اچ تی سی وان ام 8 گوشی جدید سری HTC one

اچ تی سی وان ام 8 عرضه شد (نه با نام HTC One 2 یا HTC M8 که شایعه شده بود) . ما در ایران جزو طرفداران اچ تی سی وان بودیم . اما آیا احتمال دارد که اچ تی سی وان ام 8 نیز به همان خوبی باشد؟ HTC پرچم‌دار خود یعنی ام 8 را به صورت قابل توجهی بهبود داده است. که شامل بدنه فلزی محکم‌تر، صفحه نمایش بزرگتر و بافت مومانند روی نسخه طوسی است و به نظر بسیار عالی بوده و کیفیت خوبی دارد.

گوشی اچ تی سی وان ام 8 آخرین نسخه HTC Sense 6.0 همراه با نسخه آخر اندروید (کیت کت)  به همراه حسگر عمق را داراست.با وجود Samsung Galaxy S5 و iPhone 5S و Sony Xperia Z2 و Nokia Lumia 1020 مطمئنا اچ تی سی وان ام 8 جدید رقبای بزرگی دارد اما چه چیزهایی برای رقابت به همراه آورده است؟

اچ تی سی وان ام 8

اچ تی سی وان ام 8  اندازه و طراحی

سال گذشته HTC One عنوان طراحی T3 را نیز به خود اختصاص داد و بسیار خوشحالیم که ذکر کنیم HTC تقریبا همان طراحی را نگه داشته ولی کمی تغییرات در آن ایجاد کرده است. بدنه فلزی پشت اچ تی سی وان ام 8 به کناره‌های این گوشی نیز سرایت کرده که قبلا این ناحیه از پلاستیک بود.

این کار فقط حس بهتری القا نمی‎کند بلکه باعث استحکام بیشتر نیز می‎شود. دکمه‌ها نیز بسیار قوی هیکل به نظر می‎رسند. دکمه‌های افزایش صدا در HTC One اصلی کمی سست بودند که خوشبختانه در اچ تی سی وان ام 8 بهتر شده‌اند.

اچ تی سی وان ام 8

و پورت هدفون که قبلا در HTC One در بالای گوشی بود، به قسمت پایین تقل مکان کرده است که وقتی اچ تی سی وان ام 8 را در جیب نگه می‌داریم، عقلانی‌تر به نظر می‌آید.
ضخامت بسیار کمتر شده (9.3mm) و گوشه‌ها نسبت به نسخه قبلی گردتر شده‌اند که باعث می‎شود اچ تی سی وان ام 8 راحت‌تر در دست جا بگیرد.

از طرفی کمی بلندتر شده و دکمه‎­ها به روی صفحه رفته‌اند و به شما صفحه بیشتری ارایه می‌کند تا کارتان را انجام دهید.

اچ تی سی وان ام 8

ام 8 در سه نسخه عرضه شده است. نقره‌ای روشن (رنگ HTC One اصلی)، یک رنگ کهربایی-طلایی به همراه رنگ طوسی مفرغ. رنگ طوسی همراه با بافت مویین در پشت گوشی نیز می‌باشد.

اچ تی سی وان ام 8

با وزن 160 گرم اچ تی سی وان ام 8 ، هم از Samsung Galaxy S5 سنگین‌تر است هم از iPhone 5S، اما مقداری از SonyXperia Z2 که 163گرم است سبک‌تر است.

ویژگی های ام 8 HTC

One M8 دارای نسخه جدید HTC Blinkfeed به همراه رابط کاربری HTC Sense 6.0 است (شیرینی طرفداران نسخه ششم اینجا قرار دارد) اینبار به قسمت چپ گوشی منتقل شده و جایگزین خوبی برای Flipboard ، Feedly ، Pocket و امثال آنها محسوب می‌شود.

با اچ تی سی وان ام 8 به راحتی می‎توانید با هر چیزی که دوست دارید آن را پر کنید و می‎توانید روی موضوعی نگه دارید و آنرا برای مطالعه بعدی ذخیره کنید. ویژگی جدید Instant Access به این معنی است که برخی سنسورهای دستگاه همیشه فعال‌اند و می‎توانید یک بار بکشید تا گوشی روشن شود. اگر به سمت چپ بکشید Blinkfeed را خواهید دید و اگر به بالا بکشید آخرین برنامه‌تان اجرا می‎شود اگر گوشی را بچرخانید گوشی به حالت افقی تغییر می‎کند و دوربین فعال می‎شود با دوبار کلیک سریع نیز صفحه قفل را مشاهده خواهید کرد.

هدفون Beats و اچ تی سی وان ام 8

HTC دیگر نام Beats را یدک نمی‎کشد اما بلندگوهای Boomsound دوباره طراحی شده‌اند تا فرکانس عریض‌تری را ارایه دهند و شما صدای بیس قوی‌تر و موج‎های میانی واضح‎تری داشته باشید. HTC مدعی است که 25% درصد صدای بلندتری عرضه کرده است و ما به آهنگ Everything is Awesome از  The Lego گوش داده و با HTC One اصلی مقایسه کردیم.

صدا به طور قابل توجهی روی اچ تی سی وان ام 8 ، بهتر و بلندتر است.

برنامه Fitbit به طور پیشفرض نصب شده و از حسگرهای وان ام 8 استفاده خواهد کرد تا بدون استفاده از یک دستبند تناسب اندام بتوانید گام‌شماری کنید. فقط وارد اکانت کاربری خود شوید و اچ تی سی وان ام 8 فعالیت روزانه شما را ثبت خواهد کرد و به شما اجازه می‌دهد که غذاها و نوشیدنی‌هایی که خورده‌اید را ثبت کرده و به اهداف وزنی خود برسید.

همانطور که انتظار داشتید گوشی دارای NFC و ارتباط LTE 4G است.

بدون اغراق اچ تی سی وان ام 8 تکه‌ای از زیبایی است. زیاد به نظر سنگین نمی‌آید ولی دارای وزن مناسب راضی‌کننده‌ای است. فلز برس خورده روی نسخه طوسی مفرغ کیفیت طراحی را نشانه گرفته و همه چیز عالی به نظر می‌رسد به علاوه بهبودهای کوچکی که نسبت به نسخه HTC One اصلی وجود دارد.

اچ تی سی وان ام 8

پرچم‌دار جدید HTC دارای حسگر عمق است اما آیا واقعا به روزرسانی ارزشمندی نسبت به HTC One است؟ بررسی اچ تی سی وان ام 8 ما را بخوانید.

صفحه نمایش اچ تی سی وان ام 8

با صفحه 5 اینچی، اچ تی سی وان ام 8 کمی از صفحه 4.7 اینچی HTC One اصلی بزرگتر است. صفحه Full HD بوده و دارای روزلوشن 1920×1080 و تراکم پیکسل 441ppi می‌باشد.

اچ تی سی وان ام 8

وضعیت رقابت چگونه است؟ خب صفحه 5 اینچی برای نسل جدید گوشی‌های هوشمند عادی است. و تراکم پیکسل اچ تی سی وان ام 8 از Xperia Z2  با 424ppi و Galaxy S5 با 432ppi و صفحه Retina گوشی iPhone 5S با تراکم 326ppi بهتر است. فقط Nexus 5 صفحه بهتری دارد چون گوشی اندروید Google تراکم پیکسلی 445ppi را داراست.

اما صفحه اچ تی سی وان ام 8 به همان واضحی و پرطراوتی نسخه قبلی می‎باشد. زوایای دید نیز فوق‌العاده‌اند و 0.3 اینچ اضافی در صفحه نمایش واقعا تفاوت بزرگی ایجاد می‎کند.

دوربین ام 8 چگونه است ؟

HTC همچنان از ورود به مسابقه مگاپیکسل خودداری کرده و پایبند به همان 4 مگاپیکسل بزرگ که در HTC One بود، باقی مانده است. دوربین، عکس و فیلم‌های بسیار خوبی ضبط می‌کند. اکنون حسگر عمق نیز در پشت دوربین اچ تی سی وان ام 8 وجود دارد که باعث می‎شود بتوان بعد از گرفتن عکس دوباره روی آن فوکوس کرد همانند دوربین سبک Lytro.

اچ تی سی وان ام 8

به سادگی روی عکس می‎زنید تا دوباره فوکوس کرده و بقیه عکس تار شود. بسیار به دلیل نتایج به دست آمده تحت تاثیر قرار گرفتیم و اینکه این کار چقدر ساده انجام می‌شود. همچنین حالت Parallax به نام Dimension Plus نیز وجود دارد که همانند iPhone 5s، گوشی را تکان می‌هید و زاویه عکس نیز مقداری تغییر می‌کند.

زاویه‌ای که می‎توانید گوشی را تکان دهید بسیار کوچک بوده و واقعا کاربرد خاصی برای ما نداشت ولی درکل ویژگی جالبی برای رقابت اچ تی سی وان ام 8 و سایر گوشی ها است.

حالت Zoe نیز بازگشته است که با آن کلیپ‌هایی از عکس‌ها و ویدیوهای ضبط شده توسط ام 8 می‌کنند. همچنین HTC برنامه Zoe برای اندروید را معرفی کرد که با آن می‎توانید با دوستان خود کلیپ‌هایی با همکاری هم ایجاد کنید.

اکنون دوربین دارای حالت Selfie نیز است (اساسا میانبری برای دسترسی به دوربین 5 مگاپیکسلی جلو محسوب می‌شود) همچنین حالت عکس گرفتن دوگانه نیز وجود دارد که در آن واحد با ‌دوربین‌های جلو و عقب عکس‌برداری می‌کند.

اچ تی سی وان ام 8

و یا می‎توانید به سادگی دوربین را باز کنید و به سمت راست صفحه بکشید تا بدون مشکلی از دوربین جلو به دوربین عقب سوییچ کنید. درام 8 همچنین تمام تنظیمات دستی مانند ISO و exposure را در اختیار دارید البته همیشه می‌توانید اگر دوست داشتید از حالت اتوماتیک استفاده کنید. البته تعداد مناسبی از فیلترهایی مانند فیلترهای Instagram دارید که از شکوفه گیلاس گرفته تا برف و صحنه‌های گل‌دار را شامل می‌شود.

قدرت سی پی یو در اچ تی سی وان جدید

اچ تی سی وان ام 8 دارای پردازنده چهارهسته‌ای Qualcomm Snapdragon 801 با سرعت 2.3 گیگاهرتز است. ما در گشت و گذار بین صفحه‌های اصلی هیچ گیرکردنی ندیدیم و همه چیز خوب و سریع بود.به راحتی از پس هر برنامه‌ای برمی‌آید. پردازش تصویر وقتی که عکس و ویدیو ضبط کنید عالی است و هر برنامه‌ی موجود در Android store را با کمترین مشکلی اجرا می‌کند.

همچنین وقتی برنامه‌ای سنگین را اجرا کنید مانند HTC One اصلی داغ نمی‌کند ولی ما امتحانات بسیاری انجام دادیم تا ببینیم این مورد عوض می‌شود یا نه. از طرفی دارای 2گیگابایت RAM و حافظه داخلی استاندارد 16گیگابایتی است که با استفاده از شیار micro SD می‌توان این حافظه را تا 128 گیگابایت افزایش داد.

اچ تی سی وان ام 8

ظرفیت باتری ام 8

گوشی جدید یعنی اچ تی سی وان ام 8 دارای باتری 2600mAh نسبت به باتری 2300mAh گوشی اصلی است. تا حال بسیار نتایج خوبی از آزمایشات گزارش شده است. در طول یک روز ما از ویدیو 4G و Wi-Fi همراه با Battleheart و New Star Soccer استفاده کردیم برنامه‌های Blinkfeed ، Pocket ، Whatsapp ، Facebook و دیگر برنامه‌ها را نیز اجرا کردیم.

در آخر روز فقط 10% باتری مانده بود. ظاهرا این مقدار زیاد نسیت ولی این نوع استفاده مطمئنا تمام باتری iPhone 5S را مصرف می‎کرد. ام 8 همچنین دارای حالت Extreme Power Saving است که تنظیمات گوشی شما را برای نگه‌داشتن بهتر باتری بهینه می‌کند به این صورت که لرزش را خاموش می‌کند، روشنایی صفحه را تنظیم کرده و جلو مصرف اضافی CPU را فقط با لمس یک دکمه می‌گیرد.

اچ تی سی وان ام 8 : مورد Dot View

HTC همراه با قاب پلاستیکی جدیدی است که به شما نمایش نقطه‌ای قدیمی عرضه می‎کند. لبه این قاب دارای آهنربا بوده که به گوشی متصل می‌شود و صفحه را طوری روشن می‎کند که از داخل سوراخ‌های کوچک، نورهایی مشاهده می‎شود که افکت retro ایجاد می‌کند.

دوبار روی قاب بزنید تا اطلاعات پایه مانند ساعت، آب و هوا و مقدار باتری را بدون نیاز به باز کردن گوشی ارایه می‎کند. بسیار جالب است ولی کمی هم اذیت کننده به نظر می‌رسد.

اچ تی سی وان ام 8

باید بسیار محکم روی قاب دوبار بزنید و زیاد هم پاسخگو نیست. از طرفی با وجود این قاب نمی‌توان ام 8 را با یک دست گرفت. قاب به صورت اتوماتیک بسته می‌شود و برخی مواقع در مقابل کاری که می‌کنید مشکل محسوب می‌شود اگر هم این قاب را تا کنید، به خوبی جا نمی‌افتد و باعث می‌شود گوشی در دستانتان زیاد پایدار نباشد.
باعث شرمندگی است که  به چیزی پایه مانند این بی‌توجهی شده البته حالت dot matrix view که به دست می‌آورید واقعا زیباست. اما مشکلاتی مانند وزن زیاد باعث می‎شود که ما فکر کنیم زیاد از آن استفاده نخواهید کرد.

اچ تی سی وان ام 8

این قاب در رنگ‌های مختلف وجود خواهد داشت و گمان می‎کنیم زیاد طول نمی‎کشد که بازی‌های 8 بیتی برای صفحه نقطه‌ای عرضه شود (ما روی Pong سرمایه می‌گذاریم)

فواید اچ تی سی وان ام 8

•    کیفیت طراحی دیوانه کننده
•    قابلیت‌های خوب دوربین
•    کارکرد رویا مانند

معیب اچ تی سی وان ام 8

•    حالت Dot View آزاردهنده است

اچ تی سی وان ام 8 : رای نهایی

HTC One همچنان  برای مدتی با قیمتی کمتر عرضه خواهد شد ولی در نهایت این دوره پایان خواهد یافت. ولی شکی نیست که اچ تی سی وان ام 8 پیشرفت بزرگی نسبت به آنچه گوشی سال 2013 نامیده شد، محسوب می‌شود. این پتانسیل وجود داشت که ام 8 به عنوان دومین گوشی، مشکل HTC شود. اما HTC کار فوق‌العاده‌ای با شناسایی بهبودهای کوچکی که می‎شد روی HTC One باشد، انجام داده و آنها را پیاده کرده است.

تغییرات کوچکی مانند عوض کردن محل هدفون، بهبود کیفیت بدنه بسیار خوب هستند  که بسیار مناسب پیشرفت‌های صفحه نمایش و قدرت و عکس‌برداری می‌باشد.

به طور خلاصه اچ تی سی وان ام 8 همه کارهای ممکنی که از یک گوشی هوشمند به روز می‎خواهید را به خوبی انجام میدهد.

تاریخ عرضه اچ تی سی وان ام 8 : عرضه شده است

قیمت عرضه اچ تی سی وان ام 8 : 530 یورو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا