ترانسمیترهای iBeacon برای اجرای NFC در فروشگاه اپل و دیزنی

iBeacon چیست ؟

iBeacon قابلیتی است که سرویس موقعیت یابی آیفون را تقویت می کند و هنگام بحث در مورد نقش آن در فروش محصولات، اهمیت زیادی می یابد.قبل از iBeacon ، آیفون از GPS یا وای فای برای پیدا کردن موقعیت اش استفاده می کرد. این ها تکنولوژی های خوبی هستند و همچنان در iOS باقی خواهند ماند؛ ولی محدودیت هایی دارند. وای فای و GPS می توانند موقعیت شما را با تقریب ۳۰ متری تعیین کنند. این مساله هنگامی که به فرودگاه می روید مشکلی برایتان ایجاد نمی کند ولی وقتی بخواهید از آن در محیط های کوچک تری استفاده کنید، زیاد به درد بخور نخواهند بود. تکنولوژی iBeacon با استفاده از بلوتوث با انرژی کم (BLE) کار می کند. بسیاری معتقدند که تکنولوژی تعیین کننده ای است.

new_ibeacon_nfc-250x207

به گزارش سایت 9to5Mac شرکت  اپل  در حال راه اندازی نسخه جدید ترانسمیتور های  iBeacon با قابلیت اجرای NFC در فروشگاه های اپل و دیزنی می باشد و این اتفاق پیش از اینکه سیستم پرداخت موبایل در آیفون6 راه اندازی شود رخ خواهد داد.

پیش بینی می شود این شرکت برنامه های زیادی را در ذهن دارد مثلا می خواهد در beacon‌ هایی که توسط شرکت گیمبال عرضه می شود در سیستم ibeacon خود تغییراتی ایجاد کند و همچنین در سیستم های پرداخت توسط موبایل نیز از ویژگی های NFC‌ استفاده خواهد کرد مثل اینکه به فروشگاه بروید خرید کنید و به جای اینکه کارت بکشید گوشی خود را به کارت خوان نزدیک کنید و خرید های خود را حساب کنید. این به روزرسانی ها به زودی در فروشگاه اپل و دیزنی در دسترس خواهند بود و همچنین پیش بینی می شود که آیفون6 و ساعت آی واچ از این برنامه های پشتیبانی کنند .

در این گزارش همچنین اشاره شده است که اپل به زودی نسل اول سنسورهای  iBeacon را در فروشگاه ها راه اندازی خواهد کرد و هدف او از عرضه آن حمایت از سرویس NFC‌می باشد همچنین این موضوع موجب ایجاد انگیزه هایی برای ثبت نام در سرویس  برداخت با موبایل خواهد شد.

فروشگاه های دیزنی هم گفته اند که قصد دارند کارتخوان های جدید با خاصیت بشتیبانی از NFC‌ تعبیه کنند  ، تعدادی از فروشگاه ها که گفته می شود این هفته مجهز به کارت خوان های nfc خوان شدند شامل Walgreensو CVSو Nordstrom و… هستند و خیلی فروشگاه های دیگر داوطب همکاری با این سیستم ابل شده اند.

اپل همچنین  با شرکت های بزرگ ارایه کننده کارت های  اعتباری مانند ویزا، مسترکارد، آمریکن اکسپرس، و سایر صادر کنندگان کارت های اعتباری معامله ای داشته است که طی ان در جهت عرضه خدمات  پرداخت تلفن همراه خود همکاری داشته باشد و آن را موفق تر از چیزی که تصور می شود عرضه کند.

اپل به احتمال زیاد از خدمات پرداخت تلفن همراه خود روز سه شنبه نهم سمبتامبر در کنار آیفون6 و آی واچ پرده برداری خواهد کرد . این رویداد رسانه ای معروف  اپل ساعت  10:00 بعدازظهر به وقت  اقیانوس آرام آغاز خواهد شد و سایت مک مور به صورت زنده آن را نشان خواهد داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا