آموزش نصب کیبورد روی نسخه 8 سیستم عامل ios

همانطور که در یکی از پست های آی اپل سنتر توضیح دادیم یکی از ویژگی قابلیت های جالب سیستم عامل اندروید که ios وجود نداشت و به اصطلاح دل دوستداران آیفون و آی پد را می سوزاند قابلیت نصب کیبورد های مختلف و استفاده دلخواه از هرکدام بود . اما بالاخره اپل در نسخه هشت سیستم عامل ios این کمبود را جبران کرد و هم اکنون می توانید از طریق آموزشی که در این پست می دهیم کیبوردهای مختلفی را تست کنید . قبل از هر چیز مطمئن باشید سیستم عامل آیفون خود را به نسخه 8 ارتقاع داده باشید .

آموزش نصب کیبورد روی نسخه 8 سیستم عامل ios

همینطور که در دنیای اندروید کیبوردها و ویجت های مختلفی تولید شدند با ظهور ios نسخه 8 نیز بسیاری از برنامه نویسان و شرکت های طراحی نرم افزار ios شروع به تولید کیبورهای مختلفی کردند و هم اکنون انتخاب های متنوعی برای نصب دارید . پس قبل از هر چیز با تحقیق تصمیم بگیرید پولتان را برای کدام کیبورد خرج می کنید !

آموزش نصب کیبورد اضافه روی ios 8

مرحله اول : ابتدا یک کیبورد خوب و مناسب را با تحقیق زیاد بیابید . برای این کار می توانید از ابزارهای اپل استور کمک بگیرید . همچنین می توانید از لیست های مقایسه که در اینترنت وجود دارد نیز کمک بگیرید .

مرحله دوم : بعد از انتخاب کیبورد آن را از اپل استور دانلود کرده و نصب کنید . سپس مسیر زیر را طی کنید :

Settings > General > Keyboard

مرحله سوم : در بخش باز شده روی عبارت ” Add New Keyboard ” اشاره کنید . 

BNNOORiOS-Screenshot-20140919-034735-061BNNOOR

مرحله چهارم : در بخش باز شده قسمت ” THIRD-PARTY KEYBOARDS ” مشاهده کنید . در این قسمت لیست کیبوردهای نصب شده توسط شما نمایش داده می شود . با انتخاب هر اسم می توانید آن کیبورد را به لیست کیبوردهای قابل استفاده اضافه کنید .

مرحله پنجم : از این به بعد می توانید با ورود به بخش نوشتن و انتخاب کلید نوشتاری ، هر کیبوردی که اضافه کرده اید را برای نوشتن انتخاب کنید .

BNNOORiOS-Screenshot-20140919-034707-021BNNOOR

نصب ویجت روی ios 8 چگونه است؟

چطور است نصب ویجت هم که جزو ویژگی های جدید ios 8 است را هم توضیح دهیم .

 

مرحل اول : ابتدا مطمئن شوید اپلیکیشنی که قصد دانلود آنرا دارید ویجت را روی ios8 پشتیبانی می کند . می توانید از اطلاعات توضیحی اپلیکیشن توی اپل استور برای اینکار کمک بگیرید .

BNNOORiOS-Screenshot-20140919-032950-03BNNOOR

مرحله دوم : بعد از دانلود برنامه و نصب آن ، نوار بالایی آیفون را با انگشت پایین بکشید . این نوار را نوار مرکز اطلاعات آیفون می گویند .

مرحله سوم : در بخش Today روی کلید Edit اشاره کنید .

BNNOORiOS-Screenshot-20140919-032950-03BNNOOR

مرحله چهارم : زیر بخش ”  DO NOT INCLUDE “روی عبارت ” + sign ” اشاره کنید . در لیست باز شده می توانید اپلیکیشنی که داری ویجت است را دیده و انتخاب کنید .

BNNOORiOS-Screenshot-20140919-033004-04BNNOOR

به همین راحتی ویجت اپلیکیشن مورد نظر در Action Center به نمایش درمی آید .

BNNOORiOS-Screenshot-20140919-032935-01BNNOOR

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا