برنامه iMessage مسئول دریافت 30 درصد از پیام های اسپم

سرویس  iMessage  چیست؟

 iMessage سرویسی از اپل است که به شما اجازه می دهد  از دیگر کاربران پیام هایی مثل اس ام اس و ام اس اس ، عکس ، فیلم  و حتی  location , voice memo , contact را دریافت و یا ارسال کنید. برای مک باید OS X 10.8 Mountain lion و برای آیفون، آیپد و آیپاد تاچ نیز iOS 5 به بالا داشته باشید.

طبق تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان امنیتی Tom Landesman  و کمپانی مخالف پیام های اسپم یعنی Cloudmark که نتایج آن در سایت Wired  قرار داده شده است حدود 30 درصد از پیام های اسپم و به درد نخور در دستگاه های تلفن همراه برنامه iMessage می باشد.

این محققان خاطر نشان کردند که دلایل متعددی وجود دارد که چرا پلت فرم ها به عنوان انتخاب اول برای ارسال پیام های اسپم انتخاب شده اند و بیان کردند که قرار دادن برنامه iMessage  در آیفون ، آیپد و مک بوک با هدف رساندن برخی پیام ها به کاربران است:

به نقل قول از Landesman :

این برنامه مناسب برای دسکتاب مک و همچنین گوشی های هوشمند می باشد ، نوشتن یک اسکریپت مناسب برای Mac OS را آسان می کند ، و می توان توسط آن به سرعتی که کمپانی اپل اجازه می دهد به تمامی دستگاه هایی که محصول اپل می باشند پیام ارسال کرد. این موضوع رویای هر اسپم نویسی است. توسط 4 خط کد و اسکریپت های اپل شما می توانید توسط مک بوک خود به هرچند نفری که می خواهید یک پیام را ارسال کنید.

imessage_ios72

اسپم نویسان توسط برنامه iMessage می توانند پیام هایی را ( که معمولا تبلیغاتی می باشد.) بدون دخالت و اجازه کاربران به ایمیل ها و شماره تلفن آن ها ارسال کنند. ثبت نام برای دریافت این برنامه فقط توسط ایمیل می باشد. همچنین با توانایی این برنامه در ارسال پیام از طریق دسکتاب مک بوک اسپم نویسان برای ارسال پیام های تبلیغاتی به شماره های مختلف کار آسان تری را در پیش خواهند داشت.

این محققان همچنین اشاره می کنند که توانایی iMessage در پی بردن به خوانده شدن و دریافت پیام از طریق کاربر به اسپم نویسان اجازه می دهد که یک لیست فعال از کاربران برای ارسال پیام های اسپم تهیه کنند .

شرکت اپل سال گذشته برای مبارزه با پیام های اسپم که از طریق iMessage ارسال می شود راه هایی را ارائه کرده است ، از جمله آن ها افزودن یک میزان محدود کننده برای ارسال پیام در نسخه های جدید iOS و همچنین گزارش کردن تخلف های اسپم و پی گیری برای عدم دریافت آن ها می باشد.

اگرچه استفاده از این ابزار کمی پیچیده می باشد ، مطابق درخواستی است که کاربران از طریق ایمیل به شرکت اپل ارسال کرده وخواستار این ابزار شده اند ، و در این ابزار  تصویری از پیام های اسپم ، شماره یا ایمیل کاربر و تاریخ و زمان دریافت پیام جهت رسیدگی به تخلف مورد نیاز است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا