چگونگی حذف بک آپ ها و آزادسازی فضای آیکلود

در حالیکه سرویس ذخیره سازی آیکلاد شرکت اپل زیاد عمر ندارد و به سال 2014 بر میگردد اما به گفته jennifer Lawrence بهترین راه برای دستیابی به اطلاعات آیفون و آیپد به صورت آنلاین می باشد. شرکت اپل نزدیک به 5 گیگابایت فضا را به آیکلاد اختصاص داده است ، اما گاهی ممکن ست شما به فضای بیشتری نیاز داشته باشید بنابرین می توانید یا با پرداخت پول حافظه برای آیکلاد خود خریداری کنید و یا اگر به این کار علاقه ای ندارید به راحتی می توانید فضای مربوط به بک آپ های خود را در حساب کاربری آیکلادتان خالی کنید.

چگونه می توان بک آپ های قدیمی را برای آزادسازی فضای آیکلاد حذف کرد؟

اگر شما برای یک دستگاه یا چند دستگاه خود در حساب آیکلادتان بک آپ گرفته اید ، می توانید بک آپ های مربوط به یکی یا همه آن ها را به دلخواه حذف کنید.اگر شما دستگاه خود را به آیفون6 یا یکی از دستگاه های جدید اپل به روزرسانی کرده اید به راحتی می توانید داده های مربوط به دستگاه های قبلی خود را در دستگاه جدیدتان از طریق حساب آیکلاد خود داشته باشید. سپس این بک آپ قدیمی را حذف کنید تا فضای بیشتری برای شما ایجاد شود.

آیکلود چیست

برای حذف بک آپ خود در آیفون یا آیپدتان مراحل زیر را طی کنید:

Settings -> iCloud -> Storage -> Manage Storage

سپس در بخش Manage Storage روی دستگاهی که از آن بک آپ را تهیه کرده اید کلیک کرده و سپس Delete Backup را بزنید.

 

delete-icloud-backups

همچنین به راحتی می توانید بک آپ گیری را خاموش کرده و تمامی داده هایی که به عنوان بک آپ ذخیره شده اند را نیز حذف کنید ، برای اینکار کافیست روی Turn Off & Delete کلیک کرده و همه بک آپ های شما خاموش و حافظه شما آزاد شود.

در این صورت اگر چیزی روی دستگاه خود نصب کردید بک آپ گیری به صورت اتوماتیک برای آن دستگاه خاموش خواهد بود ، اگر تمایل دارید که دوباره از داده های خود پشتیبان تهیده کنید کافی ست مراحل زیر را طی کنید:

Settings -> iCloud -> Storage & Backup و در اینجا بک آپ را فعال کنید.

 

چگونه بک آپ های مربوط به یک برنامه خاص و معین را حذف کنیم؟

به جای حذف کامل بک آپ دستگاهتان می توانید یک سری برنامه را انتخاب کنید و بک آپ مربوط به آن را حذف کنید. باید بگوییم که این راه خیلی مفیدی برای آزادسازی فضا نیست اما می تواند راه جایگزین مناسبی در مواقع اضطراری نیاز به حافظه باشد.اگر به دنبال این هستید که بیشتری فضا را خالی کنید به شما پیشنهاد می دهم که بک آپ مربوط به  تصاویر و برخی برنامه های سنگین مثل Outlook که در بخش بک آپش فضای زیادی را به خود اختصاص می دهد حذف کنید.

برای اینکه یک برنامه یا آیکون خاص را از حالت بک آپ گیری خارج کنید باید مراحل زیر را طی کنید:

Settings -> iCloud -> Storage -> Manage Storage -> Show All App

سپس در مقابل برنامه مورد نظر خود روی چراغ سبز دستتان را بکشید تا غیر فعال شود.

icloud-app-backup-delete

 

خرید فضای بیشتر برای ذخیره سازی 

اگر دوست ندارید بک آپ های خود را حذف کنید می توانید فضای بیشتری را خریداری کنید ، برای این کار کافی ست مراحل زیر را طی کنید:

 Settings -> iCloud -> Buy More Storage

می توانید با پرداخت 0.99 دلار در ماه 20 گیگابایت به فضای خود اضافه کنید ، همچنین با پرداخت 3.99 دلار در ماه 200 و 9.99 دلار در ماه 500 گیگابایت و 19.99 دلار در ماه 1TB فضا خریداری کنید.

iphonehacks

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا