کنترل کامل ربات هرمس با حرکات بدن

ارتباطی فوق العاده بین حرکت بدن انسان و حرکت بدن ربات

تاکنون فیلم های زیادی را مشاهده کرده اید که در آن یک انسان با حرکات بدن خود ربات را کنترل می کند اما این موضوع تا به امروز غیر قابل باور می رسید .

4

در روز جمعه ویدیویی منتشر شد که در آن ربات هرمس به طور کامل توسط انسان کنترل می شد . در این ویدیو ما شاهد ارتباطی فوق العاده بین حرکت بدن انسان و حرکت بدن ربات بودیم که ربات با سرعت خیره کننده ای به این حرکات پاسخ و واکنش نشان می داد.

آلبرت وانگ یکی از اعضای تیم سازنده این ربات می گوید که : مسلما گنجاندن هوش انسان در بدن یک ربات یک کار غیر ممکن است و حتی اگر ممکن شود نیاز به برنامه ریزی ها و تکنولوژی هایی دارد که تا به امروز به آن دست نیافته ایم اما ما با این ربات سعی کردیم تا هوش انسان را به بدن ربات منتقل کنیم .

در این ویدیو ربات هرمس که توسط یک انسان کنترل می شود تمام کارهایی را که انسان می تواند انجام بدهد مانند مشت زدن به دیوار و حرکت کردن را به راحتی انجام می  دهد هم چنین او در یک زمان میتواند دو کار را به طور هم زمان انجام دهد که این در مواقع اضطراری مانند اتش سوزی بسیار مفید خواهد بود .

یک کت که بر روی آن سنسور هایی متصل شده است به انسان اجازه می دهد تا با پوشیدن آن کنترل ربات هرمس را به دست بگیرد .این سنسور ها هم چنین قابلیت این را دارند که ضربات و اتفاقاتی را که ربات حس می کند را به بدن انسان منتقل کنند در واقعا این ربات یک آواتار کامل برای بدن انسان است .

این ربات یک حس متقابل بین اپراتور و خودش برقرار می کند به طوری که احساساتی که توسط ربات حس می شود به طور آنی و بدون هیچ تاخیری به انسان منتقل می شود .

البته جدای از کاربردهایی که این ربات برای موقعیت های اضطراری و نجات مردم دارد اما مطمئنا ما را یک گام به لباس های مدرنی که در انیمیشن ها و فیلمهای تخیلی می بینیم که به وسیله آن انسانها ربات ها را کنترل می کنند نزدیک تر می کند.

البته تیم سازنده این ربات هم چنان امید دارند که بتوانند قابلیت های این ربات را بهبود بخشند تا در آینده بتوان از آن در حوزه های مختلف استفاده کرد .

نظارت خود را در بخش کامنتها برای ما ارسال کنید .

mashable.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا