آمار دقیق میزان استفاده کاربران از شبکه های اجتماعی

استفاده کاربران از شبکه های اجتماعی طی 3سال گذشته 2 برابر شده

بر اساس مطالعات جدید ، کاربران صفحه اجتماعی اینستاگرام و Pinterest نسبت به سال 2012 دو برابر شده اند . مرکز تحقیقات پیو یک اندیشکده آمریکایی مستقر در واشینگتن دی. سی. است که به ارائه اطلاعات درباره مسائل، نگرش‌ها و روندهای شکل‌دهندهٔ ایالات متحده و جهان می‌پردازد اعلام کرده است که 1،907 نفر از اشخاص بزرگسال ، حضور هر روزه در رسانه های اجتماعی برای آن ها عادت شده است.

با توجه به گزارشات ، سه سال گذشته فقط 15% افراد بزرگسال در صفحه اجتماعی پینترست فعالیت داشته اند و هم اکنون به 31% رسیده است . همچنین در سال 2012 تنها 13% از بزرگسالان به صفحه اجتماعی اینستاگرام می رفتند و در حال حاضر رشد دو برابر داشته و به 28% رسیده است
توییتر نیز به اندازه صفحات اجتماعی اینستاگرام و پینترست رشد قابل توجهی داشته است و این صفحه اجتماعی در سال 2012 تنها 15% از کاربران از آن استفاده می کردند ولی در سال 2015 این میزان به 23% رسیده است.

البته فیس بوک هنوز پادشاه صفحات اجتماعی است و بیشتر از دیگر صفحات اجتماعی مورد استفاده کاربران قرار می گیرد .  فیس بوک در سال 2012 با 67% در رتبه اول بوده است و پس از گذشت 3 سال همچنان با رشد 5 درصدی در رتبه اول قرار دارد و گفته می شود جهش رشد فیس بوک برای موفقیت های بیشتر به پایان رسیده است زیرا کاربران این صفحه اجتماعی در یالات متحده آمریکا کاهش یافته اند . اما به هر حال کاربران فیک هم اکنون 1.49 میلیارد نفر هستند که آمار قابل توجهی نسبت به دیگر صفحات اجتماعی است.

2015-08-20_225044

طبق آمار دقیق تر ، کاربران فیس بوک روزانه 70% – هفتگی 21% و کمترین آمار استفاده 9% است . کاربران اینستاگرام روزانه 59% – هفتگی 17% و کمترین آمار استفاده 23% است . کاربران توییتر روزانه 38% هفتگی 21% و کمترین آمار استفاده 40% که این نشان می دهد توییتر در حال محبوب تر شدن حتی بیشتر از فیس بوک است.

تحقیقات تحقیقات پیو نشان می دهد که هنوز استفاده از سرویس های پیام رسان مانند واتس آپ یا Apple’s iMessage بیشتر از همیشه است . در واقع 49% از صاحبان گوشی های هوشمند که سن 18 تا 29 سال دارند از برنامه های پیام رسان استفاده می کنند . همچنین حدود 41% کاربران از برنامه های اسنپ چت و Wickr استفاده می کنند.

mashable.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا