اگر ارتباط ساعت اپل شما با آیفون شما قطع شد چکار کنید

تقریبا تمامی عملکرد ساعت اپل بستگی به آیفون دارد، داشتن ارتباط با آن و برقراری ارتباط با آیفون با استفاده از دو روش است: بلوتوث و وای فای. اگر آیفون و ساعت اپل شما به یک شبکه‎ی وای فای متصل باشند (ارتباط ساعت اپل به یک شبکه‎ی وای فای شناخته شده از طریق آیفون انجام می‎شود)، آن‎ها تاجایی که سیگنال وای فای اجازه می‎دهد می‎توانند از هم دور باشند).

این دو دستگاه همچنین به یکدیگر از طریق بلوتوث متصل هستند. بلوتوث نیاز به این دارد که دو دستگاه در محدوده‎ی تقریبا 10 متری یکدیگر باید وگرنه ارتباط آن ها قطع می‎شود.

1

چند روز قبل، من مشکلی را تجربه کردم که ارتباط آیفون و ساعت اپل من قطع شد، حتی با آنکه روی یک شبکه‎ی وای فای قرار داشتند و فاصله‎ی چندانی هم با هم نداشتند. با آنکه من نمی‎دانم دلیل این اتفاق چی بود، ولی نحوه‎‌ی برطرف سازی آن را می‎دانم. اگر شما هم با چنین مشکلات مشابهی روبرو شدید، می‎توانید از روش‎های زیر استفاده کنید.

چطور اسکرین شات‎های گرفته شده با آیفون و ساعت اپل

بردن به وضعیت هواپیما

اگر شما آیکون قطع ارتباط را می‎بینید اولین کاری که باید بکنید بردن ساعت اپل روی حالت Airplane Mode برای پایان دادن به ارتباط و سپس دوباره ایجاد کردن آن است.

2

1.    از صفحه‎ی اصلی ساعت اپل، از پایین صفحه به سمت بالا سوایپ کنید.
2.    به سمت راست سوایپ کنید تا مرکز کنترل را مشاهده کنید.
3.    روی آیکون هواپیما برای روشن کردن وضعیت سفر در هواپیما آهسته ضربه بزنید.
4.    دوباره روی آن آهسته ضربه بزنید تا خاموش شود.
چنین کاری باید بلوتوث را ری استارت کند تا دستگاه‎ها دوباره با هم همگام شوند.

ریست بلوتوث

اگر روش بالا جواب نداد، سعی کنید بلوتوث آیفون خود را خاموش و دوباره روشن کنید.

3

1.    اپلیکیشن تنظیمات را روی آیفون خود باز کنید.
2.    بر روی بلوتوث آهسته ضربه بزنید.
3.    سوییچ آن را به حالت off در آورید.
4.    دوباره آن را به وضعیت on برگردانید.
5.    آهسته روی ساعت اپل ضربه بزنید تا آن را با آیفون شما دوباره متصل کند.

اگر هیچکدام از این دو روش جواب نداد، شما می‎توانید از ترفندی استفاده کنید که تمامی مشکلات مربوط به iOS را حل می‎کند یعنی: دستگاه خود را خاموش و دوباره روشن کنید، که در نهایت برای من همین کار جواب داد.

من آیفون خود را به مدت چند دقیقه با نگه داشتن دکمه‎ی قفل صفحه‎ی نمایش تا زمانی که دکمه‎ی خاموش ظاهر شد، خاموش کردم. سپس مجددا با نگه داشتن دکمه‎ی قفل صفحه‎ی نمایش آن را روشن کردم. زمانی که آیفون من دوباره روشن شد، هردو دستگاه دوباره با هم ارتباط برقرار کرده بودند.

ما مشکلات زیادی را در رابطه با ارتباطات ساعت اپل و آیفون دیده‎ایم که به خوبی در حالت بلوتوث با هم کار می‎کنند ولی بر روی بستر شبکه‎ی وای فای زمانی که از محدوده‎ی بوتوث خارج می‎شوید یا بلوتوث روی آیفون خاموش می‎شود، از کار می‎افتد. راه حلی که برای بعضی جواب داده است خاموش کردن ساعت اپل، پاک کردن شبکه‎ی فعلی وای فای در بخش تنظیمات اپل، دوباره اضافه کردن آن شبکه‎ی وای فای، و روشن کردن مجدد ساعت اپل، بوده است.

به نظر می‎رسد که این امر مشکلات نامفهومی باشد که یقینا برای شما رخ نخواهد داد. گرچه، اگر رخ داد، تا زمانی که ابتدا روش‎های بالا را تست نکرده‎اید، یک ریست سخت افزاری یا un-pair و repair ساعت اپل خود را انجام ندهید. چون آن روش‎ها می‎توانند در وقت شما صرفه‎جویی و از زحمت شما را رهایی دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا