تصویر ساخت‌ و ساز در سایت iSpaceship اپل

تعدادی تصویر با کیفیت بالا نشان از ساخت‌وساز در سایت iSpaceship اپل می‎دهند…

تصویر

دو روز پیش، فیلمی زیبا بر روی YouTube قرار گرفت که تخریب اولیه ساختمان های پیشین Hewlett-Packard در محلی که قرار است ساختمان غول‌آسای حلقه مانند شماره 2 اپل تا سال 2016 ساخته شود، به تصویر می‌کشید. ساختمان دیدنی اپل توسط مطبوعات به جهت شباهت آن به بشقاب‌پرنده، به‌درستی iSpaceship نامیده شده است.

هزینه بالای تولید این فیلم به همراه دسترسی بی‌سابقه به سایت، سوءظن‌ها را از اینکه فیلم به بیرون درز کرده، قانونی بوده است برانگیخته است.

به نظر می‌رسد این فیلم به‌صورت داخلی در اپل منتشر شده باشد، تصوراتی مبنی بر اینکه این کلیپ به علت احقاق حقوق کپی‌رایت توسط شرکت اپل برداشته شود، قوت گرفت. روز پنج‌شنبه منبعی آگاه به برنامه‌های اپل یکسری تصویر با کیفیت بالا برای ما فرستاد که دید بهتری از تخریب اولیه و وسعت سایت می‌دهد…

معلوماتی سریع: بعد از دریافت تصویب به‌اتفاق آراء پروژه از شورای شهر Cupertino در اکتبر گذشته، اپل یک ماه بعد تخریب دوازده ساختمان قدیمی را شروع کرد پس این چند تصویر به‌احتمال بسیار قوی سال قبل گرفته‌شده‌اند.

ساختمان های تخریب‌شده در کنار دادگاه Ridgeview قرارگرفته‌اند.

تصویر پانوراما نشان داده‌شده ابعاد پروژه را به شما نشان می‌دهد – به‌خصوص گستره خاک های بزرگ در گوشه‌ای دور در شمال شرقی Cupertino.

تصویر زیر لودرها را در حال برداشتن آوار نشان می‌دهد:

تصویر

ساختار زیر، سقف iSpaceship نیست. تمام ساختارها فوراً در محل از هم جدا نشدند به این علت که کارگران باید بخش های بزرگ‌تر ساختمان پیشین HP را با استفاده جرثقیل جابجا می‌کردند.

تصویر

می‌دانم ممکن است از چه چیزی تعجب کرده باشید؟ این‌همه آوار کجا رفته است؟ درست است؟

تصویر

پس از اینکه ساختمان تخریب شد، سیمان، شیشه و فلز برای پودر شدن و بازیافت انتقال داده شدند تا بعداً دوباره استفاده شوند یا برای ساخت آجرها، سنگ‌ها، محصولات کاغذی و مخلوط سنگ‌فرش و غیره استفاده شوند.

در این تصویر هموارسازی را در حال صاف کردن زمین می‌بینیم.

iSpaceship-construction-Photo-007

کارگرهای ساختمانی، علاوه بر ساختمان های پیشین HP، می‌بایست درختان و راه‌های سیمانی را نیز حذف می‌کردند. ساختار 2/8 میلیون فوت مربعی اپل 12000 کارمند را در خود جای خواهد داد و توسط درختان سیب، مسیر های دوچرخه (بیش از هزار عدد دوچرخه در محل نگه‌داری خواهند شد)، مسیر های پیاده‌روی و غیره احاطه خواهد شد.

به شرکت اجازه داده شده است تا حدود 3.710 درخت را در محل قطع نماید، پیشنهاد شده که 90 درخت پیوند زده شود و باقی با شاخ و برگ درختان بومی جایگزین شوند.

iSpaceship-construction-Photo-006

فردی حس شوخ‌طبعی جالبی داشته است.

iSpaceship-construction-Photo-001

زمانی که داشتیم این مطلب را می‌خواندیم، من ویدیو این تخریب را بر روی حساب YouTube خودم آپلود کردم.

ممکن است که این ویدیو برداشته شود و من برای اینکه با حساب کاربری خود در YouTube دچار مشکل نشوم آن را دوباره آپلود نخواهم کرد اما شما می‌توانید به‌جای آن این ویدیو را بر روی Vimeo تماشا کنید.

به هزینه بالای تولید، صدای آن و استفاده از حرکت آهسته (Slow-motion) توجه نمایید – این قطعاً فیلم داخلی اپل است. کیفیت این فیلم 720p است، دقیقاً کیفیت ضبط فیلم slow-mo توسط iPhone 5s.

علامت ساختمان شماره 0:04، ’10450 Ridgeview Eight B’ را نشان می‌دهد.

من از این نشانی استفاده کردم تا نمایی از خیابان محل را بر روی Google Maps پیدا کنم.

iSpaceship-Google-Maps-001

نمایی دیگر از زاویه‌ای دیگر.

iSpaceship-Google-Maps-002

و یکی دیگر از فاصله‌ای دورتر.

iSpaceship-Google-Maps-003

دادگاه Ridgeview یکی از شریان های اصلی است که در محل ساختمان شماره 2 قرار گرفته است.

تصویر فرآیند تخریب در بالا، دو روز پیش به‌وسیله کاربر Appl Internal بر روی Google+ پست شده‌اند.

ظاهراً همین کاربر یک حساب کاربری YouTube را می‌چرخاند که در اصل فیلم تخریب را انتشار داده است، این شخص یک حساب Twitter بانام appl_internal@ هم دارد که از دیروز عصر به طرز مشکوکی از کار افتاده است.

آیا تصویر این تخریب را دوست دارید؟

در کامنت های خود منتظر نظرات شما هستیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا