شرکت IBM رابطه خود با اپل را توسعه می‎دهد

کمپانی IBM در روز دوشنبه اعلام کرد که همکاری خود را اپل را به منظور تلاش در تغییر شکل تحقیقات پزشکی، توسعه خواهد داد. با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی واتسون این شرکت، یک پلت فرم جدید به اسم Health Cloud ساخته شده است که می‎تواند از داده‎های سلامت جمع‎آوری شده توسط اپلیکیشن‎های iOS با استفاده از فریم ورک‎‎های ResearchKit و HealthKit اپل، پشتیبانی کند.

1

اپل اولین بار در تابستان سال گذشته HealthKit را به عنوان پلت فرمی برای توسعه‎دهندگان معرفی کرد تا اپلیکیشن‎هایی را ایجاد کنند که با اپلیکیشن‎ جدید سلامت iOS 8 یکپارچه شود. امسال، این کمپانی از ResearchKit رونمایی کرد، که به محققان پزشکی اجازه می‎دهد تا داده‎ها را از کاربران دارای بیماری‎هایی نظیر دیابت یا سرطان، جمع‎آوری کنند.

جدیدترین گوشی HTC بصورت رسمی رونمایی و معرفی شد

IBM با ارائه Health Cloud یک قدم اوضاع را به جلوتر پیش می‎برد، که اطلاعات کاربر را (که منجر به مشخص‎سازی هویت او می‎شود) حذف و داده‎های مربوط به سلامت او را در یک سیستم ابری امن و قابل سنجش ذخیره می‎کند که به محققان این توانایی را می‎دهد که به این داده‎ها در یک محیط اکوسیستمی باز دسترسی داشته باشند، یا آن‎ها را به اشتراک بگذارند. اپلیکیشن‎هایی که از HealthKit و ResearchKit استفاده می‎کنند قادر به ذخیره، متراکم‎سازی داده‎ها و آن را به شکل معینی در آوردن به منظور پربار سازی تحقیق، می‎باشند.

جف ویلیامز از شرکت اپل اعلام کرد که: با استفاده از ResearchKit محققان می‎توانند به آسانی اپلیکیشن‎هایی ایجاد کنند که از قدرت دستگاه‎های موبایل استفاده و در اختیار آن‎ها داده‎هایی را قرار می‎دهد که از جمعیت جهان جمع‎آوری شده است. او چنین ادامه می‎دهد که “حالا با استفاده از قابلیت‎های آنالیزی سیستم ابری امن شرکت IBM ابزار بیشتری در اختیار افراد برای کمک به تسریع‎بخشی روند کشف‎های پزشکی در طیف وسیعی از مشکلات سلامت، قرار می‎گیرد.”

شرکت‎های اپل و IBM سال گذشته اعلام کردند که می‎خواهند با ایجاد یک دسته جدیدی از اپلیکیشن‎های تجاری برای آیفون و آیپد، “پویایی سازمانی را تغییر شکل دهند”.

IBM امروز اعلام کرد که همچنین قصد ایجاد بسته‎ای از اپلیکیشن‎های سازمانی سلامت با استفاده از HealthKit را دارد که به کمپانی‎ها توانایی کمک به کارکنان خود برای مدیریت بهتر وضعیت سلامت‎شان را بدهد.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا