بال های این هواپیما خم می شوند تا که شما بتوانید آن را با خودتان به سفر کمپینگ بعدی خودتان ببرید

هواپیمای ICON A5 خودش را به عنوان هواپیمایی برای هرکس و همه کس معرفی کرده است : وسیله ای برای سفر های کمپینگ آخر هفته و تعطیلات ، تحت تاثیر قرار دادن افرادی که با آن ها سر قرار می روید و یا حتی پرواز بر فراز شهر نیویورک تعداد کمی از مزایای این محصول می باشند.

بازار محصولات حمل و نقل هوایی شخصی آزمایشی چیز جدیدی نیست : در حال حاضر یک وسیله پرنده کوچک به نام Terrafugia از شرکت Flynano وجو دارد که یک محصول دوست با محیط زیست است. اما مسئله ای که هواپیمای ICON A5 را منحصر به فرد می کند این است که جنبه اصلی توجه در زمینه فروش این محصول بحث امنیت آن است.

2015-09-26_081747

به جای تکیه بر خلبانان حرفه ای که بتوانند از موقعیت های بحرانی جان سالم به در ببرند ، هواپیمای ICON A5 سیستم مقاومت چرخشی را توسعه داده است. تابستان امسال این شرکت گواهی نامه صلاحیت پرواز هواپیماهای ورزشی سبک را از سازمان FAA دریافت کرده است

پرواز برای تازه کاران

آقای کیرک هاوکینز ( Kirk Hawkins ) ، از بنیان گذاران شرکت ICON told Inc. بیان کردند : ” این هواپیما اگر خلبانش اشتباهی بکند می تواند بسیار بخشنده باشد . این وسیله به شما تمام علائم هشدار دهنده لازم را نشان می دهد ولی اگر شما همچنان در موقعیت مشکل زا بمانید ، این هواپیما کنترل خودش را از دست نداده و از آسمان سقوط نمی کند”.

بنا به گفته شرکت ICON چرخیدن هواپیماها ، که 41 درصد از علل سقوط ها و خسارت های مرتبط با خلبانان را تشکیل می دهد ، موقعی اتفاق می افتد که سرعت هواپیما آنقدر کم می شود که دیگر قادر به پرواز کردن نیست. پس از آن هواپیما با چرخشی غیر قابل کنترل به دور خودش شروع به سقوط کردن می کند. هدف اصلی شرکت ICON این بوده است که از این امر جلوگیری کند.

قبل از این که چرخش اصلا اتفاق بیافتد ، هواپیمای ICON A5 سیگنالی به خلبان می فرستد و به او هشدار می دهد که یک چیزی درست نیست و به او فرصت درست کردن آن را می دهد. اگر خلبان این موقعیت خطر را برطرف نکند ، طراحی هواپیما کنترل موقعیت را به دست می گیرد. بر طبق گفته های شرکت ناسا برشی در باله هواپیما ایجاد شده است و آن را به دو قسمت مجزا تقسیم کرده است : یکی از این حالت ها اجازه می دهد که حالت واماندگی یا Stall شروع شود و دیگری به آن خاتمه می دهد. این قابلیت چیزی است که این هواپیما را از بقیه متمایز می کند.

اگرچه این قابلیت بیشتر به هواپیما هایی شبیه است که برای پرواز کردن انشان های بسیار مبتدی و ناشی طاحی شده ، ولی هنوز پرواز کردن با این واپیما نیازمند داشتن مجوز خلبانی است ، که شرکت ICON به آن هم رسیدگی می کند ، بدین صورت که یک دوره دو هفته ای آموزش پرواز برای خریداران مشتاق با قیمت 9500 دلار برگزار می کند.

بال های این هواپیما قابلیت خم شدن به اندازه ای را دارند ، که بتوانید این هواپیما را در یک تریلر جا دهید – در صورتی که قصد دارید آن را با خودتان به سفر های کمپینگ ببرید- که واقعا چیزی است که ما تا به حال در فیلم ها و کارتون های زمان آینده می دیدیم.

هزینه این محصول

هواپیمای ICON A5 در خرده فروشی های به قیمت 197000 دلار آماده سفارش داده شدن است. هزینه این هواپیما مشابه با دیگر هواپیما های آزمایشی است ، اما از برخی هواپیما های تفریحی گران تر می باشد. دیگر هواپیماهای اسپرت دست دوم را می توانید با قیمتی 59000 دلار به بالا خریداری کنید.

بیش از 15000 نفر خریدار مبلغ 5000 دلار پیش پرداخت را برای هواپیمای A5 پرداخت کرده اند که میزان تولید فعلی این محصول پاسخ گوی این درخواست های بالا نیست ، به طوری که سفارشاتی که در حال حاضر دریافت می شوند تا سال 2019 به دست مشتریان نخواهند رسید.

شاید هنوز هم برای گفتن این مسئله زود باشد ، ولی پرواز کردن درون این هواپیمای کوچک به گونه ای آینده جذابی را که همه ما رویایش را داریم برایمان تداعی می کند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا