اپل در سال 2014 آیپد (ipad5) جدید را معرفی می‌کند

در تحقیق جدید منتشر شده از طرف KGI Securities Ming-Chi Kuo گفته شده که ممکن است اپل برای معرفی آیپد ایر جدید آماده می‌شود و احتمالا از عرضه آیپد پرو 12.9 اینچی و یا آیپد مینی جدید تا سال 2015 خبری نخواهد بود.

تحلیلگر معتقد است که آیپد ایر جدید همراه با پردازنده A8 و سنسور اثر انگشت، تنها تبلت جدیدی است که در سال 2014، اپل معرفی خواهد کرد. و شرکت قصد دارد تا بیشتر توجه خود را بر روی تغییر منابع از آیپد مینی رتینا به سمت ساخت و توسعه آیپد 12.9 اینچی ببرد. Kuo تخمین می‌زند آیپد بزرگ‌تر، در اوایل سال جدید یا اواخر همین سال جاری یعنی 2014 معرفی خواهد شد و به صورت محدود عرضه می‌شود.

12_9_ipad_macbook_air-800x450

در مقایسه با حاشیه سود اندک فروش آیپد مینی به همراه نمایشگر رتینا، که هم‌اکنون نیز ادامه دارد، آیپد ایر با حاشیه سود بالاتر گزینه فروش بسیار بهتری برای اپل در سه ماهه چهارم سال 2013 بوده است که همین موضوع باعث می‌شود اپل از توسعه مدل‌های جدید آیپد مینی دلسرد شود. ما بر این باوریم که اپل نقشه دارد تا مدل جدید‌تری از آیپد ایر را در همین سال جاری رونمایی کند، و همچنین توسعه آیپد 12.9 اینچی را سرعت ببخشد. با این تفاسیر بیشتر منابع توسعه به سمت این دو دستگاه جدید خواهد رفت و این موضوع بر روند توسعه آیپد مینی جدید تاثیر خواهد گذاشت. با همه این گفته‌ها، فکر می‌کنیم که احتمال رونمایی و یا عرضه آیپد مینی در نیمه دوم سال 2014 بسیار اندک است. به علاوه بعید به نظر می‌رسد که اپل آیپدی با بزرگی صفحه نمایش 12.9 اینچ را در سال 2014 رونمایی و یا عرضه کند. به همین دلایل، پیش بینی می‌کنیم تنها آیپد جدید که در نیمه دوم سال 2014 عرضه شود آیپد ایر جدید باشد.

در یادداشتی از تحقیق Kuo آمده است که آیپد 12.9 اینچ به عنوان یک بازکننده در راه توسعه‌ دهندگان است و به آن‌ها اجازه می‌دهد که اپلیکیشن‌هایی بهینه شده برای صفحات نمایشگر بزرگ بسازند. با این حال در یادداشت تحلیلگر آمده است که اولویت اپل در امسال توسعه سیستم عامل برای آی واچ و عرضه آن در سال 2014 است. Kuo همچنین پیش بینی می‌کند که با متوقف کردن نزدیک تولید آیپد 2 بعد از سه سال اپل در سه ماهه اول 2014 شروع به راه‌اندازی مجدد تولید آیپد 4 خواهد کرد. که در همین هفته این خبر را پوشش دادیم. و در نهایت پیش بینی تحیلگر نشان می‌دهد که فروش و توزیع آیپد از 34 میلیون واحد در نیمه اول 2013 به 30 میلیون واحد در نیمه اول 2014 کاهش پیدا خواهد کرد.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا