HTC و Samsung آیفون 6 را مسخره می کنند

بعد از معرفی آیفون 6 در نمایشگاه امسال بسیاری از خبرگزاری ها شروع به ستایش محصول جدید اپل پرداختند و مثل همیشه عضو جدید خانواده اپل به صدر خبرگزاری های جهان راه یافت . این مورد هرسال موجب مسخره گرفتن شرکت های کره ای و تایوانی می شود . ( معمولا سامسونگ دشمنی دیرینه ای با اپل دارد ! ) و اما امسال نیز جملاتی به صورت طنز آمیز بین این شرکت رد و بدل شد ( توییت ) .

آیفون 6

” هیچ کس یک اسمارتفون بزرگ نمی خرد ” جمله معروف مدیر مشهور اپل یعنی استیو جابز است . استیو تا زمان زنده بودن بر روی حرف خود پافشاری داشت و راهبرد اصلی اپل نیز بر اساس قوانینی بود که جابز بر آن می گذاشت . اما بعد از مرگ وی بسیاری از شعارهای اصلی جابز تغییر کرد و قوانین تغییر یافت به نظر می رسد فشار بازار اپل را بر این داشت که بسیاری از قوانین جابز دیگر کارآیی لازم را ندارد . بطوریکه که آیفون از صفحه 3.5 اینچی به یک صفحه 4.7 اینچی مهاجرت کرد . اما این تغییرات مستمر سوژه بسیاری از رقیبان این شرکت شده بطوریکه سامسونگ در توییت جدید خود نوشته ” به نظر می رسد آیفون جدید خودشان را هم غافلگیر کرد ! انگار عقاید اپل تغییر کرده است ؟!!! ” .

آیفون 6

مشخص است پس از مرگ استیو جابز اپل با سردرگمی پایبندی به اصول و قوائد قدیمی و رشد بازار مواجه شد و در واقع ابتدا نمی دانست به کدام سو متمایل شود اما در ادامه بسیاری از اصول اولیه را تغییر داد و محصولات جدیدش را برپایه روند بازار تعیین کرد . کسی نمی داند شاید اگر استیو جابز هم تاکنون زنده بود اجبارا بسیاری از قوانینش را تغییر می داد . اما طرفداران جابز می گویند این شهرت و نفوذ بی حد استیو جابز در دنیای تکنولوژی بود که راهبرد تکنولوژی دنیا را تایین می کرد !

بعد از انتخاب تیم کوک به مدیریت سیر تحولات سریعتر شد و به نظر می رسد عجیب نباشد اگر تا چندی دیگر شاهد آیفون ارزان با بدنه پلاستیکی و سخت افزار میان رده باشیم .

اما توییت جالب HTC این در این زمینه شنیدنی است . بعد از معرفی آیفون 6 حساب توییتر این کمپانی تایوانی نوشت ” صفحه بزرگتر ، عملکرد بهتر ، طراحی زیباتر ! اپل به پارتی خوش آمدی ! ” این درحالی بود که HTC امسال با معرفی گوشی خارق العاده One M8 با موفقیت نمایشگاه را پشت سر گذاشت .

آیفون 6

اما توییتی که هرسال اپل برای رقبایش میفرستد هم جالب است . در گرماگرم معرفی آیفون جدید اپل همیشه یک جمله چند کلمه ای را تکرار می کند . ” به من نگاه کن ” . جواب دندان شکنی که در ارائه کیفیت بالای محصول به رقبایش می دهد قابل ستایش است !

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا