترسی داشته باشید

گام اول: در آیفون یا آیپد دارای سیستم عامل iOS 9 وارد بخش Setting شوید.

گام دوم: بر روی Wallet & Apple Pay آهسته ضربه بزنید.

گام سوم: دکمه‎ی Double-Click Home Button را برای فعال سازی یا غیرفعال سازی این قابلیت به حالت خاموش یا روشن در آورید. (به صورت پیش فرض روشن است)

11

در توضیح این ویژگی چنین آورده شده است “با دوبار ضربه زدن روی دکمه‎ی Home از قفل صفحه‎ی نمایش به کارت‎های اعتباری یا مجوز‎ها دسترسی داشته باشید.”

گام چهارم: شما همچنین باید دسترسی به کیف خرید از بخش قفل صفحه‎ی نمایش را فعال کنید برای این منظور به مسیر Settings → Touch ID & Passcode بروید، رمز دستگاه خود را وارد و در زیر بخش Allow Access When Lock، سوییچ مربوط به Wallet را در موقعیت On قرار دهید.

12

به همین سادگی، شما حالا می‎توانید به سرویس Apple Pay بدون نیاز به باز کردن آیفون خود از حالت قفل دسترسی داشته باشید و همچنین بدون نیاز به باز کردن اپلیکیشن Wallet و خارج کردن دستگاه از حالت قفل کارت‎های بدهی، اعتباری و وفاداری خود را در هنگام کامل سازی فرآیند خرید در اختیار داشته باشید.

به عنوان جمع بندی، داشتن دسترسی مستقیم به کیف خرید از بخش قفل صفحه‎ی نماش به شما اجازه می‎دهد حتی پرداخت را سریع تر انجام دهید:

• دوبار از بخش قفل صفحه‎ی نمایش روی دکمه‎ی Home ضربه بزنید و انگشت خود را برای پرداخت با کارت اعتباری پیش فرض خود روی Touch ID قرار دهید.

• زمانی که آیفونتان قفل است روی دکمه‎ی Home ضربه بزنید تا از بین مجوز‎های Passbook یا کارت اعتباری‎های اضافه شده به سرویس Apple Pay قبل از پرداخت هزینه‎ی خرید خود، انتخاب کنید.

اگر دسترسی به کیف خرید را از بخش قفل صفحه‎ی نمایش غیرفعال کرده باشید، هنوز هم می‎توانید از سرویس Apple Pay خود خریدها را انجام دهید ولی به کارت پیش فرض خود در هنگام تکمیل فرآیند خرید ‎نمی‎توایند دسترسی داشته باشید مگر اینکه این وضعیت را از مسیر Settings → Wallet & Apple Pay تغییر دهید.

15

Passbook من کجا رفته است؟

iOS 9 اپلیکیشن قدیمی Passbook را با برنامه‎ی کاملا جدید Wallet جایگزین کرده است. Wallet هر کاری را که Passbook انجام می‎داده را انجام می‎دهد و حتی توانایی بیشتری هم دارد.

علاوه بر ذخیره سازی مجوز‎های فرودگاهی، بلیط‎ها، کارت‎‎های جایزه و دیگر آیتم‎های Passbook، اپلیکیشن Wallet می‎تواند همچنین کارت‎های اعتباری، کارت‎های بدهی را ذخیره کند و به خاطر آسودگی شما آخرین خرید‎های انجام شده توسط Apple Pay را پیگیری کند.

اگر کارت بدهی یا اعتباری را به اپلیکیشن Wallet اضافه می‎کنید و از قبل آن را با حساب iTunes خود مرتبط کرده‎اید، تنها نیاز به این خواهید داشت که کد امنیتی کارت را وارد کنید. برای اضافه کردن کارت‎های بیشتر به کیف خرید خود، به بخش Settings → Wallet & Apple Pay بروید، روی علامت + آهسته ضربه بزنید (“Add Credit or Debit Card”) و دستورالعمل‎های روی صفحه‎ی نمایش را دنبال کنید.

اپل به مشتریان قول داده است که به زودی قادر به استفاده از کارت‎های اعتباری فروشگاهی نظیر Kohl’s Charge یا JCPenney Credit Card خواهند بود و اینکه می‎توانند همچنین کارت‎های جایزه نظیر Dunkin’ Donuts DD Perks, Walgreens Balance Rewards و MyPanera را به اپلیکیشن Wallet اضافه کنند و بعد از استفاده از Apple Pay پاداش‎های مربوطه را دریافت کنند.

 

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا