iPhone 7s از مودم ساخت اینتل استفاده خواهد کرد

استفاده iPhone 6s و iPhone 6s Plus اپل از مودم‌های ساخته شده توسط اینتل

یکی از بردهای منطقی ادعایی که اخیرا بر ملا شد گویا نشان دهنده استفاده iPhone 6s و iPhone 6s Plus اپل به زودی از چیپست مودم جدید شرکت کوالکام، که بخشی از پلتفرم Gobi است می‎باشند، با سرعت دانلود LTE دوبرابر، معادل 300Mbps.

1.iPhone-6s-Qualcomm-MDM9625M-leak-002
اما اپل ممکن است با اضافه کردن مودم‎های ساخته شده توسط اینتل طی دو سال آینده در پی متنوع کردن تامین کنندگان قطعات خود باشد، اگر بتوانیم به گفته‎های منابع ناشناسی که با DigiTimes مصاحبه کردند اعتماد کنیم.

درون اینتل

درحالی که کوالکام تامین کننده اصلی چیپست بیس باند iPhone 6s و iPhone 6s Plus باقی خواهد ماند، اینتل ممکن است تعدادی از چیپست‎ها را برای آیفون‎های سال 2017 تامین کند (که احتمالا همان iPhone 7s خواهد بود).

بنابر گفته گزارشگر، “منابع معتقدند که اینتل بعید است سفارشی برای ساخت مودم آیفون‎های کنونی دریافت کند. با این وجود، با توجه به اینکه اپل به دنبال جذب تامین کنندگان قطعات جدیدی به جز کوالکام برای چیپست مودم است، اینتل ممکن است بتواند برای ساخت مودم آیفون سال 2017 از اپل سفارش بگیرد.”

تحلیلگر Northland Capital Markets، گاس ریچارد اخیرا گفته بود اینتل بخشی از وظایف مربوط به مودم آیفون‎های 2015 را بر عهده گرفته.

او افزود اپل مدت زیادی است که در فکر یک مودم ساخته شده توسط اینتل است.

اگر فرض کنیم 50 درصد سفارشات سال 2016 مودم را دریافت نموده باشد، اینتل می‎تواند سودی معادل 750 میلیون تا 1.25 میلیارد دلار به دست آورد.

2.iPhone-6s-Qualcomm-MDM9625M-leak-001

تحلیلگر KGI Securities، مینگ چی کو در ژانویه 2015 پیشبینی کرد سری جدید آیفون امسال دارای چیپست بیس باند MDM9635M کوالکام خواهد بود.

کوالکام همچنان قاطی ماجرا

داستان DigiTimes اینگونه پیش می‎رود که کوالکام با شرکت TSMC همکاری می‎کند تا همه‎ی چیپست‎های مورد نیاز آیفون را تولید کند.

گزارش شده که چیپست‎های جدید کوالکام با استفاده از پردازنده 20 نانومتری TSMC ساخته شده‎اند.

البته جالب است که، مودم‎های کنونی اینتل نیز توسط TSMC ساخته شده‎اند، با استفاده از تکنولوژی پردازش 28 نانومتری آنها. TSMC که بزرگترین شرکت مستقل سمیکنداکتور جهان است، ماژول‎های Touch ID را نیز تولید می‎کند و گفته شده به همراه سامسونگ نسل جدید سیستم روی پردازنده A9 را برای اپل خواهد ساخت.

گرچه گزارش‎های DigiTimes درباره تامین کنندگان قطعات اپل معمولا درست و دقیق هستند، زمان بندی‎ها را معمولا غلط پیشبینی می‎کند.

در ضمن، تیم کوک به سرمایه گذاران درباره اهمیت بیش از حد دادن به شایعات پیرامون شبکه گسترده تامین کنندگان قطعات آسیایی اپل هشدار داده، پس در باور کردن این شایعات کمی احتیاط کنید.

سری جدید سخت افزارهای آیفون، آیپاد و Apple TV قرار است طی مراسمی در روز چهارشنبه، 18 شهریور معرفی شوند.

گوشی‎های iPhone 6s و iPhone 6s Plus تا روز جمعه، 27 شهریور ، به خرده فروشی‎ها و اپراتورهای اولین کشورهای برنامه ریزی شده خواهند رسید، یا بهتر است بگوییم ظاهرا اپراتورهای وایرلس آلمانی برای این واقعه خود را آماده می‎کنند.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا